Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
Host PetrHravec

KESSY - bezklíčkové odemykání, zamykání a startování vozu

Doporučené příspěvky

Jestli někdy, někdo trefí odstín mého vozu, dám si zadní kliky určitě(mám Superba3). Pak bude mít význam automatické zamknutí vozu po opuštění s klíčem.

• Líbí se mi 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky
    Vloženo (upraveno)

@ferda25 myslis zadni keyless kliky? Jde to technicky? Pac me to vytaci do vyvrtky to nemit.. 

EDIT:

nemuze nekdo tomu kamionistovi vzit pravo klikat? Je na tom zavisly, az mi ho prijde lito. Znovu minus, standardne. Coz me prijde ok, dodnes mi jich dal asi 20, akorat mi po kazde jeho takoveto reakci prijde upozornujuci email, a myslim si, ze jsem ochudobnil nejakeho nigerijce o jeho spam, ze nekdo zdedil ropne imperium... a ten nigerijsky mail mi prijde vyrazne, ale vyrazne hodnotnejsi.

Prosim, pokud muzete toho pana vypnout aby mi nemohl psat soukrome zpravy plne urazek, budu vdecen.

@Pavouk jsem uz kontaktovat zkusil, bohuzel neumi pomoct.

diky!

Editováno na Strabag
    Upravuju, protoze nejakej kamionista ma znovu snidane a ma prostor internetovat.
    • Negativní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahojte, chcem sa opytat na aute Oiii bola robena oprava laku a momentalne auto pipa a hlasy chybu Keyless systemu, neviem ci nahodou nezabudli nieco podstatne zapojit vo dverach, bohuzial auto uz muselo do zahranicia a nebol cas sa pozriet do dveri, nejde pripadne vypnut to pipanie-upozornovanie? Odpajali aj bateriu, diagnostikou sa zmazala kopa chyb no tato znova naskocila.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jedině odkódovat tu kliku ve dveřích kterou nezapojili.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdarte. Neviete či nejde nejak zintenzívniť to debilné varovanie keď kľúč ktorým bolo naštartované opustí auto ? Normálne tam len 1x bimbne a na 1sec sa objaví hláška že si bez kľúča. Keď si to nevšimneš, tak po 100km jazdy ti napr zdochne motor a ty už nenaštartuješ...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Chlapi mám dotaz, zatím s tím nemám zkušenost. Když pojedeme na dovolenou a budu s sebou do kufru s oblečením brát náhradní klíčky k autu, půjde normálně zamknout a odemknout auto pokud budou kufry v kufru auta a já budu mít svoje klíčky v kapse?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Môže to byť problém, treba doma vyskúšať... Možno strčiť kľúč do kovovej škatuľky, aby sa utlmil signál... Alebo zabaliť do alobalu...

Editováno na stafa
    • Negativní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Někde jsem četl, že auto jde zamknout klíčem, který jej odemknul - tedy když náhradní necháš vevnitř, měl bys mít možnost hlavním klíčem zamknout zvenčí. Ale asi by to chtělo vyzkoušet - u náhradního klíče budu až zítra, tak pokud nikdo do té doby nestihne, vyzkouším :-) 

EDIT: kdyby to nefungovalo, tak holt jak píše Stafa - dát do kovu/alobalu, nebo bych vytáhl baterku. Za mě je to jistější - nevím, kde přesně jsou antény, tak aby náhodou slabší signál nepronikl i tak. 

Editováno na Velda

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

jj, presne tak ako to bolo popisované vyššie.. ak máš jeden kľúč v aute a zamkol si druhým kľúčom vonku, tak odomkneš iba opäť s tým vonkajším kľúčom, ktorým si zamkol. Presne toto som si otestoval hneď pri prevzatí auta na salóne, keď som behal po úradoch a náhradný kľúč zostal v zamknutom aute.

;)

• Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

hoši klid, normálně to není problém, KESSY mám od roku 2013 u O III nyní O III FL... na dovolenou vždy vozíme náhradní klíče, není problém je nechat v autě (pro nechápavé myšleno po cestě na nebo z dovolené), jen pak doporučuji nemít zapnutou personifikaci, může se stát, že auto bude brát v ůvahu jiného uživatele nebo se bude ptát dle toho duhého klíčku (to ale neplatí pro druhý klíček v kufru, ale např. jen pro ten v kabině, např. v kabelce manželky na předním sedadle spolujezdce)

Editováno na Aleš_BX
    pro nechápavé doplněno
    • Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jaký smysl má rezervní klíč v zamčeném autě? ;)

• Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

žádný, však nikdo nepsal, že vozí v autě náhradní klíče, to jsi jen špatně pochopil...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak po návratu z dovolené mohu potvrdit ze, je to přesně jak píše Aleš_BX. Druhé náhradní klíče v kufru jsou v pohodě, auto jde zamknout a kufr otevřít nejde a auto funguje pouze na klíče které mám v kapse. Jinak náhradní klíče jsem vezl pouze na dovolenou a po příjezdu nechal na pokoji ( je to pro případ nouze na zahraniční dovolené ). A následně je převezl zase domů. V autě je běžně nevozím.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

já klíče vozím od té doby, co jsem někdy v roce 2000 byl na dovolené na Slovensku, kdy mi museli známí vézt náhradní klíče... samo sebou jsem ty původní poslední den dovolené našel...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Posledne 2,3 dni musim niekolko krat zatlacit a vacsou silou na spinac start stop aby som nastartoval.Problem bude v samotnom spinaci bezklucoveho startovania,viete poradit páni?V baterii to nebude ako mi radili,vcera som si ju dal zmerat a je ok.RS 3

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dnes první servisni prohlídka, v ramci celkove prohlídky vozu mj. menena baterie v jednom ovladaci, a to po roce provozu... Ackoliv jsem nemel zadny problem, byla pry uz na hrane… V ovladaci předchozího vozu O2FL (bez KESSY) vydržela 4, 5 let, uz ani nevim…

Je evidentni, ze tady si KESSY vybira svou dan, a je potřeba pocitat s tim, ze to muze nekdy nekde napr. v zahranici neprijemne zaskocit , asi bude dobre vozit (nebo nosit) zalozni baterku...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

to jsi už jako od 8/2017 najel 60 tis. km?

proč by tě měla nastartovat?, otevřeš klíčem a nastartuješ i bez baterky a tu koupíš i v tom zahraničí, je to zcela běžná baterka, spousta čerpacích stanic i v zahraničí je běžně prodává 

Editováno na Aleš_BX

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nosím ji v peněžence. No ono u benzínky asi zrovna nebude problém, potíž nastane někde v kempu nebo mimo civilizaci... nevím jak ty, ale já si nejsem ochotný rozdrbat to krytku a okolní lak při afektovaným pokusu o odemčení. Jo, v návodu to bude, jak to odloupnout, ale ten v hlavě nenosím. Jinak nízká životnost překvapuje, u "druhé" generace dálkového centrálu hes_7803-ulet-256-162694-1000-1000-0-0.J

zatím baterka na používaném ovladači drží už 11 let a na těch dalších předpokládám taky. Jo, vim, že je rozdíl mezi "skenem" klíčku v autě a pár zmáčknutím DO, ale i tak...

• Líbí se mi 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To odlupnutie krytky z kľučky je úplne primitívne, to som si nechal predviesť predajcom ako prvé pri preberaní auta. Pokiaľ to nebudeš robiť vyložene nasratý, nehrozí žiadne poškodenie laku, ide to celkom jednoducho. Vyskúšaj si to teraz a potom ti to pôjde ľahko...

Editováno na brrrrm
    • Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ono u kessy staci sledovat didodu na klici, aby clovek mel predstavu, kolikrat se to s autem spojuje.

1) Odemknuti auta

2) Pri sednuti dovnitr se odblokuje rizeni

3) Pri nastartovani zase

+ pokud nekdo pred odemknutim celeho auta jeste leze jen do kufru

Takze 3x-4x jen pri tom kdyz chce clovek odjet.. to pak vazne nejde srovnavat s klicem co mela fabie nebo octavie v minulych generacich :)

• Líbí se mi 1
    • Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ale toto všetko asi bude nič oproti neustálemu skenovaniu počas celej jazdy, aby auto skontrolovalo, či sa ešte kľúč nachádza v aute alebo už mimo auta. 

Keď nad tým tak uvažujem, asi by som mal prestať nosiť kľúč v prednom vrecku nohavíc, ak ešte budem chcieť mať deti.. :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

tak to nejspíš není, nic se během jízdy neskenuje... je to ten samý princip jako když necháš klíče v kufru, po tom co jsi zamčené auto otevíral jen na kufr, ale opačný... auto pozná, zda klíček z prostoru vozidla zmizel, odezva klíčku jež když dostane signál od vozidla, tedy dotkneš se kliky, ta vyšle signál a auto odpoví, startuješ, auto pošle signál, klíček odpoví... tedy u KESSY

Editováno na Aleš_BX

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nesouhlasím, kdykoliv opustím auto s klíčkem, hned je hláška "klíč nenalezen ve vozidle" nebo tak něco. Ano, nevystupuju za jízdy a taky lezu dveřma, ale vsadil bych se, že hlášku napíše celkem hned. A (aspoň u jiného auta) to není vázáno na dveře řidiče. Škoda, že ten keyless není snad u žádného auta pořádně domyšlený, viz mnohé případy kradených aut řízených zfetovanými cizinci přes naše území na jeden zátah - někde u nákupáku se k majiteli někdo přitočil s repaterem, druhý nasedl, nastartoval a jel. Proč tam není countdown a prosté vypnutí motoru? Tady snad pomůže jezdit s 1/4 nádrže, i když ani to ne, pokud lze tankovat s nastartovaným motorem.

@brrrrmKup si zámek zpátečky, to ti vyndání (klíče) připomene :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Je to tak, s nastartovaným autem se dá bez přítomnosti klíče odjet kamkoliv do prvního vypnutí motoru. Ale auto okamžitě po "odchodu klíče" varuje, že klíč není nalezen, už se mě to  manželkou stalo...

U benzínek vidím každou chvilku nějakého debila s nějakým vrakem, jak parkuje, a dokonce i tankuje s nastartovaným motorem. Nevím jak u moderních aut, ale asi to jde, protože nastartovat s otevřeným víkem nádrže není problém. Obsluhám benzínek to obvykle nijak nevadí, nedávno jsem dokonce na jedné benzínce na to obsluhu upozornil, poliši, kteří tam upíjeli kávičku a s obsluhou tlachali to samozřejmě slyšeli, nikdo z nich na to nereagoval... Míra lhostejnosti k čemukoliv špatnému v této zemi je již docela vysoká:angry:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se