Přejít na obsah

Zimní pneumatiky


Pawouk

Doporučené příspěvky

To asi jo, ale mi zase pneuservisák nedávno říkal, že XL jsou díky zesílené bočnici tužší/nekomfortnější než standardní pneumatika a že pokud nejezdím pravidelně tankodrom na 19, tak by si je na auto nedal.

 

no co dodat, na českých silnicích je vetší šance že na tankodrom narazíš než že ne, alespoň mě to přijde, že víc silnic je mizerných než těch pěkných, proto budu radši preferovat tužší bočnice před proraženou gumou nebo rozbitým ráfkem, tím nechci říci že XL guma je všemocná ale trochu snad bytelnější je, až nasadím tak poreferuji....

 

A ještě něco, já jsem jezdil s OII na 16" a do letních 18" na OIII jsem šel trochu s obavou ale teď jsem opravdu rád protože to nijak tvrdší není, stabilita je nesrovnatelně lepší a proto jdu i v zimě do 17" (úmyslně pomíjím estetický důvod),  a žádný nedostatek komfortu nepociťuji, manželka taky nebyla z 18" nijak nadšená, zvláště když ten pitome* prodejce začal vykládat jaká to bude motokára, musel jsem slíbit že pokud ano, tak ty alarisy "zahodím" a pořídím menší kola ale po prvním svezení manželka sama řekla že to jede stejně jako oII a to jsme jezdily v Praze po kolejích, kostkách atd. 

Já mám tady s toho dojem že ti co jezdí na 15-16 říkají "větší bych nechtěl to je tvrdé" ale je to třeba nejdřív vyzkoušet, a ti co jezdí na větších zase tvrdí že je to v pohodě, Já jsem byl nejdřív v první skupině, potom jsem vyzkoušel a musím dát za pravdu skupině druhé.....

 

Sorry za OT ve vlákně zimní pneu, ale nebojte se velkých kol, jízdní vlastnosti lepší a komfort stejný... 

 

Ovšem pozor jedná se o můj subjektivní názor a nechci vyvolat flame na téma velká X malá kola  :rolleyes:  :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viewer: kdybych měl zimní 17 tak bych nad těma XL kami na naše cesty taky uvažoval. Na 16 zatím neřeším. Jenom mě zaujal ten servisákuv názor na zhoršený komfort díky tužší bočnici, což může mít něco do sebe. Tak dej pak vědět tvůj pocit. Velká kola jsou vzhledově fakt super, na zimu mám 16 (malá hrůza) a na léto 17. Chtěl jsem na léto ty Allarisy, ale doma neprošly. Jak manželka u prodejce slyšela že na těch 18 to více drncá, tak bylo hotovo :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak v 16 by je snad taky měli mít, ale raději hodím dotaz, než je objednám. Rozhoduji se mezi TS850, GoodYear UG8 a Nokiany WR D3.

Nokiany vyjdou na celé auto o 1500 levněji, v našem polabí si myslím by stačili a na hory jedu 2x za zimu, ale zas převládá názor, že se rychleji opotřebí oproti TS850 - no asi si hodím korunou   :kol-32:

Editováno: , autor: Luman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po zjištění, že ochranu ráfků v mém rozměru a cenovém limitu mají jen

 

Dunlop WinterSport D4

GoodYear Ultra Grip 8

 

tak se rozhodnu mezi těmito dvěmi a jelikož jsou ceny a všechny parametry úplně stejný, tak které z nich by jste doporučili z vlastní zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes mi přišly GoodYear UltraGrip 8.

Sice mají DOT 13, ale made in Slovenia - sice to neni nade in Germany, ale hlavně, že nejsou Poland.

Doma máme na O1 Barumky a v práci nám Barumky na služební dávají také, takže se těším až UG8 projedu. A hned první jízda bude zajímavá, O3 bych měl mít někdy za měsíc a jelikož to mám od dealera domů 130 km, tak je otestuji.

Editováno: , autor: Luman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale ta mnou výše uvedená vlastnost nemusela mít spojitost s "nekvalitou" - prostě to mohl být nějaký konstrukční záměr GY. Co já vím. Dnes se pneu vyrábí kdekoliv - co mám nové Barum Poalris 3, tak ty jsou ze Slovenska, ale viděl jsem Barum z Rumunska. Kolega měl Micheliny z Ruska atd. Já mám zimní Dunlopy 4D z Německa...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...