Jump to content
Pawouk

Zimní pneumatiky

Recommended Posts

Vezmu to rychle, nemám klasickou garáž ale pergolu na auto, pneumatiky jsem vždycky skladoval v prostoru pod sedlovou střechou. Absolutní tma celou dobu, tak jsem myslel žádnej problém, problém je v tom, že v létě se ten malý prostor vyhřeje třeba na 50 stupňů a to se ty pneumatiky prostě upečou, Continental, Nokian, i Barum. Všichni mi říkali hlavně ve tmě ale nikdo neříkal nic o zimě..

Dneska je skladuji v garáži, kde je chlad, trochu vlhko ale světlo, gumy zakryji starou dekou a od té doby nemám žádný problém.
Ideál je tma a hodně zima.
Všeobecně je skladování pneumatik hodně podceňovaná záležitost, přitom ovlivňuje hrozně moc životnost a vlastnosti pneumatik..

• Like 1
  • Upvote 2

Přesně tohle jsem chtěl o stárnutí napsat :-)

Skladování, když jsou dole z auta. Ono grilování v teple a nedej bože UV to nemá rádo. Mít to v létě v boudě s rozpálenou plechovou střechou nebo podobným prostoru na gumě bude určitě cítit. Já skladuju ve sklepě. Přes léto je tam 13-17 stupňů a tma.

Hlavně že každej výrobce vydává PR bláboly o tom, že i pět let starý pneumatiky jsou nový a jdou prodávat jako nový.

Proč nevydají správné podmínky pro skladování pneumatik ?
Protože by podělali velkou část prodejců, kteří to skladují v plechovejch halách, kde jsou stejný podmínky jako u mě pod tou střechou?

Je to smutný, že na takovýhle věci musí člověk přijít sám!

• Downvote 2

Posted (edited)

O správném uskladnění pneumatik se toho myslím napsalo docela hodně a hlavně na to upozorňují výrobci. 

Spíš mě trochu zaráží že takové základní informace nikdo nemá a veřejne obviňuje výrobce pneu 🤣

Edited by Joker 85
  • Upvote 1

Posted (edited)

skladovani-pneumatik.thumb.jpg.f0547d0292f935c1657e8f7f7fbb810e.jpg

A o podmínkách skladování píše většina výrobců na svých stránkách takto např. Nokian

Edited by stanmar
úprava textu
  • Like 1
  • Thanks 1

Tak proč má nekolik velkých prodejců pneumatik, respektive autorizovaných velkoobchodů plechové haly kde jsou pneumatiky v komínech nasazený na sobě ?

A to nemluvím o moderních sendvičových halách, ale o starých plechových konstrukcích.

Presne jak pisete panove o tom skladovani☝️ 
Jinak jako tip davam za 250,- autokelly stojan mam ho radu let a super. 
Kdyby nekdo shanel 😉

1301C168-528A-41DA-8B5E-B703F25CC2A2.jpeg

před 42 minutami, headerTDI napsal:

Tak proč má nekolik velkých prodejců pneumatik, respektive autorizovaných velkoobchodů plechové haly kde jsou pneumatiky v komínech nasazený na sobě ?

A to nemluvím o moderních sendvičových halách, ale o starých plechových konstrukcích.

Tak to já také nevím, nicméně už se odchylujeme od tématu.

Takže dále bych zde skladování pneumatik více neřešil.

V 30. 9. 2019 na 8:14, bouchy napsal:

...........Politika profil 65 = 1200,-; 55 = 1900,- mně celkem sere a to dlouhodobě.

Ani se Ti nedivím ! Holt je to dnešní móda mít na autě velká kola s malým profilem a tak proč by je výrobce a prodejci nezdražil, když to lidé tak ochotně kupují,  To že ten větší profil je na jízdu třeba komfortnější dnes moc lidí nezajímá, ale jsou to jejich peníze, tak ať cálují. Každý výrobce a to nejen v automotive to tak dělá. 

Já třeba  přes zimu nasazuji na Fabii III rozměr pneu 165/70 R14  Barum Polaris 5 (je to rozměrově  v TP povolené) s plecháči . Ano je to i na Fabii malé, ale vůbec neřeším jak to auto bude vypadat, protože je to stejně  imrvére 6 měsíců pořád špinavé. Taky podle toho co mám nazuto, tak jedu a nic jiného neřeším. Autem s velkými litými  disky a nízkým profilem se můžu chlubit a kochat od rozkvetlého jara do babího léta, kdy to vynikne. Ale je to každého volba.

• Upvote 2

No rozdíl mezi 16" a 17" na O III je v mém případě zhruba tisíc Kč na pneumatice - záleží na značce a případně i na rychlostním indexu (vzhledem k motorizaci jsem ani nechtěl jít o několik stupňů níže)

Při mém nájezdu by mi mohly zimní pneu vydržet i 4 - 5 sezón. Takže nějaké ušetřené 4 tisíce na sadě opravdu neřeším. Ano kdybych koupil levnější značku, ušetřil bych ještě více, ale už jsem zde psal proč nechci třeba Barum.

U mně nešlo o módu, ale jediný východisko. Chtěl jsem kvůli vlastnostem stejný obvod. V TP mám asi 3 nebo 4 rozměry a toť vše. Chtěl jsem liťáky, balony jsem nechtěl, ty galusky jsou na léto za mně nepoužitelný (vezl jsem se v tom...)

Poradíte co vybrat ? či jestli něco úplně jiného ? Jezdím spíš město nebo kolem . Občas dálnice 

těch 2400 je tak max co bych chtěl za gumu dát. Polarisy taková budget verze i když asi bych to na nich taky odjezdil :) Jsem strašně nerozhodný takže mi dělá tohle hrozný problém vybrat z x modelů a výrobců :) 

screenshot-velko-pneu.cz-2019.10.09-08_54_17.png

Vše záleží na tom, kolik chceš opravdu investovat - pokud bych musel kupovat pneu podle max. ceny, tak bych si z tvého výběru vybral značku Bridgestone. Nicméně v této cenové relaci asi neuděláš nějakou větší chybu ani s jinou značkou.

Určitě jsi zde postřehl, že jsou tu i fanoušci značky Barum (i když si osobně myslím, že to není pro kvalitu za dobrou cenu, ale jen pro tu dobrou cenu).

Já sám vybíral podle testů, ale samozřejmě i to není úplně spolehlivé .

A nechceš využít zimní akci Michelinu a získat něco formou prepaid karty zpět na benzin?

Ja osobne by som sa Kleberom oblukom vyhol.

ak jazdis menej, tak vyberaj s tych s garantovanym aktualnym datumom vyroby. guma starne, aj ked nejazdi... 

@shotik

Vyber si sám dle svých preferencí, tj. nájezd, finance, poloha a lokalizace místa, kde se nejčasteji pohybuješ.

Tady ti každý poradí tzv. “TO SVOJE” a akorát se tu lidi dohádají.

Neuděláš chybu ani u jedné, jelikož jsou to všechno zimní pneumatiky určeny na zimu. Hodně zdaru.

• Upvote 2

Posted (edited)
41 minutes ago, sk0d@ said:
Preco? Dal som na nich uz dve sezony a su skvele.

Zlá osobná skúsenosť z pred asi 15 rokov s letnými gumami tejto značky.
Pôvodne som chcel na fabiu (moje prvé auto) kúpiť nejaké barumky alebo matadorky, no predajca ma ukecal na kleber za rovnakú cenu. Boli úplne na <cenzúrované>
Auto citeľne horšie jazdilo, na vode úplná katastrofa.
Po tejto skúsenosti som začal nad kúpou pneumatík rozmýšľať a odvtedy som nekúpil vyslovene zlú. Zo strednej triedy mám dobré skúsenosti s Hankookom.

Edited by PistaTT

Posted (edited)

Jako sk0d@, zimní Klebery v pohodě a hádat se s PistouTT nechci :-)

Mám je ale v jiném rozměru 15´´ na O1 1,8T. V zimě si sněhu užijí, jezdím v Podkérkonoší.

Edited by binford

bolo to uz hodne davno. mozno sa za tie roky zlepsili. ani cenu uz nemaju na urovni matadoru... neviem. druhu sancu som im nedal a ani neplanujem...

na firemnych autach (operativny lizing, postupne OII, OIII RS a teraz SIII) davam na zimu primarne conti s asymetrickym dezenom (ak sa da, ked sa nedalo mal som dunlop) a spokojnost.

na sukromnych autach som vystriedal viacero znaciek. evidenciu vsak uz mam len od roku 2007 (octavia II, tusim 15"). fuldy som uz nezopakoval, goodyear ultra grip boli velmi dobre... aktualne (passat B7, 16") hankooky su celkom ok (aj ked citit jemne rozdiely v adhezii voci conti. no zase je to iny rozmer, ine auto... neda sa to uplne porovnat asi).

Já to taky střídám, zkouším různé značky uprostřed cenového pole. Nekupuji Conti a Bibendum a ani nejlevnější čínu. 

Před pár lety jsem zkusil Nokiany WR D4, další zimu šly na zadek a na přední nápravu GY Ultragrip 8.

Byl jsem překvapen, že jsem se na těch GY cítil lépe. Zhroutila se mi ta představa Nokian - odborníci z finska - furt mají zimu a sníh :-)

• Upvote 1

Aniž bych chtěl rozpoutat nějaký flame, tak se chci zeptat, jestli někdo používáte celoroční pneumatiky.
Konkrétně mi jde o Michelin Crossclimate. Osobně tomu moc nevěřím.

Ale vedle v baráku bydlí chlápek, kterej jezdí něco jako VIP řidič pro různý firmy. Jezdí na otočku po celý Evropě a vozí ty, co z nějakého důvodu nechtějí letět. Prostě si ho objednají, on je vyzvedne a doručí, kam chtějí. (teď jezdí Superbem, předtím měl dva MB-E, BMW 7…)

No a píšu to proto, že jsem před 3 roky zjistil, že jezdí na Michelin Crossclimate. Dost jsem se tomu podivoval. Ale tvrdí mi, že jsou naprosto v pohodě a nemá s tím problém. Znám toho chlápka 20 let a nemám důvod mu nevěřit.
Tak mě zajímá, jestli s těmi gumami někdo máte osobní zkušenost….? To přezouvání 2x do roka mi začíná trochu vadit.

Díky za názor, resp. zkušenost.