Přejít na obsah

Zimní pneumatiky


Pawouk

Doporučené příspěvky

jj měl jsem je půjčené na O II jen na vyproštění (neměl jsem s sebou svoje Pewagy) -super.. byl jsem překvapen  a udiven, jelo to jako po másle, i Rakušáci to prý berou jako alternativu k železu, měl jsem ty samé...

 

ale je třeba si uvědomit, že je to jen na vyjetí nebo jízdu po čerstvém sněhu... ale to i ocelové lze přebrousit o asfalt http://auto.idnes.cz/test-snehovych-retezu-ocel-je-lepsi-nez-latka-fat-/automoto.aspx?c=A081105_185630_pneu_fdv

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Panove jaky mate nazor na prezouvani pouze gum na discich 225/45 17. Koupil jsem si stejny rozmer i na zimu s tim, ze budu prezouvat letni/zimni. Kdyz jsem se o tom pozdeji bavil s prodejcem, nedoporucil mi to. Pry se tim prezouvanim nici jak gumy tak disky a to tak, ze zasadne. Co si o tom myslite? Mam radeji zainvestovat do poradnych letnich 18-tek? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze se zasadne nici jak gumy tak disky? Kravina :D Jen tě chtěl popíchnout aby sis u nich koupil kola ;) Jen to teda nesmi prezouvat prasak...

 

Nicmene, taky bych doporucil koupit dalsi disky, na ktery nahodis jednou pneu a pak si kola menis sam dle libosti behem chvilky. Uspora casu a ani se nemusis na nikoho vazat a cekat aby ti vymenil pneu..
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak nějak jak píše Lucasse, já to řeším tak (mám dvoje disky s koly), že když přezouvám na letní, nechám si v pneuservisu rovnou vyvážit i ta demontovaná zimní kola, ty mám doma v garáží a když je potřeba sám je dám na auto a vyhnu se kalamitnímu stavu při přechodu na zimní období, kdy bývá v servisech krize ... na převozu doporučuji obaly kol od ŠA ... na jaře zase do pneuservisu, to nebývá taková krize... a kola nechávám i umýt od zimních sraček, před tím než si je odvezu domů....

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove jaky mate nazor na prezouvani pouze gum na discich 225/45 17. Koupil jsem si stejny rozmer i na zimu s tim, ze budu prezouvat letni/zimni. Kdyz jsem se o tom pozdeji bavil s prodejcem, nedoporucil mi to. Pry se tim prezouvanim nici jak gumy tak disky a to tak, ze zasadne. Co si o tom myslite? Mam radeji zainvestovat do poradnych letnich 18-tek? :-)

Já si myslím, že se snad nic zásadního stát nemůže :) taky to tak dělám na jednom autě. Ber to tak, že třeba někteří tady na fóru mění disky každou chvilku, tak by to bylo hned všechno zničené :D

Takže myslím, že to nebude tak horké, tam jde asi spíš o to, že ta cena za přezutí je vyšší, ale mě to přezouvá známý za menší obnos, než za jaký se přehazují komplet kola v pneuservisu, tak to neřeším.

 

Ale jinak nejideálnější varianta je, jak píše Hravec :) z hlediska úspory času, rychlosti atd.

 

A jak píše Lucasse, taky bych to viděl na marketing, ty řeči prodejců se musí brát s rezervou.

Editováno: , autor: HjM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Velmi dobré budou asi tyto řetězy, které jdou také na pneu a kola, kde ní místo v poběhu na klasické ocelové řetězy... ale ta cena je vysoká.... :kol-60:

 

http://www.sportobchod.cz/snehove-retezy-thule-k-summit-k23.htm

 

Planuju si nechat na zimu 18" kola (OIII RS) a jen přehazovat pneu... a původně jsem myslel, že s řetězy nebude problém... až Kačer napsal, že na to nepůjdou... :kol-73:

 

A nebo si koupím ty textilní... je pravda, že jsem řetězy použil tak dvakrát za 5let, takže by mě mohli postačovat... 

Editováno: , autor: Napalm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 4 týdny později...

Díky, a už je mě to jasné... já hledám pneu na 18" kola, takže záhada vyřešena... respektive v daném rozměru je opravdu zatím nikde nemají.... :kol-26:

 

Jinak mě zaujala tahle pneumatika, testy na ní jsou dobré a cena taky dobrá, otázka je výdrž, protože např. - Michelin Alpine A4 - vydrží tak dvakrát co ostatní zimáky palec.gif :

 

Vredestein Wintrac Xtreme XL

vredestein_wintrac_4_xtreme.JPG rozměry pneu: 225/40 R18 index rychlosti: W (270 km/h) index nosnosti: 92 (630 kg)

 

Koupit se dá např. tady:

http://www.nejlevnej...tiky.php?druh=2

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyto Vredensteiny jsem mel (ne tedy v XL) v R16 dve zimy na Passatu a posledni zimu jsem je dojel jeste na O2. Vydrzely cca 35.000km, jeste maji cca 5mm vzorku. Pocitove mi prisly horsi na snehu, jinak dobre gumy. Dnes jsem objednal GoodYear UltraGrip 9, tak uvidim.

Editováno: , autor: skodaforum20
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...