Přejít na obsah

KESSY - bezklíčkové odemykání, zamykání a startování vozu


Host PetrHravec

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

po zhruba měsíčním používání musím konstatovat, že Kessy, nebo obecně bezklíčový přístup už chci u každého budoucího auta. V předchozích vozech jsem měl vždy pouze startování tlačítkem (nikoliv přístup) a u novějšího (tedy současného) jsem měl podmínku, že chci opět tlačítko a k tomu i bezklíčový přístup :-D. 

 

Je to fakt návykové a parádní, člověk nemusí lovit klíče a mačkat dálku, to se opravdu povedlo :kol-24:

 

Ovšem jedna věc mne štve a to je ta, že se auto samo po určité době nebo při vzdálení nezamkne... Když už Kessy, tak se vším!!! Proč mám sahat na senzor kliky, abych auto zamkl?! Jasně rozumím připomínce, že třeba někdo zůstane v autě, když půjdu na nákup a když mám alarm (což je i můj případ), tak bych spustil poplach atd., ale to by se přeci dalo deaktivovat (alarm mohu deaktivovat)! Toto je jediná připomínka ke Kessy, ale celkem zásadní :kol-32:

Editováno: , autor: tttt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KESSY považuju za silně nedotažené kvůli několika věcem - senzory jenom na předních dveřích. A na kufru jen pro otevření. Tzn. nemůžu přijít prvně k zadním sedadlům například s dětskou sedačkou. Minus.

 

Stejně tak si nemůžu navolit, co se stane po otevření kufru. Momentálně zůstane auto zamknuté, pouze se otevře kufr. Dost pátrám, jak to překódovat. Buďto totiž budu muset hrabat na klíč (a k čemu to pak je) a nebo musím vozit pracovní zavazadlo v interieru (což je blbost a nechcu ho tam). Minus.

 

No a když jsme u kufru, tak ten nezamknu, takže když vystoupím, vezmu něco z kufru a chcu odejít od auta, tak buď musím k předním dveřím a nebo hrabat na klíč. Minus. Tady je jako slabá náplast varianta zamknutí auta při vystupování a teprve pak otevření kufru (který neodemkne celé auto).

 

Výborné je bezklíčové startování, i odemykání/zamykání má potenciál. Ale takto bych za KESSY nedal ani korunu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

senzory na zadni dvere pujde urcite dodelat, i jednotka to umi ... pote bude mozne i privetivejsi zapnout v kodovani, ten kdo posledni zavre dvere, auto se uzamkne (teoreticky), cili jak bys od auta odchazel 

 

jinak si myslim, ze to je delano tak, aby vzdy uzivatel uzamknul auto a nespolehal se na elektroniku .... kessy je vytecna vec, pravda, jen ty senzory na zadnich dveri mohli byt tez ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 6 měsíců později...

Ahoj,

 

mám s KESSY možná jeden "problémek" a jsem zvědavý, zda jste se s tím také někdo nesetkal.

Cca před 2 měsíci se mi stalo (když byly tuhé mrazy), že mi kessy neotevřela dveře od spolujezdce, ačkoliv jsem klíček měl v ruce a nic tomu nebránilo. Otevřel jsem až od řidiče, hned na první "pohmat". Říkal jsem si, že je to třeba zimou a nevěnoval tomu pozornost...

 

Dnes ráno, když jsem přišel do garáže, kde auto stálo od pátku, opět sáhnu na kliku spolujezdce a nic!!! Klíč jsem měl opět v ruce pár cm od dveří. Jdu k řidiči, sáhnu na kliku a hned se dveře otevřely! Zkusím zamknout a jdu ke spolujezdci, sáhnu na kliku a senzor ihned zareaguje a dveře otevře!!!

 

Auto je ještě v záruce a mám docela problém v tom, že tato "závada" se v počítači neobjeví a když jim tam auto nechám, tak jim to na 99% neudělá :-(

Budu to pozorovat a používat otevírání jen od spolujezdce a uvidím, jak se to bude vyvíjet....

 

Řešil jste někdo obdobný problém, s baterkou v ovladači by asi neměl být problém, vše jinak funguje bez problémů...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil jsem totéž vloni na podzim a nemá to nic společného ani s baterkou  v klíčku, ani s teplotou, ale je to funkce na ochranu před vybitím aku - přijdeš-li k autu v řádech hodin, tak ho přes kessy spolujezdce otevřeš, ale za pár dní se to kvůli úspoře odpojí a musíš s kessy jen přes řidiče.

Nikde v návodu to není, ani v žádné další literature, můj servis to až při řešení reklamace zjistil od ŠA.

Editováno: , autor: mischicka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mischicka : Super, děkuji moc za radu a info -_-

Nechápu, proč to tedy nedali do návodu, jinak to logiku celkem má. Je pravdou, že to nevadí a hlavní, že funguje řidičova, ale člověk se "vyděsí" a řekne si, sakra teď zlobí tohle, za měsíc bude zlobit i řidičova atd...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, nechápu to ani já, ani v servisu, ale jelikož jsem si touhle cestičkou už prošel, můžu se podělit.

Jinak při tom řešení se zjistilo, že jeden klíček byl špatný - ne baterie, ale celkově slabý signal, takže vyměněn v záruce.

 

A v paměti těch různých jednotek v autě je uložené ledacos, takže není potřeba se bát, že při reklamaci to bude stat jen na tvrzení majitele.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,
 
mám s KESSY možná jeden "problémek" a jsem zvědavý, zda jste se s tím také někdo nesetkal.
Cca před 2 měsíci se mi stalo (když byly tuhé mrazy), že mi kessy neotevřela dveře od spolujezdce, ačkoliv jsem klíček měl v ruce a nic tomu nebránilo. Otevřel jsem až od řidiče, hned na první "pohmat". Říkal jsem si, že je to třeba zimou a nevěnoval tomu pozornost...
 
Dnes ráno, když jsem přišel do garáže, kde auto stálo od pátku, opět sáhnu na kliku spolujezdce a nic!!! Klíč jsem měl opět v ruce pár cm od dveří. Jdu k řidiči, sáhnu na kliku a hned se dveře otevřely! Zkusím zamknout a jdu ke spolujezdci, sáhnu na kliku a senzor ihned zareaguje a dveře otevře!!!
 
Auto je ještě v záruce a mám docela problém v tom, že tato "závada" se v počítači neobjeví a když jim tam auto nechám, tak jim to na 99% neudělá :-(
Budu to pozorovat a používat otevírání jen od spolujezdce a uvidím, jak se to bude vyvíjet....
 
Řešil jste někdo obdobný problém, s baterkou v ovladači by asi neměl být problém, vše jinak funguje bez problémů...
 

Měl jsem to samé. Ale dveře řidiče. Vadné čidlo v klice. Výměna kliky a lakování v záruce. Teď to běhá dobře. Taky to nic nepsalo.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 2. 2017 na 10:57, tttt napsal:

mischicka : Super, děkuji moc za radu a info -_-

Nechápu, proč to tedy nedali do návodu, jinak to logiku celkem má. Je pravdou, že to nevadí a hlavní, že funguje řidičova, ale člověk se "vyděsí" a řekne si, sakra teď zlobí tohle, za měsíc bude zlobit i řidičova atd...

 

 z návodu (superb)

Screenshot_20170228-182026.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Clint: Asi to bude fakt OK a po těch cca 60 hodinách se deaktivuje senzor spolujezdce. Tomu přesně odpovídá návod ze Superbu, který přiložil prassat (za to děkuji). A vlastně i Aleš_BX z návodu k O3. viz text z návodu k O3:

 

"Aktivace po uplynutí 60 hodin"

  • odemkněte dveře řidiče pomocí snímače
  • .....

Takže to je cajk a odpovídá to... čidla jinak při každodenním používání včetně spolujezdcova chodí bez problémů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Aleš_BX napsal:

stejně je to i v návodu k O III - viz někde výše v tomto vlákně se to již probíralo

 

nejstarší verze návodu: 11.2012 uvádí:

 

58b5bc4b732bd_Vstiek.thumb.JPG.e575c3d36ae58780528169a350a883e0.JPG

 

i ve verzi 03.2013 to je, jen na straně 34 a další verzi 11.2013 na straně 41

 

bohužel v návodu 05.2014 ani 11.2014 ani v dalších už to opravdu není uvedeno...

 

Zřejmě ohodnoceno jako nepodstatná informace, kterou by ale měli říkat servisům, ať to pak neřeší jako reklamace :-D
 

před 15 hodinami, Clint napsal:

Jenže pochopte, že jemu jedny dveře chodí a druhé nechodí. Kdyby to bylo tou časovou prodlevou, tak mu nejdou ani jedny dveře a musel by tlačítkem na DO.

My to chápeme od začátku, to ty to  nechápeš.

Jde opravdu jen o dveře spolujezdce, řidičovy jsou aktivní i po těch magických 60 hodinách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, mělo by to být, podle těch návodů, co jste sem dali, že:

  1. po 60 hodinách se odpojí senzor spolujezdce a funguje jen řidičův nebo víko zavazadlového prostoru
  2. po 90 hodinách se odpojí všechny senzory a musíme otevírat přes dálku

První variantu mohu potvrdit (viz mé komentáře výše), že u mého auta skutečně funguje a senzor spolujezdce se odpojí a funguje jen řidič. 90 hodin. Sice jsem to nikdy neměřil, ale podle mne už jsem auto nechal stát déle, jak 90 hodin bez otevření a senzor řidiče fungoval, ale to nevím jistě...

 

Každopádně jsem rád, že to není chyba a nemusím to řešit :-). Díky za pomoc -_-

 

Editováno: , autor: tttt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 15/4/2014 na 0:06, Hravec napsal:

zde je návod na automatické zamykání auta s KESSY - odzkoušeno, po 1/2 kroku od auta se toto samo zamkne, led ve dveřích bliká již po otevření dveří a díky Bohu SAFE NENÍ AKTIVNÍ -  takže osoba blízká může zůstat v autě, rovněž nedojde k zamčení auta se zapnutým zapalováním nebo klíčkem v autě..

 

nazdar,mohl bys mi prosim te poslat navod na automaticke zamknuti auta s kessy, ten odkaz co jsi tam dal je nefunkcni. Mam to aktivovane pres obdeleven ale nazaviraji se mi u toho zrcatka tak bych chtel zkusit ten tvuj odkaz. Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...