Přejít na obsah

Amundsen+


Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

Tak se taky hrdě hlásím do rodiny Rapiďáků a měl bych dotaz ohledně aktualizace map do AMUNDSEN+ v Rapidu. Aktualizoval již někdo? Dle sdělení prodejce jde mapy aktualizovat pouze zakoupením SD karty s novou mapou a ta stojí něco málo přes 6000,- Kč a to se mi zdá dost hodně za jednu aktualizaci: Za tu cenu mám dva Garminy  s doživotní aktualizací zdarma. Může někdo poradit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepší by bylo najít někoho, kdo si tu SD kartu s aktualizací koupí a dřív než to dá do Amundsena, tak jí zazálohuje(udělá bitovou kopii)jak píše Gelny - Navigace jí tedy "nepodepíše".

Zároveň stáhnout tu aktualizaci zdarma pro OIII a porovnat... 

Editováno: , autor: Lukas79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hosi, myslite si ze po x letech co je Amundsen na trhu jste prvni koho toto napadlo? Kdyby to slo udelat takto jednoduse, tak uz se to davno vali po netu. Tim tedy nechci nejak kazit vasi snahu, sam mam take Amundsen+ zatim bez aktualizace, ale jsem celkem smireny s tim, ze si ji za par let koupim. Kupovat to kazdy rok je nesmysl. Cesty se ani mimo CR tak rychle nestavi. Nemluve o tom, ze se muze stat, ze Vam navigaci ukradnou a tim se upgrade vyresi. Predpokladam, ze kdyz se koupi nova u Skodovky tam ma nejnovejsi mapy.

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je na trhu relativně dlouho, ale je to minoritní navigace, narozdíl od Columba. Navíc + verze je odlišná v tom, že má vnitřní paměť.

Problém už je s tou použitou paměťovkou se starými mapami, nejde v PC otevřít, tváří se jako prázdný disk. Takže skutečně to nebude nic jednoduchého, a protože těch navigací je málo, nevyplatí se to nikomu řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info, takže já to vidím tak že AMUNDSENA+ budu používat jako hlavní navigaci, svého starého GARMINA s doživotní bezplatnou aktualizací budu vozit v kastlíku, až mi zase někde AMUNDÍK ukáže že jsem v poli. Pak někdy časem koupím SD. S navigací toho zas tolik nenajezdím, ale když tam je tak bych byl rád kdyby byla aktuální, bohužel simply clever :kol-29:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na nejrozšířenější navigace TomTom/Garmin není problém sehnat "nelegální" mapy téměř okamžitě po jejich vydání. Tyto společnosti asi pochopily, že než s tím bojovat, bude jednodušší mapy zlevnit popř. dát zadarmo. Nevím, jestli by se našel někdo, kdo by věděl, že si to může stáhnout "zadarmo" a jen pro dobrý pocit za to dal 6000,-.

Bohužel Amundsenů není zdaleka tolik, ale nevěřím, že má mapy lépe zabezpečené než třeba Tom nebo Garmin.

Na druhou stranu myslím, že by se mohly postupně nové modely dělat s free aktualizací jako u OIII... Asi bude záležet taky na konkurenci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...