Přejít na obsah

Zimní pneumatiky


Pawouk

Doporučené příspěvky

před 11 hodinami, Bubuxin1 napsal:

 Len neviem či to ET je nutné dodržať alebo je tam nejaká tolerancia?

Legálne je to, čo máš zapísané v techničáku. Žiadne tolerancie.

 

Pre tých čo nerozumejú: Mlčeti zlato...

Editováno: , autor: stafa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Na tuto zimu jsem opustil v zimním obutí značku Barum a šel do 195/55R15 85H, Hankook, WINTER ICEPT RS2 W452.

JIž mám velmi dobré zkušenosti v letních pneu této značky a tak dostala důvěru i nyní.

Opravdu zatím velká spokojenost , za o něco vyšší cenu oproti Barum , jsou tyto již někde jinde.

Opravdu při první sněhové nadílce mají velmi dobrou přilnavost a na chatě jsem projel naši zasněženou cestu napoprvé.

To se dříve s Barumy nepodařilo , někdy vůbec , jindy na 2x , 3x.

Změny k větší jistotě jsem viděl hned i při jízdách po silnici , na mokru , či břečce.

Ale v tom sněhu mě to ohromilo. A to jsme projeli dost zatížení , dříve se muselo vysedat a jen řidič se vezl.

Za mne palec nahoru.

DSC_6383.JPG

DSC_6403.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, cayc napsal:

Hankook je ale strašne hlučný.

Najvyvazenejsia a najlepšia pneu je continental ts870/ts870p. 

Absolutní souhlas, mám je také (17") a jsou skvělé.

A ano, nejsou laciné, a dokonce v nějakém německém testu letos nevyhrály, ale moje auto také nebylo laciné. Tím netvrdím, že ty Hankook jsou špatné.
Na zimních "Kontících" jezdím možná 25 let, nikdá mě nezklamaly, tak bych moc neměnil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak u mě jsou socka auto, když má plechové disky. Auto za 300 - 500 000 a majitel ušetřil 4 - 5000 na discích, aby auto vypadalo půl roku hnusně. U nás v ulici nový Passat a Superb na plecháčích bez poklic - nemám slov.

 

Mám Alu zimní, pneu zcela nové Hankook v 17 a super. Jo hlučné malinko jsou, ale zatím na sněhu na Vysočině drží super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Já mám 205/50 R17 na Flash. Chtěl jsem hubené gumy (na zimu), no ono to možná vypadá víc cool jak ty kolotočové xtremy 19". Mám RS a nic jiného nešlo objednat. Z kol... dneska už jsou asi i jiné typy, ale Flash byla jasná (a asi jediná) volba... mám ET45, takže víc ven.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Asi blbý dotaz ale zeptám se. Ve VTP mam kola 17" s pneu 225/45 V (240km) ale mam zimní pneu s písmenem 225/45 H (do 210km). Můžu je použít, aniž bych něco riskoval, kdyby se nedej bože něco stalo?? Zimáky mam z jiného auta, který jsem prodal, díky za radu.

Samozřejmě je mi jasný, že bych s nima neměl jet více jak 210km/h :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 5 týdny později...
V 7. 8. 2022 na 14:07, Bikes napsal:

dával někdo na zimu 205/50/17 nebo všichni máte 225/45/17?

 

Ano, pneumatika 205/50 R17 je totiž na zimu rozhodně lepší varianta než 225/45. Užší pneu má lepší trakci na mokru a sněhu a při použití disku rozměru 6.0J (např. Crystal 6,0J x 17“ ET 48) je dle TP zase možné použití sněhových řetězů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží aj kde jazdíš a aké máš disky. 

Osobne by som ale radšej dal 225 kvôli výberu a cenám pneu. 

Riešil som to ešte na O2 a pamätám, že v 205 ani veľa prémiových pneu nebola (novinky) a vyber bol slabý a vyššie ceny. 

Ale ak ísť do 205 tak kľudne do R16. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiež by som dal prednosť 225ke,  mám zo skúsenosti dokázané, že na ľade je lepšia širšia pneu. Toho snehu cez zimu aj tak nebýva veľa a radšej mať lepší grip na lade ako na snehu. 

Na vode je dôležitá skôr schopnosť odvádzať vodu ako to, aká je široká. 

 

V rozmere 205/50r17 nebudú športové zimné ale to je tak všetko a cena je tak o 20% nižšia. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...