Přejít na obsah

Amundsen+


Doporučené příspěvky

Zdravim Vas, chcem sa informovat, ci nema niekto skusenst s vymenou mapovych podkladov v Amundsene+, kupil som si najnovsiu verziu vychodna europa. Dal som prepisat povodne data v Amundsene+ a po dalsom vlozeni SD karty sa zariadenie opat opytalo, ci chcem prepisat mapove podklady. Je teda mozne, ze mapy su "prenosne" a daju sa pouzit aj na dalsich rovnakych zariadeniach? Tym padom by sa mohla aspon z casti investicia vratit. Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem čerstvý majitel Rapida. Byl vyrobený 11/2014 a nevím kde zjistím jakou verzi Amundsena mám a jestli nemám zastaralé mapy. Dost mě zarazilo že mapové podklady jsou bez čísel popisných. Tedy zatím jsem zkoušel jen menší města. V prodejně mi řekli že mám 3 roky nové mapy zdarma. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze vysledok testovania: bohuzial SD karta nie je prenosna, u druheho amundsenu+ vypisalo hlasku, ze mapy uz boli pouzite v inom zariadeni a nie je mozne ich instalovat.

Pilad, to mi ani nehovor, ja mam rapida vyrobeneho 2/2015 a mne nic take u predajcu nepovedali, dokonca u predajcu som kupoval aj tuto aktualizacia a este mi hladali riesenie ceny, pretoze skodovacke podklady stoja 265€ a z VW 165€, riesili mi tam este zlavu na zakaznika, ktory u nich kupil auto a spravili cenu 145€. Hento co pises som cital v konfiguratore pre MR 2016 na skodovackej stranke, ze amundsen+ je uz 3 rocnymi aktualizaciami map v cene. Pri mojej konfiguracii o tom nebola ani zmienka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kupuješ si aktualizácie na pamäťovej karte?

Skús trochu rozmýšľať, koľko by asi stála výroba a distribúcia pamäťových kariet zvlášť pre každú krajinu? To má zmysel maximálne tak pre krajiny veľké ako USA (+Kanada), Ruska alebo Čína a nie pre nejakú dieru v strednej Európe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si nekupuji nic, protože mám aktualizace 3 roky zadarmo. Právě proto jsem se ptal na nejnovější mapy a jestli se dá někde stáhnout jen ČR a nemusel stahovat půlku Evropy. Mám servis trochu z ruky a tak tam pojedu okolo až příští týden a poptám se. Určitě dostanu lepší odpověď jak tady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, nemá někdo nějaké konkrétní info o této navigaci montované do modelu 2016? Konkrétně by mne zajímalo, jestli mu bude fungovat handsfree bez nějakého dalšího přídavného modulu, Auto se mi teprve vyrábí, tak ještě nevím :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ve vlákně zde

http://gpsunderground.com/forum/volkswagen-seat-skoda/12450-new-sd-card-2012-vw-rns315-13.html

se řeší možnost aktualizace map pro Amundsen+ (VW RNS 315) a asi už existuje nějaký způsob, jak to obejít, protože tam nějaký chlapík nabízí možnost, že za 70€ vám pošle SD kartu s aktualizací + dalších 70€ jako úschovné, které vám pak vrátí, když mu kartu po provedení aktualizace pošlete zpět.

 

No a jeden můj dotaz, nedá se v Amundsenu+ vypnout AM vlnový rozsah? Trochu mě štve, že když volím zdroj zvuku tlačítkem na volantu, tak mi tam skáče to chrčení nebo um-ca-ca dechovka, než se dostanu na kartu nebo BT audio.

Editováno: , autor: slapnahrabe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Já jsem měnil Swing za Amundsen+ ve svém Rapidu MR 2014 a nic se stávajícím svazkem jsem neprováděl. Jen zapojit mikrofon, GPS anténu, prohodit přístroje a nechat nakódovat. Pokud máš sériové číslo, tak se na to optej v servise. Já když pak prodával Swing a šel jsem k němu nechat zjistit PIN, tak se mě servisák ptal, jestli jsem si jistý původem (nevěděl, že je to originál z mého auta), že pokud je kradené a on zadá sériové číslo do počítače, tak tam mají další den kriminálku. Tak nevím, zda je to jen mýtus, nebo to tak vážně funguje.

Zdravim , keď si menil swing za amundsen , rameček zo swingu pasoval alebo trebalo kupovať nový ? diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si jeden příspěvek ke zkušenostem s Amundsenem, možná by se to mohlo někomu hodit. Jedná se o starší typ Amundsen, Amundsen+, resp. RNS 310, RNS 315.

 

Řešil jsem problém, že tam nelze ručně procházet mapu a vybírat na ní přímo konkrétní body jako cíle cesty nebo zadávat alespoň souřadnice (jak je standardem třeba u Tom Tom, iGo, apod.), případně jsem na to nepřišel. Pouze lze zadávat interně obsažené adresy nebo POI v mapových podkladech.

 

Existuje možnost, jak si lze přidat vlastní POI s libovolným místem na mapě, ale je k tomu potřeba počítač. Řekněme, že se budete chtít vydat třeba do lokality Šukačka. Pak je třeba si zjistit GPS souřadnice, např. přes mapy.cz. Tam si píchnete do mapy špendlík, kam chcete přesně jet a odečtete souřadnice, zde 49.2241689N, 13.2720961E.

 

Do Amundsenu pak místo dostanete přes SD kartu. V počítači si vytvořte textový soubor a do něj dejte následující kostru:

 

BEGIN:VCARD
VERSION:3.0
GEO:49.2241689;13.2720961
FN;ENCODING=QUOTED-PRINTABLE:Sukacka, Sumava
End:VCARD
 
Třetí řádek jsou souřadnice oddělené středníkem a zbavené koncových N a E. Čtvrtý řádek je název POI, jak se pak zobrazí v Amundsenu. Soubor s touto kostrou uložte s příponou vcf, třeba jako "Sukacka.vcf"., bez uvozovek. Tento soubor pak nahrajte na SD kartu do adresáře s názvem "destinations", opět bez uvozovek. Tento adresář musí být v kořeni SD karty.
 
Když pak dáte kartu do Amundsenu a v navigačním menu vyberete položku "Paměť cílů". Tam naleznete možnost "Cíle SD", kde budou uložené POI v adresáři "destinations", viz výše. Cíle lze importovat přímo do přístroje.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím páni, chcem sa spýtať, kúpil som skoro nepoužívaný Amundsen RNS 310, vybral som z Rapidky Swing a založil Amundsen. Všetky funkcie mi nabehli, kúpil som aj mapy a anténu GPS, všetko funguje okrem nekorektného zobrazovania rádiotextu, teda názov skladby, interpret a pod. informácie. Keď sa zobrazí nasledujúci text, ktorý je kratší (počet písmen) ako ten predchádzajúci, nový text sa zobrazí,ale za ním zostane zobrazený zvyšok predchádzajúceho rádiotextu. Po prehodení stanice v zozname na inú a naspäť na tú pôvodnú sa text už zobrazí správne.Rádio som nedal nijak kódovať na Rapidku. V čom môže byť problém? V rádiu alebo v tom, že nie je nakódované v Rapidke? Dík.V autorizáku mi to nevedia urobiť,alebo nechcú, to neviem, tak mi povedali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, som nevedel, podmienkou je nejaky super dobry signal alebo to treba niekde nastavit? Presiel som komplet menu a nevidel som tam nic konkretne. Zobrazuje mi len nazov stanice a to je vsetko. Dakujem

Edit: uz som na to prisiel, staci stlacit "i" .

Editováno: , autor: tapert
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...