Přejít na obsah

Zimní pneumatiky


Pawouk

Doporučené příspěvky

tiez odporucam Continental. za mna asi najlepsie zimne gumy. ak sa da, tak ich obuvam uz na tretom aute v poradi, uz hadam 9 sezon. 

 

v zavislosti od toho ci jazdis viac po zasnezenych cestach (je vhodnejsi symetricky dezen TS 860) alebo prevazne upravene (posolene, mokre alebo namrznute) cesty, kde by mal byt lepsi asymetricky dezen (TS 860 S alebo TS 850 P). samozrejme rozdiely su uz len nepatrne a aj asymetricky dezen zvlada v pohode aj jazdu na snehu

 

ako alternativu ku Conti mozem z vlastnej skusenosti odporucit este Dunlop Winter Sport 5, ktore som mal na RSe v situacii, ked nebolo mozne zobrat Conti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
před 2 hodinami, vormen napsal:

Ten vzorek ale nevypadá na sníh moc přesvědčivě.

No směrový (šípový) dezén je nejvhodnější na odvod vody, sněhu či bláta z běhounu. Naopak má slabší boční vedení, vyšší hlučnost a menší kilometrový proběh. 

 

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně. Autor toho příspěvku nějak nezdůvodnil, co se mu nelíbí, případně jaký je ten ideální na sníh. Sám se řídím pravidlem, že není podstatně, že 80% zimy je teplo, nebo déšť, vždy jde o těch několik dní s ledovkou, nebo sněhem. Loni to bylo několik měsíců. 

Pro majitele výkonnějších aut, natož se zadním náhonem je směrový vzorem v podstatě nutnost. Osobně jsem kdysi vybral nesměrové Blizzaky LM30 (R15) a loni Dunlop Winter sport 5 (R17). Ty první po negativní zkušenosti se Semepritem, ty druhý asi kvůli ceně (no bylo na výběr asi 6 výrobků, prostě rozměr no.. - vlastně platí i pro R15 86H) - rozdíl na Continental asi tak velký není.

Oboje jsou z Polska :( Takže kdyby měl někdo tip na prodejce Bridgestone, Continentalu (výše popsaných), kdy by to bylo z jiného závodu, klidně ať napíše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, stafa napsal:

V prvom teste zimákov na tento rok v ADACu nevyšli tie Contíky nejako oslnivo... Sic iný rozmer, ale aj tak...

Žeby prvý nepodplatený test?

 

https://auto.pravda.sk/poradna/clanok/527104-adac-toto-je-prvy-test-zimnych-pneumatik-2019-dve-celkom-zlyhali/

Jiný rozměr jiné vlastnosti, to není u nějakého konkrétního typu až taková výjimka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je pravda, preto to beriem orientačne...

 

Ja mám na zimu Nokian WR D4, poradil mi ich kámoš, ktorý ich má na služobnom/rodinnom aute a nedá na ne dopustiť, a to má už za tie roky vyskúšané všetko čo bolo na trhu.

Jazdil som ich jednu zimu, aj to na 4x4 s malým nájazdom, takže dáky relevantný verdikt si nedovolím vyniesť, akurát že som s nimi problém nemal...

Teraz som si ich zadovážil aj na Roomster, na ktorom mám odjazdených podstatne viac zím, gúm a km, takže po zime budem viac v obraze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro hodnocení výsledků je třeba si přečíst metodiku toho ADAC testu. Pneumatiky s hodnocením jednotlivých kategorií do známky 2.5 (dobrý) mají jako výsledné hodnocení vážený průměr. Ovšem pokud má pneumatika v jednotlivé hlavní kategorii "sucho", "mokro", "sníh" (zimní), "led" (zimní), "spotřeba paliva" a "opotřebení" známku 2.6 a horší, odpovídá výsledné hodnocení nejhorší známce z této kategorie v testu. Proto má např. Continental TS860 hodnocení 2.6, přestože vážený průměr je druhý nejlepší 2.2. Kdyby výsledky na ledu dopadly alespoň se známkou 2.5, skončil by na druhém místě v kategorii "dobrý". Z toho je vidět, že pneumatiky s hodnocením ve sledované kategorii okolo 2.5 mohou být při drobné odchylce významně penalizovány, takže stačí třeba jiný rozměr a dobře hodnocená pneumatika je najednou hodnocena jako uspokojivá.

 

https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/tests/reifen/winterreifen/

Editováno: , autor: j57
  • Líbí se mi 2
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V aktuálním testu od Auto Bild je třeba Continental WinterContact TS 860 v rozměru 225/45 R 17 91H na prvním místě před Goodyear UltraGrip a Michelin Alpin 6. 

U prémiových značek málokdy bývají rozdíly tak velké, aby byla chyba koupit kteroukoliv z nich. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Conetinental TS850 mám jen díky tomu, že jsem je koupil nazuté nové s ALU sadou v rozměru 225/40 R18. Do té doby jsem jezdil Savy, Barum 3 Polaris, Yokohamy, které se vyznačují 1/2 cenou a světe div se, nezaznamenal jsem žádný problém a to jsem aktivní lyžař a bydlím na Sev.Moravě v kopcovité oblasti Beskydy.

 

Za mě jednoznačně vyhrávají Polaris 3 a aktuální 5ky. Conti, Michelin atp. jsou prémie, ale také se vyznačují prémiovou cenou a to až 2x vyšší u profilu 18”.

 

Volba je na každém, ale musel jsem reagovat na komentáře typu “barum je hnůj” apod.. To vše od lidí, co sníh viděli maximálně u Nároďáku v Praze při brutální 1cm “záveji” - viz. Nohavicův text známé písně.

 

A ty testy od všech těch zaplacených sdružení atp., to jako vážně? Podle toho se někdo dneska řídí?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, Barum jsou fajn na sněhu. Kdekoli jinde jsou třeba takové Pirelli Winter Sottozero 3 prostě dál. Na suchu a na mokru drží mnohem lépe při dynamické jízdě.

 

Pokud člověk jezdí klidně v rámci předpisů, Polaris naprosto stačí. Na Fabii 1.2 TSI stačí (proto jsem je vybral pro tátu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jistě, i Barum či Matador splní svoji funkci. 

Že v testech vyhrávají povětšinou zavedené značky asi neznamená, že by to měli zaplacené. Aféra okolo koncernu Continental je už snad minulostí. 

A pořadí na předních příčkách se mění, takže to není jen o jedné značce. 

Pokud to vztáhnu na cenu, tak ta je vzhledem k ceně disků a potažmo celého auta celkem zanedbatelná. 

Jestli se někdo rozhoduje podle ceny, je to jeho věc, mě se to třeba vrátí třeba tím, že zabrzdím o metr dřív než na levnějších pneu... 

 

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...