Přejít na obsah

Zimní pneumatiky


Pawouk

Doporučené příspěvky

@LuCasX  Daval som vobec prvykrat teraz 1veho Pirelli WINTER SOTTOZERO 3 225/40 18" a prekvapila ma predovsetkym hlucnost,ktora je sa mi zda oproti Conti TS860 nizsia a pri dialnicnych 195km/h a na mokru krasne drzala.Ale chvalit je este skoro,uvidim na roznych povrchoch asfaltu,mokro,sucho.Zatial max spokojnost.

pir.PNG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som dal Hankook W330, vyskúšané zatial na suchu pri 20°C sú také mäkkšie ako napr Nexen, na vode výborné na dialnici a v kolajách kde bolo veľa vody pekne držali aj pri 170-180kmh.  Sú ale troška hlučnejšie ako som si predstavoval. Nie ani tak pri vyšších rýchlostiach ako pri 70-90kmh. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám 18" zimní sadu, takže pneu 225/40 R18 92V a Pirelly. Už dříve jsem měl s Pirellkama špatný zkušenosti. Hluk, rychlé opotřebení, boule. Minulý rok jsem musel jednu pneu vyměnit, byla tam boule, tak jsem sehnal v pneuservisu bazarovou +- stejně ojetou v top stavu. V březnu už tam byla taky boule. Rozhodl jsem se Pirellky vyhodit. Zkoumal jsem co koupit a celkem vyhrávaj Bridgestone Blizzak LM005. Pak vyšel test přesně s tímhle rozměrem pneu a LM005 jsou na prvním místě. https://www.autobild.de/artikel/winterreifen-test-2020-225-40-r-18-18424775.html?r1057050191=191182530

Měl jsem možnost koupit je za super cenu 9854Kč, takže už čekaj na čtvrteční přezutí, další pondělí geometrie v autorizáku a snad bude auto sedět jak přibitý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 11. 10. 2018 na 20:59, Pawouk napsal:

Nakonec jsem objednal letošní novinku Michelin ALPIN 6 v rozměru 225/45 R17 91H.

 

 

a5564d6ce584ab2024f7338fca10d7fe.thumb.jpg.17859f4736cd6a285dbf80d31fbc8106.jpg1828191819_MICHELIN_ALPIN_6(2).thumb.jpg.c684c9ec8cac3bf49bc10d54e88e4205.jpg

 

Po dvou zimách a s najetými 9500 km jsem z nich trochu rozpačitý co se týče hlučnosti. Ty minulé dvě zimy nádherné ticho, teď už pneu poněkud hlučí. Přičítám to tomu, že jsem přehodil zadní na předek a přední na zadek. Asi jsou jinak sjeté? Viditelně ne, jen ty původně přední mají asi o milimetr méně vzorku. Tak nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám osobne Dunlopy už dlhšiu dobu a som s nimi tiež spokojný, ale trebalo by ich už vymeniť tuto zimu a chcel by som možno vyskúšať Michelin Agilis, našiel som túto recenziu prednedávnom a tam si viedli v testoch veľmi dobre. chcel by som sa opýtať, či nemáte nejake reálne skúsenosti s týmito gumami :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Obuté Bridgestone blizzak LM005. 

Menil som za rok staré continental ts860, ktoré hucali ako lokomotíva. 

Nové Bridgestone sú iný level, hlučnosť asi narovnako, ale komfort a pocit jazdy je úplne inde.

Su mäkké, držia až neuveriteľne na zimné pneu... 

Normálne som bol milo prekvapený. 

Uvidime ešte ich výdrž a spravanie na snehu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

V říjnu mě čeká nákup nových zimních pneumatik. Do teď jsem měl Conti WinterContact 850 a neměl jsem problém, ale ve stejné cenové relaci jsou i Michelin Alpin 5 nebo Dunlop Winter Sport 5?

 

Máte někdo zkušenosti s těmito zmíněnými pneumatikami, nebo mám zůstat u osvědčeného, tedy u Conti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, já měl teď první sezonu ty Dunlopy 16ctky a vzhledem k tomu, kolik najezdím (za těch 5 měsíců to mohlo být okolo 18.000km), tak mi vydrží ještě tak dvě sezony, doslova jsem si z toho sedl na prdel, když je je přehazoval. Nevěřil jsem svým očím, čekal jsem, že to bude horší. (letní Fuldy 18" mám na dvě sezony max, ale jezdí se na nich o dva měsíce vic)

Jinak jsem s nimi nezažil nic, co by nezvládly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl Dunlopy taky v 16"/205 a nemůžu na ně říct křivé slovo, ale teď mám Micheliny 225 a přijdou mi mimo hory (město, dálnice) malinko lepší, pohodlné a tiché, přitom výborně fungují (to může být i šířkou). Na horách není problém s trakcí, ale šířka a nízký profil víc chytá koleje na umrzlých nesolených cestách. S Conti ale nemám srovnání...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...