Přejít na obsah

Amundsen+


Doporučené příspěvky

  • o 4 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

Měl bych dotaz do pléna. Mají všechny Amundseny v Rapidech vyrobených r. 2018 možnost aktivovat Smartlink, podporu couvací kamery a příjem DAB? Našel jsem jeden docela zajímavý inzerát bouraného Rapidu na díly, ale jen s fotkami displeje i jednotky osazenými v palubce. Je nějaký rozdíl u Amundsenů z anglických verzí těchto aut? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano vsetky amundseny od roku 2016 maju podporu cuvacej kamery a smartlink.

DAB maju len tie konciace na 874, vacsina konci na 864, teda bez DAB.

 

No pride na to ake cislo dielu je z toho buraneho. EU verzie su:
5Q0 035 864 A - C (bez DAB)

5Q0 035 874 A - C (s DAB)

Index A je najstarsi a ma to stare menu a ako jedina nema WiFi, B ma uz na vyber medzi starym a novsim (len kolotocove), C ma uz grid menu. Ale aj A aj B vedia byt aktualizovane na grid menu.

 

A potom su este novsie jednotky, ktore zacinaju na 565 (namiesto 5Q0) a su bez indexu a tiez maju GRID menu.

 

A tiez to nemusi byt amundsen z rapidu, ale tiez octavie, superba, fabie, karoq/kodiaq (pred FL s MIB2).

Akurat sa upravi kodovanie (co by si robil aj tak) a mozno by tiez bolo fajn nahrat rapid dataset (kvoli reprakom a skoda surround).

Editováno: , autor: wlado93
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Amundsena mám už zprovozněného v autě. Bojuji s hlasovým zadáváním cíle v navigaci. Neví někdo jak se zadává adresa někde na vsi, kde nejsou názvy ulic? Ta můra, co v tom mluví chce furt název ulice i když jí řeknu znova místo toho název obce, popisne číslo atd. Nevím jak jí domluvit 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ked odstranis nepotrebne subory tak to dostanes aj na 16GB karty.

Aspon minula verzia takto vosla. Aktuálnu som este neskusal.

 

Odstranis nepotrebné hlasove povely (nechas povedzme CZ a SK...sk sice nema povely ale su tam nejaké referencie k jazyku). A odstránis nepotrebné CFG súbory (cele zlozky Delphi, VW a Seat) a malo by sa to vojst.

Editováno: , autor: wlado93
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

Prosím někoho erudovaného o radu. Vloni jsem vyměnil Swing+ za Amundsen+ s jednotkou 5Q0035874C. Auto nedostalo online služby Škoda z vyroby, kterése navíc platí. Existuje nějaká možnost využívat on-line služby v navigaci (aktuální dopravní omezení apod.)?

 

Co jsem si zde na fóru četl, tak buď se připojit mobilem přes WLAN hotspot nebo koupit LTE CarStick a SIM kartu. 

 

Zkusil jsem tedy ten hotspot dle návodu, ale v navigaci mi naběhly jen nějaké 2 omezení dopravy na druhém konci ČR a např. uzavřená ulice kousek od domu nikoli. Moc se v tom nevyznám. Jde z toho vydupat něco více a dělám jen něco špatně, nebo bez placených online služeb z toho víc nedostanu ani když si dokoupím a aktivuji ten CarStick?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám stejnou jednotku a co vím tak ty dopravní info se netahají přes internet ale přes rádio, ne všechny stanice to podporují, takže je asi potřeba poslouchat nějakou konkrétní.

 

zdroj
V Česku, respektive v Praze, systém funguje na bázi šíření FM-RDS. To znamená, že přenos informací je zajišťován pomocí rádia. Konkrétně jde o rádio Plus na frekvenci 92,6 FM a Českým rozhlasem Radiožurnál na frekvenci 94,6 FM. Jinde na území naší republiky je možné přijímat informace o dopravě na různých frekvencích Českého rozhlasu. Výše v článku již byla zmíněna frekvence např. pro Brno – 95,1 FM. Největším poskytovatelem v ČR je však NDIC – Národní dopravní informační centrum, který spravuje podsystém Jednotný systém dopravních informací pro ČR (JSDI). Dopravní informace z NDIC jsou do navigačního přístroje ve vozidle předávány v zakódované podobě (TMC) prostřednictvím neslyšitelného datového kanálu (RDS), který je přenášen v rámci modulace FM vysílání konkrétní rozhlasové stanice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@tom01no já si myslím, že jsi si odpověděl sám. Bez placených online služeb ti to podle mě fungovat nebude. Mám sice jiné auto, ale Amundsen a přes hotspot z mobilu (car stick jsem považoval za vyhozené peníze) si to stahuje online hlášení. Dokonce když na trase po které jedu a nemám ani zaplou navigaci hlásí mi to samo upozornění (např. uzavírka před Vámi, dopravní komplikace apod.). Podotýkám, že rádia tipu ČRo apod neposlouchám.

Editováno: , autor: l79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@tom01 Ano připojuji se přes telefon a nemám s tím problém. Měl jsem dokonce jen rok zdarma a od té doby platím každý rok. Využívám kompletně služby Connectu už 5 let. Třeba když někam jedu, tak si prostě v klidu doma nastavím cíl a pak si to pošlu do auta. Tam se to stáhne samo po připojení k datům. Jako něco to stojí, ale tak bez toho nemá infotainment své využití na 100%...  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dopravne obmedzenia sa tahaju cez radio. Nemusíte stanicu ani počúvať. Staci ak ju ma radio zapamatane, neviem ci musi byt aj medzi predvolvami. Rovnako tak funguje aj hlásenie obmedzení.

Neviem ci Skoda connect ma rozsiahlejšiu databazu, ale napriklad na Columbusoch dopravne hlásenia (cez radio stanice) nikdy nefungovali na Slovensku. Prejdes za hranice a funguje.

 

Carstick je velmi veľký na to aby bol stále zapojeny v USB. Mozno v laktovke, ale v predu to bude zavádzať. Myslím že su to vyhodené peniaze.

 

Pripajanie infotainmentu na wifi pokial nemas skoda connect ti neprinesie takmer nic. Ak mas smartlink cez autorizak tak sa odoslu zakladne data o aute na server a vies si to pozrieť cez appku v telefone. Ale je to len stav KM a kedy mas ist do servisu.

 

A pokial auto skoda connect nemalo pri predaji neda sa ani dodatočne aktivovat. Snad len zaplatiť hackerom pristup na ich server.

 

Najväčší vyznam v týchto infotainmentoch ma prave smartlink (Android Auto, Apple Carplay). Zapnes Waze a nepotrebuješ riesit dopravne spravy cez vstavanú navigáciu.

A vzhľadom na to ze používaš navigáciu z telefonu, tak rovnako si vies naplánovať jazdu doma.

Editováno: , autor: wlado93
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak s tím hlášením z rádia versus vestavěná navi nevím, nevím. V popisu služby je to přímo uvedeno: Se službami Infotainment Online od Škoda Connect budete na cestách lépe informováni. Vyhledávejte zajímavé cíle ve svém okolí, získávejte aktuální dopravní informace přímo z internetu a mnoho dalších možností.

Jako u rádia to funguje, ale nespolupracuje to podle popisu s infotainmentem repektive vestavěnou navi ve voze. Jinak samozřejmě mám i Smartlink a co se týče zkušeností za posledních 5 let bych řekl, že vestavěná navi se pomocí online hlášení docela zlepšila. Dokonce mám zkušenost, že jsem byl o nehodě přede mnou informován dříve než na Waze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V mém autě, které má Amundsena dodatečně a nemá tudíž (a ani mít nemůže) aktivaci služby Škoda Connect, je tedy koupě toho CarSticku vyhozené peníze. Stejně jako pokusy s tím hotspotem. Do mojí dané konfigurace už to tedy nic nového nepřinese. Stejně preferuji Smartlink a teď mám jasno, že u vestavěné navigace mohu akorát aktualizovat mapové podklady na SD kartě a nějaké to dopravní info tam jde z příjmu rádia. Díky všem za rady 👍

Editováno: , autor: tom01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...