Přejít na obsah

KESSY - bezklíčkové odemykání, zamykání a startování vozu


Host PetrHravec

Doporučené příspěvky

V 25. 12. 2018 na 12:08, Aleš_BX napsal:

ano není, je jen u alarmu, viz výstřižek z aktuálního ceníku! a žádná úspora proti O II , před FL O III safe normálně měla... a už se t o tom psalo je to důsledek zase jakéhosi čehosi z EU...

 

Je to změna k 45KT 2013. Nejen u OIII.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

KESSY - automatické uzamknutí auta po zavření posledních otevřených dveří.

Lze to nějak nakodovat ?

 

Občas by se taková funkce docela hodila. Jen nevím, jak se to bude chovat, když mám KESSY klíč obvykle v tašce na zadní sedačce - předpokládám, že se to nezamkne, dokud tašku nevyndám...? Má někdo zkušenost ?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemalo by sa to zamknut, netestoval som. Len auto sa zamkne automaticky ak zabuchnes vodicove dvere. Co moze byt problem ak este ukladas deti do detskej sedacky a podobne. Chvilu to kamos mal, hned to chcel vypnut

Spoiler

 

Jednotka 05

kodovanie:

- byte 2 - zaskrtnut slamming lock

Adaptacie:

Vyhladat "slam" a zmenit na active

 

Presnejsie az ked budem pri notasi

 

 

Editováno: , autor: wirer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obvykle jezdím sám, v tom případě skoro vždy klíče v tašce nebo kabátě (zima), odložené na sedačce za řidičem.
Předpokládám, že vystoupím, zavřu dveře řidiče, otevřu zadní, vezmu tašku s KESSY klíčem, zavřu zadní dveře, a teprve nyní se to zamkne.
A samozřejmě pokud nejsou otevřené nějaké další dveře.
 

Editováno: , autor: omicron
Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, takto by to malo fungovať za ideálnych podmienok podľa manuálu. Lenže neverím, že aspoň pri jednom zavretí zo 100 nezostane kľúč nerozoznaný v zamknutom aute. Internet je plný prípadov zabuchnutých kľúčov v aute - dokonca aj v naštartovanom. Zákon schválnosti, že sa to stane akurát keď sa najviac ponáhľaš, alebo ak si najďalej od náhradného kľúča.

 

Ja by som to neriskoval, ale daj potom vedieť, ako ti to funguje.. :D

 

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mezitím jsem trochu hledal, a automobilka tvrdí, že k uzamčení auta systémem KESSY nemůže dojít, pokud klíč je uvnitř auta a žádný jiný není v dosahu KESSY.
Tak tedy nevím. To je to, čeho se právě obávám...
Ale že by to ten servis nabízel nakodovat i s tímto rizikem?
 

Editováno: , autor: omicron
Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyskusat to mozes jednoducho. Stiahni okno (okna), nechaj kluc kde zvycajne a zavri vodicove dvere. Auto by sa zamknut nemalo, pretoze registruje kluc v interieri. Ak tasku vyberies a zavries dvere, mozno sa zamkne. Len dalsia otazka, zamkne sa to pri zatvorenych prednych a az potom zatvoreni zadnych, alebo budes musiet predne opat otvorit? To by stracalo zmysel. Ja kessy nemam kde testovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, je třeba vyzkoušet. Ale domníval jsem se, že to funguje tak, že se to zamkne až s posledními zavřenými dveřmi.

 

Modelová situace - z auta vystoupí spolujezdec, otevře své dveře (nechá otevřené), mezitím vystoupí řidič a zavře své dveře, otevře zadní, mezitím spolujezdec zavře své přední dveře, a nakonec řidič zavře zadní (poslední otevřené) dveře. Až nyní KESSY uzamkne auto, tak by to mělo fungovat, prostě uzamkne až když se uzavřou poslední dveře auta a nějaký klíč od auta je venku v blízkosti. Je to jen o naprogramování.

 

Pokud to tak nefunguje, tak je to nesmysl...

Editováno: , autor: omicron
slovosled
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, wirer napsal:

Nemalo by sa to zamknut, netestoval som. Len auto sa zamkne automaticky ak zabuchnes vodicove dvere. Co moze byt problem ak este ukladas deti do detskej sedacky a podobne. Chvilu to kamos mal, hned to chcel vypnut

  Skrýt obsah

Jednotka 05

kodovanie:

- byte 2 - zaskrtnut slamming lock

Adaptacie:

Vyhladat "slam" a zmenit na active

 

Presnejsie az ked budem pri notasi

 

 

Díky za pozdější upřesnění ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...

Čo by som ja dal za to, aby sa mi presne toto nestávalo... :D

Stále sa mi to náhodne objavuje približne raz za 3 mesiace - naposledy asi pred 3 týždňami - vtedy sa celý deň s kufrom otvára celé auto, ale na druhý deň je opäť všetko v poriadku. Doteraz som neprišiel na dôvod!

https://forum.skodahome.cz/topic/139099-po-otvoreni-5-dver%C3%AD-sa-odomkne-cel%C3%A9-auto-f3c-kessy/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pred jazdou mi to nevadí, pretože kľúč od auta je fixná súčasť mojich nohavíc, ale pri vystupovaní z auta mi vadí to odomykanie. Ja zamknem auto a až tak idem z kufra vybrať veci. Keď sa mi s kufrom odomkne aj auto, musím sa zbytočne vracať k predným dverám opätovne zamknúť auto, nedajbože mám plné ruky. Takisto ak pred obchodom vykladám z nákupného vozíka veci do kufra a idem odniesť vozík na svoje miesto, nemusím opätovne zamykať celé auto.

 

No ale samozrejme každému vyhovuje niečo iné, mohlo by sa to dať niekde prispôsobiť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obecně Kessy zamyká moc rychle.

 

Situace kvůli které jsem automatické zavírání vypnul.

Jedu na cvičení. Mám na zadních sedačkách věci v batohu. Přijedu před sportoviště, vystoupím a zabouchnu dveře u řidiče.

Kessy zamkne. Následně si otevřu vozidlo přiložením ruky za kliku řidiče. Otevřu zadní dveře, vezmu batoh a zabouchnu dveře.

Kessy opět zamkne. Stejnou kombinaci to dělá i při vstupu do kufru.

 

Kombinace s otevřenými dveřmi u řidiče a zabouchnutím nejdříve zadních dveří také není řešení.

Dokonce mám pocit, že mi několikrát Kessy zamknul vozidlo už po zavření zadních dveří i s otevřenými dveřmi u řidiče.

 

Jediné rozumné použití je při situaci "jedu sám" a po vystoupení a zavření dveří řidiče ihned odcházím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, potřeboval bych poradit jak na deaktivaci KESSY. Mám MR2016 kde to standardně nejde, ale jak jsem byl v autorizáku, kde mi nahráli nový SW pro kessy řj (0803). 

 

Nicméně postup zamknutí dálkovým ovladačem a pak do 5s snímačem na klice nefunguje. Co se mi ale podařilo je deaktivovat KESSY dvakrát zamknutím přes snímač na klice, pak vůz nešel odemknout - jen dálkou. Problémem je že se mi to nedaří zopakovat.  Je možné, že neudělali parametrizaci řj? Nebo dělám někde chybu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímalo by mne, jak vlastně správně ukončit jízdu. Dojedu na místo, zastavím, motor zhasne (start-stop systém) ještě než dám páku DSG na P. Rádio hraje, otevřu dveře a někdy hraje dal, někdy se vypne (nevím proč). Odcházím a občas vidím na Maxidotu hlášení, že klíč není ve vozidle. Dělám něco špatně? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...