Přejít na obsah

Zimní pneumatiky


Pawouk

Doporučené příspěvky

Šulda: Já to myslel víceméně obecně. Výrobce k tomu má jistě víc důvodů (vlastností pneu s vyšším indexem) než jen samotná rychlost.

 

A k tomu používání rozumu, i dnes jsou lidé, kteří si myslí, že je země placatá a dokáží si to rozumově zdůvodnit. Myslím, že je to psychologicky (pro)zkoumané téma, říká se tomu kognitivní omyl. A trpíme tím tak trochu všichni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dobrý den Mám tyto pneumatiky 205/50 R17 93V - Continental TS 850 P. A měl bych na vás otázku. Co znamená asymetrická pneumatika. Vím že na této pneumatice je označení orientace na disku venkovní a vnitřní strana. Znamená to že musím mít na pravé straně auta jiné pneumatiky než na levé straně auta ? Protože když jsou na discích podle značek správně nasazeny , tak kola na pravé straně mají směr vzorku jinak než kola na levé straně. Děkuji za odpověď.

 

Editováno: , autor: Richard Hošek
Obrázek nebyl autorizován
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U asymetrických pneumatik jde pouze o vnitřní a vnější stranu. Pokud všude zvenku vidíš nápis OUTSIDE tak je to správně a ano, většinou vidíš na jedné straně auta jiný vzorek, než na straně druhé, resp. vidíš podobný vzorek ale v opačném směru než na protější straně [emoji6]

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Ahojte, 


Má někdo zkušenost s pneu Barum Polaris 5 205 55 R16 91-T ? 

 

 https://www.e-pneumatiky.cz/barum-polaris-5-205-55-r16-91-t-zimni.html?gclid=Cj0KCQjwoJX8BRCZARIsAEWBFMJE_h6DdCrMDzOP8iecek2tT8ETqy3EaBKykY9i3hhC4ruz5vvS7mEaAngxEALw_wcB

 

 

Popřípadě, poradíte pneu na 2.0 tdi Octu ? S cenou se mi přes 1.400 nechce...

Editováno: , autor: Petr Smolík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Január alebo december 2017? To je ďalší rok navyše...

Pri správnom skladovaní by s nimi nemal byť zásadný problém ani po takej dlhej dobe a ďalšie 3-4 sezóny by sa mohli dať používať. No veríš predávajúcemu, že ich skladoval správnym spôsobom?

Aké je odôvodnenie vysokého veku pneumatík? Vzhľadom na vek 3 až 4 roky, považujem tú zľavu z ceny za nízku. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jáj ano, už som posledné dni z toho zmätený ako to stále pozerám a premýšľam čo kúpiť. 

 

https://pneumatiky.heureka.sk/nokian-wr-snowproof-225-40-r18-92v/?gclid=CjwKCAjww5r8BRB6EiwArcckC915maugVP8bocX1zg0vRFgza8YRh7fFlNU9wPbZdxHfVtF0_dGHSBoCSLAQAvD_BwE

 

Tieto som myslel. Na druhej octavii som dostal k autu Nokian WR A3 a na suchu a mokru celkom dobre. 

Editováno: , autor: marfan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na zimu preferujem conti, pripadne moze byt aj dunlop a vcelku dobru skusenost mam aj s goodyear (no to je uz davno, v 2010 som na O2 kupil ultragrip 7+ a s nimi som potom auto aj predal).

na Passate mam Hankooky - Winter i*cept Evo (bola to nova sada zimnych kolies k jazdenke, ktoru som kupoval na doma), da sa s nimi v zime jazdit...

Asi sa neda uplne porovnavat Conti TS850P na novom Supe 4x4 s DCC s Hankookmi na takmer 9-rocnom Passate - prednokolkou, podvozkom ladenym na komfort a 16" kolesami...

Nieco z jazdnych vlastnosti urcite urobia gumy, no vela auto samotne... 

 

takze ak ta vyslovene netlaci rozpocet - conti, dunlop (a kolegovia dost chvalia aj michelin alpin)

zo strednej cenovej hladiny za seba asi mozem odporucit hankook, no neviem nijako porovnat s nokianmi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@marfan Snowproof je minuloročná novinka, ale... Má symetrický šípový dezén... Ja mám D4 (predchodca) ... Na sneh super, na mokrom hučí a kĺže sa v zákrutách... A keď ju podusíš na suchu, rapídne sa opotrebováva a je náchylná na pílku... Pritom mám 4-kolku a nejazdím ako prasa... 

Suma: na Oravu akurát, na Blavu zbytočnosť... Ani na Spiši sa to neuživí... Najbližšie by som išiel do Michelin Alpin... 

BTW : kukni testy z minulého roku... 

Editováno: , autor: stafa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ešte ma zaujala novinka od Hankook https://www.pneuline.sk//lacne-znackove-pneumatiky/p-5341-hankook-225-40-r18-winter-icept-evo3-w330-92v-xl  silne uvažujem žeby som zobral tie. Mal som v košíku už aj Michelin Pilot Alpin 5 cena 470€ tieto by boli o cca 100€ nižšie.

 

Doteraz som mal Nexen vyššiel som s nimi všade ale na ľade to nebolo to pravé orechové či už brzdenie alebo aj rozbeh. 

Na tie Nokian D4 som čítal v pár recenziach od užívateľov, že kĺžu preto ma to odradilo od kúpi a skôr som pozeral po tých Snowproof alebo WR A4. 

 

Chcel by som ak by mi vydržali v pohode tri sezóny. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A4 sú na moderné zimy vhodnejšie než D4... Snowproof má symtrickú šípku, bude to zrejme podobné ako D4, nasvedčujú tomu aj testy... 

Osobne mám najbližšie zacielené na tie Micheliny... Sú síce drahšie, ale na gumách som nikdy nešetril, aj recenzie sú priaznivé... 

Kórejci na snehu... Nuž... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K těm Nexen - přešel jsem na ně v menším rozměru z prvních Kleber Krisalp, které jsem měl na autě 9 let a byly již ojeté. Po výměně pneu jsem byl zcela nadšen, neboť jsem se dokázal bez problému otočit na horách na zasněžené louce a omylem přejel i ohniště s grilem, které nebylo vůbec vidět. Další rok mě to ale již ani nepřišlo a stalo se mi, že jsem napotřetí vjížděl do vrat na tajícím sněhu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Pánové,

zase mám obrovské dilema. Vybírám zimáky a už jsem přečetl kdejakou recenzi, názor, apod. (víme jak to je s testy ADAC ...).

Poctivě hledím na obutí ostatních na parkovištích (mnohdy se nestačím divit - nová Audi A6 a nějaký novější meďour na Matadorech).

K věci, můj klasický nájezd je okolo 4.000 měsíčně, zimní měsíce jsou slabší, prosinec a leden dejme tomu "jen" 2.000, jezdím převážně dálnice (40%) a rychlostky (50%), zbytek město (trasa Brno - Ostrava a okolí Ostravy), do hor nejezdím a tím pádem sníh moc nepotkávám => nepotřebuji nějaký agresivní vzorek na sníh, spíše klasika, mokro, břečka, zmrzlá silnice.

Cenový limit je mi i jedno, jde mi hlavně o spolehlivost (to že zastavím za 50 metrů a ne za 70), pokud možno vyšší nájezd, ať to aspoň 2 sezony vydrží.

Značky Nokian, Fulda, Continental, Michelin, Bridgestone,... => je to vcelku jedno z nich? Splní všechna očekávání guma v relaci od 1500 - 2000,-Kč ? (rozměr 205/55/R16)

K čemu se přiklonit, díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@LuCasX

 

Moje skúsenosti /s prihliadnutím k tvojim požiadavkam/:

Nokian - ti pôjde rýchlo dolu, je určený hlavne na sneh a tuhšiu zimu, dáš s nimi aj Himaláje - za tepla a na suchom asfalte sa šmýka a mizne pred očami.

Continental - vyvážené vlastnosti, v ničom extra nevyniká, podrží, neprekvapí, relatívne čitateľná. Mne však odišli relatívne rýchlo...

Michelin - bez osobnej skúsenosti, ale poškuľujem po posledných Alpinoch, až dorazím Nokiany /podľa referencií sú gut, aj vydržia, až na tú cenu.../.

Bridgestone - skôr nie ako áno

Fulda - čo to je? :)

 

Inak, razím teóriu, že na pneu sa nešetrí, takže nič okrem prémie nedávam.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...