Přejít na obsah

KESSY - bezklíčkové odemykání, zamykání a startování vozu


Host PetrHravec

Doporučené příspěvky

Host PetrHravec

tedy: KESSY (Keyless-Entry-Start-and-Exit-System).

 

To znamená nejen otevřít nebo zavřít dveře. Vůz vybavený systémem KESSY je možné bez klíče pomocí tlačítka Start/Stop na sloupku řízení také nastartovat stejně jako vypnout motor.

 

Pěkná reklama, bohužel né Škoda: http://youtu.be/wPjBv7g8k-k

 

Co vy na toto?  http://auto.aktualne.centrum.cz/clanek.phtml?id=786980 - podle mě pěkná blbost takhle se můžou krást snad Audi, Porsche, Bentley a Lamborghin, ale O III ?podle mne si jen Cebia dělá reklamu...

 

mimo to na inkriminovaných místech (nákupní centra atp.) autaři od PČR doporučují používat dálku a proti odchycení signálu se při zamykání bránit tím, že při odchodu zamknu dálkou auto, znovu odemknu a hned zase zamknu, tím pádem zamknu jiným kódem než který byl odchycen, neb pro další odchycebí musí lupič systém znovu zaktivovat, což nějakou dobu trvá.... (bylo vidět pěkně v jednom díle seriálu Expozitura)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevim vysilaci signal pro keyssy v klicku je podle mne dost maly. Musim stat tak do metru od auta abych ho otevrel. Takze clenek je vic teoretickej nez praktickej. Zlodej na parkovisti tudis nevim jak predem pozna ze muj vuz ma kessy a kdyz uz by ho mel vytipovany tak by musel stat hodne blizko. Tech aut je dost takze by mne spis zajimalo kolik aut tak bylo odcizeno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden zloděj se speciální čtečkou (scannerem) se dostane do bezprostřední blízkosti majitele vozu, který má u sebe Keyless klíč k vozidlu a druhý s přijímačem signálu je v blízkosti auta.
Technologie Q-Key umožní prodloužení signálu vysílaného klíčem až o 400 metrů a zloděj pohodlně otevře auto, stiskem startovacího tlačítka na palubní desce nastartuje a odjede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host PetrHravec

asi sis to špatně přečetl, oni dovedou signál zopakovat repeatrem a tedy jej posunout dál od auta....

 

to jak pozná že máš Kessy? zcela jednoduše, podívej se na kliku u řidiče a na kliku na zadních dveřích -  vidíš tam ten malý proužek - prolis přes který se zamyká? (pozice 1 na obrázku), podobně jiné značky to mají řešeno i jinak, ale vždy to jde poznat!

 

ano ten s tím repeatrem by musel stát blízko... to máš pravdu třeba u vedlejšího auta nebo v něm bude sedět.... kliček má větší dosah, to jen auto má dosah omezený na zóny - viz obrázek...

 

 

to stonek: byl jsi rychlejší - bicista asi nedočetl nebo jen prolítl ten článek...

 

... nicméně kdo se bojí nesmí do lesa nebo ať chodí pěšky... 

Editováno: , autor: PetrHravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja ho docetl neboj, ale jak sem rekl nebo jak z clanku plyne auto musi mit vytipovany (vim ze je podle kliky poznat), takze pri prijezdu na parkoviste k nejakymu marketu by auto hned nepoznali. Na poprve kdyz budu zamykat tak musi stat blizko, coz taky neni jednoduche, pokud zrovna nezaparkujete vedle jejich auta. A nebo by k vam musel nekdo zbesile pribehnou :) To ze signal pak zesili aby ho jeden odemknul je vec druha, ale nejdrive musi mit ten kod.  Osobne se domnivam ze klicek moc velky signal nevysila, je na baterku, takze aby dlouho vydrzel signal nebude velky (velky bude po stisku tlacitka klasickou cestou).   To ze by to takhle ukrast auto slo, tomu bych bezpochyby veril, zalezi taky jak dobre je to prakticky pohodlne realizovatelny.  Ono kdyby to bylo tak jednoduchy, tak nam tu auta mizi s timto systemem jak houby po desti. Takze v mych ocich je to spis v teoreticke rovine.  A vubec ja mam pojistenyho sluzebaka, takze nez auto by me vic mrzel ukradeny obsah kufru pokud bych v nem neco mel :))).

 

I kdyz nemate keyssy tak taky vysilate stiskem kody klickem pro odemceni (jedna vyhoda pro nastartovani je treba klicek ve spinacce) i kdyz chmataky spinacka nerozhodi, a nebo Vam vyberou obsah auta.  Takze pokud tu budou jakekoliv dálkáče, tak vzdy je tu nejaky riziko, ze parovaci kody nekdo odchyti a rozsifruje kdo ma na to techniku.
Takze pro mne zase jen PR clanek.  Pokud se nekdo rozhodne, ze chce Vase auto, tak ho dostane, bud ho odkoduje a otevrem nebo vam ho rovnou nalozi a odvezou, a amateri

kdyz uz se jim to nepovede vytlucou skla a ukradnou a znici vse co je uvnitr.  U nas na parkingu jednou prijela avie s plosinou na parkoviste, chytla auto a odvezla.

Byly to ocividne zlodeji. Ja to videl na vlastni oci, ale co zmuzete, Avie oznacena Havarie -odtahy, chlapici v laclacich. Clovek nevi zda nekomu tahaj porouchanej vuz do servisu. Proto se nikdo neozve kdo to vidi.  Az kdyz prleletel majitel z dovolenky jsem se dozvedel, ze mu auto ukradli.

Editováno: , autor: bicista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host PetrHravec

- moment, ale kradou se většinou jen vytipovaná auta, nikoli náhodná, riskovat že v autě bude třeba had nebo jiné svinstvo zloději nebudou, nicméně až budeš mít Lambo, strach je na místě....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste zapomeli dodat, ze zesilovac signalu Q-Key stoji 1.3 mil korun a asi to nebude zarizeni velikosti hodinek, takze popsana kombinace : "Jeden zloděj se speciální čtečkou (skenerem) se dostane do bezprostřední blízkosti majitele vozu, který má u sebe Keyless klíč k vozidlu a druhý s přijímačem signálu je v blízkosti auta."  je taky dost slozite v terenu uskutecnitelna. Takze kdo dispenuje touto technologii se asi nebude zamerovat na oktavky.

Ja se proste Keyssy nebojim, je to velmi prijemna vychytavka a vsem kdo jdou do Elegance ho doporucuji.  To, ze clovek bude mit obyc klicek, mu riziko kradeze nesnizi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Viděli jste teď někdo ve zprávách reportáž o krádeži aut s bezklíčkovým systémem?

Sakra proti tomu není žádná ochrana - ty zmetci příjdou na všechno:(

 

Pro ty co to neviděli - zloději mají zařízení, které prodlouží signál z klíčku k autu na velkou vzdálenost, stačí aby byl jeden s tím vysílačem u vás např. v obchodě, a druhý u auta čeká na signál. Pak už jen stačí nasednout a odjet.

Editováno: , autor: Luman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

viz výše se o tom píše.... není to nic nového ...  pročti si celé vlákno, zase tak dlouhé není... a hned na začátku je napsané jak to řešit tedy.
 

mimo to na inkriminovaných místech (nákupní centra atp.) autaři od PČR doporučují používat dálku a proti odchycení signálu se při zamykání bránit tím, že při odchodu zamknu dálkou auto, znovu odemknu a hned zase zamknu, tím pádem zamknu jiným kódem než který byl odchycen, neb pro další odchycení musí lupič systém znovu zaktivovat, což nějakou dobu trvá.... (bylo vidět pěkně v jednom díle seriálu Expozitura)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zavřít klíč do kovové krabičky, aby se odstínilo vysílání? Na bezkontaktní platební karty se údajně prodávají na toto nějaké pouzdra. Ale nevím, školy nemám. :-)

 

Edit. Už se prodává. http://www.cryptalloy.cz/pouzdra/stinene-pouzdro-na-klice-od-auta/prod_16.html

Editováno: , autor: McMatej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Reportáž jsem viděl, takto to dává smysl. Na druhou stranu, bezklíčkové systémy se už pár let používají (např. Renault Laguna před deseti lety). Nevím do jaké míry je to v praxi rozšířené.

 

Zamykání dálkou místo KESSY podle mého názoru nic neřeší v případě, kdy zloději přenášejí ("prodlužují dosah") signál KESSY. Auto si bude myslet, že jsi přišel a stejně se odemkne i když bylo zamčeno dálkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stíněný obal nic moc neřeší, protože při zamykání musíš klíče z obalu stejně vyndat.... a v té chvíli u tebe někdo může stát..

 

význam má obal, když už jsi dál od auta... 

 

a když bude kombinace obojího tedy zamčení dálkou na 2x a šup do obalu je to v klídku.....

 

vím o problémech s ISIC kartami na univerzitách - kdy ve výtazích probíhalo kopírování karet a pak si lupiči půjčovali knihy na uloupenou identitu.... vyřešilo se to kontrolou ISIC karet podle fotky.... bavil jsem se o tom již dřív s autaři od PČR a jak jsem psal výše, Octávek se to prozatím netýká, scaner a příslušenství je tak drahá věc, že Octa za to nestojí....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A já si myslel, že jakmile by se s tím zloděj rozjel a dostal se mimo dosah klíčku, tak auto chcípne.

 

nechcípne.... pojede dokud nevypne zapalování

 

však to zkus, nastartuj, podej oknem někomu klíče, kdo bude stát venku a jeď, pojede to.... signál se čte jen při startování....

 

podobně můžeš vystoupit z nastartovaného auta s klíčkem v kapse.... motor dál pojede i když budeš mimo dosah..... mimo to dosah pro startování není shodný pro dosah míst pro otvírání dveří a kufru! auto pozná zda je klíč uvnitř auta či vně auta....

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Upřímně dát si do výbavy KESSY a pak k tomu tahat stínící obal, ze kterého budu furt klíč vyndávat je trochu na makovici - rozuměj proti smyslu KESSY. Myslím, že to prostě risknu a nebudu řešit (tedy až mi konečně auto vyrobí). V kombinaci se zámkem zpátečky by to snad mohlo běžné situace řešit.

 

Nebo že bych si z takového materiálu ušil kapsy do džínů?  :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paranoia v psychiatrii

V psychiatrii byl termín poprvé užit v roce 1883 psychiatrem Emilem Kraepelinem pro chorobné iluze vůbec, při nichž se však nenarušily ostatní intelektuální schopnosti pacienta. Náplň tohoto pojmu se časem posunula spíše k popisu falešných představ a obav z pronásledování, protože obsah původního pojmu byl příliš široký. Vzhledem k tomuto posunu není pojem paranoia psychiatry používán zcela jednotně.

Podle Freemana a Garetyho charakterizují pacienta s paranoiu dvě bludná přesvědčení:

  1. že trpí nějakou újmu nebo že mu taková újma hrozí,
  2. že mu někdo chce ublížit, že ho pronásleduje.

Mezinárodní klasifikace chorob ISD-10 řadí paranoidní poruchy do kapitoly “schizofrenie” pod tyto diagnózy:

  • F 20.0 Paranoidní schizofrenie: bludné představy, často doprovázené halucinacemi
  • F 22.0 Bludné poruchy, paranoia: dlouhodobé nebo trvalé bludné představy bez halucinací
  • F 22.8 Ostatní bludy, stařecká paranoia
  • F 23.3 Paranoidní reakce – psychogenní psychóza
  • F 60.0 Paranoidní poruchy osobnosti

 

 

zdroj Wikipedie

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych řekl, že když strčíš klíč do obalu, tak si auto bude myslet, že jsi daleko a zamkne se a klíč v obalu nepůjde odposlechnout. Pořád se mi to zdá jednodušší, než zamykat šaltpáku.

 

Naštěstí tyto starosti nemusím řešit. :-)

 

 

P.S. To že jsem paranoidní neznamená, že po mně nejdou. :-D

Editováno: , autor: McMatej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na tohle vám napíšu 4 možnosti:

1) když se bojíte, tak si auto nekupujte

2) když to jde tak aspon GAP

3) alarm s GSM a GPS > bohužel GSM rušička stojí pár korun :(, takže když přijdou orientovaní zloději tak je to k ničemu.

4) připlatit si za sherloga + GSM a GPS alarm na vnitřek.

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tchanovi jsem dal do auta magnetickej spinac. Je treba polozit tuzku ktera ma v sobe valcovy magnet na urcite misto, jinak se auto neda nastartovat. Vykradeni vozu to sice nezbrani, ale ukradeni to myslim zabrani, pokud ho nemaj v umyslu cele nalozit. Je to lepsi nez mechanickej skrytej vypinac, ktery by se dal treba najit. Takhle neni nikde nic videt.

Editováno: , autor: bicista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

magnety jsou zcela běžné, řekl bych běžnější než skrytý vypínač, nicméně i na ně je mast... tak jako na vše, bohužel... silný permanentní magnet sice může ublížit přístrojové desce, ale jazýčkový magnetický spínač neodolá, je dost citlivý na silné magnetické pole... a prostě sepne... ono totiž těch možností v autě kam ho dát popravdě moc není...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...