Přejít na obsah

KESSY - bezklíčkové odemykání, zamykání a startování vozu


Host PetrHravec

Doporučené příspěvky

Pawouku nechci zbytečně chytrolit, nicméně na tvůj mravokárný příspěvek musím zareagovat, neboť ze zkušenosti, z literatury a výzkumů obecně vyplývá, že návody čte asi jen 10 - 15 % uživatelů a to nejde jen o auta, týká se to všeho!

 

tedy bych v tom nehledal problém, prostě to tak je a je třeba se s tím smířit a proto se snaží výrobci vyrábět blbuvzdorně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Nic ve zlém, ale to je snad základ,...

 

 

bohužel základ je mít na to, koupit si to či ono, paradoxně víc toho vědí ti, co tu danou věc nevlastní, protože se alespoň zajímají... podobně je to i tebou zde zmiňované a haněné poradenství, holt majitelé a manažeři ve firmách nemají čas ani chuť něco někde studovat a dohledávat, naopak mají podnikatelského ducha, odvahu a zkušenosti a na ty poradce si dovedou vydělat, naopak poradci nají čas studovat, dohledávat, sledovat aby mohli radit, když už nemají toho podnikatelského ducha či jiné možnosti, tomu se říká dělba práce....

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zajímavý poznatek:

Kessy funguje naprosto spolehlivě a bez zaváhání, jediný případ kdy nikdy nejde je pokud jsem měl klíč v tašce u notebooku v jedné kapse se zapnutou bezdrátovou myší, asi se nějak ruší ty frekvence, poprvé jsem taky koukal proč to nejde odemknout, položím tašku, vyndám klíč a jde to, dám zpět a nejde to, pak mě to nějak napadlo, dám pryč myš a jde to, takže asi tak....moje zkušenost.

A ještě něco simply clever, auto sice nejde zamknout pokud necháte klíč uvnitř, nemožnost zamknutí má upozornit že klíč je uvnitř, to však dle zkušenosti neplatí v tomto případě, mám klíč u sebe, zamknu, potom si vzpomenu že je teplo otevřu kufr a hodím tam bundu i z klíčem v kapse, zavřu kufr, auto blikne a zamkne se, pak si můžu myslet že je vše OK a odejdu, bohužel každý kdo se pokusí kufr otevřít ho taky otevře. Nemělo by to fungovat stejně jako dveře ??


 

 

 

EDIT: zkopíroval jsem to sem. Pawouk.

Editováno: , autor: Pawouk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže jsem to odzkoušel, a pokud ti to správně funguje, tak jsi to špatně odpozoroval a nemáš úplně pravdu ...

 

pokud zůstanou klíče v kufru, chová se auto úplně stejně jako když zůstanou např na sedadle...

 

při zavření kufru, který byl před otevřením zamčený (jak popisuješ) a klíčem uvnitř kufru, auto po za vření blikne blinkrama 1x, následně cinkne MAXIDOT (měl jsem pro jistotu otevřená okna a zamčeno bez SAFE - takže jsem to slyšel) na něm se napíše text že jsou klíče v autě a následně auto 4x blikne blinkrama a kufr nadskočí, stejně jako když na klíčku zmáčkneš prostřední tlačítko, tedy se kufr odjistí...

 

když bude kufr odemčen a zavřeš v něm klíče a budeš chtít zavřít na klice, tak nic, nezamče se....

 

a perlička, pokud bys měl otevřené okno na štěrbinu, kterou jde prostrčit klíček do auta, zamčel auto a vhodil klíče škvírou do auta - auto nejde otevřít - taková malá škodolibost např kolegovi (samo druhým klíčem auto otevřít půjde) ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, az přijdu domů, znovu vyzkouším, ale včera situace jak jsem popsal, odešel jsem od auta asi 10 metrů když jsem si uvědomil že klíče jsem zabouchl s bundou do kufru, byl jsem 100km od domova tak jsem se vracel s hrůzou jestli to půjde odemknout a šlo, klasicky stejně jako bych měl klíč u sebe.

Zítra napíšu jak je to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...  tak jsem se vracel s hrůzou jestli to půjde odemknout a šlo, klasicky stejně jako bych měl klíč u sebe.

určitě to nešlo odemknout, protože to bylo celou domu odemčené a dveře kufru byly určitě odskočené ... nemyslím si, že by to u jiného auta fungovalo jinak ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě prodejce upozorňoval, že když budu mít auto zavřené, otevřený jen kufr a zabouchnu tam klíče, tak musím šlapat pro druhé, protože auto již neotevřu. Ovšem nezkoušel jsem to.

 

jak vidíš dle mého testu výše popsaného je pravděpodobně tak trochu jinak, nicméně jsem v návodu našel co to ono pípnutí: "U vozidel vybavených varovným zařízením proti odcizení vozidla se navíc ozve zvukový signál." (mám alarm z výroby) .... takže jisté rozdíly asi můžou být ...

 
jinak zajímavé i toto:
 
 
a
 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem udělal test jak to přesně je a Hravec má pravdu, je to skutečně tak, že kufr po zabouchnutí normálně blikne jako by se zamkl a asi po 1-2 vteřinách znovu několikrát zabliká a odskočí (pokud je předtím auto již zamčené). I pípne maxidot což však není u zavřeného auta moc slyšet. 

Takže mnou výše popsaná situace ve skutečnosti proběhla tak, že jsem zabouchl, auto bliklo a už jsem odcházel, následné blikání a odskočení jsem v okolním provozu již neregistroval. Tím se potvrdilo že logika zamykání kufru je špatná, nemělo by to bliknout a tím dát najevo že zamčení neproběhlo stejně jako je tomu u dveří. Zavření a po vteřině nebo dvou následné otevření je poněkud idiotská reakce. Za tu dobu už jsem pár kroků od auta a nemusím si toho vůbec všimnout což se taky stalo.

Dobrá zpráva je že si za žádných okolností nejde zamknout klíče v autě takže prodejce jak psal oct byl trochu mimo, jak jsou ostatně prodejci často...

 

To info o nutnosti otevření auta dálkou pokud stojí více jak 90h jsem taky četl, dokonce jsem na to dříve upozorňoval manželku aby nebyla překvapená, několika denní stání je u nás běžné, ale zatím se mi to nikdy nestalo, i po týdnu stání v garáži vždycky normálně odemknu přes kliku tam nevím jak to mysleli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to taková rutina, takže jo, zamykám...a taky proto, že jsem někde četl, že když je odemčené tak některé jednotky neusnou a pořád odebírají elektřinu což je asi pravda protože když jsem to zkoušel a baterie byla na 100%, tak po 14 dnech (dovolená) odemčené v garáži aku 40%, stejná situace zamčené, tak po 2 týdnech 80%, takže na tom možná něco bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dnes jedna zajímavá zkušenost s KESSY, tak nějak jsem měl dvě mylné představy o tomto systému.

1) pokud se s klíčkem vzdálím od auta na určitou vzdálenost, auto se samo automaticky zamkne

2) pokud je auto nastartované a já se vzdálím od auta, tak se auto po nějaké chvíli (vzdálenosti zhasne)

 

Ad1) po dodatečném přečtení návodu (ano, já vím, měl jsem to udělat na začátku - neudělal), jsem zjistil, že to takto KESSY nefunguje - je skutečně nutné kliku nežně pohladit nebo dálka. Osobně mi to příjde celkem škoda, ale třeba je pro to nějaký pádný důvod.

 

Ad2) auto jede naprosto normálně do té doby, než vypnu motor, poté už nejde nastartovat

 

Toť mé dnešní zjištění... :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad1) Dojedeš k obchodnímu domu (supermarketu), v autě necháš - přítelkyni, manželku, milenku, dětí, psa atd.. prostě kohokoliv živého...... a odejdeš nakupovat s klíčkem v kapse... sotva zajdeš za roh auto se zamkne :kol-44: ... a navíc se po chvíli aktivuje Safe system, takže se spustí alarm a odpojí se vnitřní kličky na otevření dveří a spínače na otvírání oken -- z auta se nedá dostat ! :w00t1:

 

Takže v tomto to mají v ŠA dobře vymyšlené :kol-28:

 

Ad2) Tohle bych ale změnil... mělo by to např. cca jednou za 10min kontrolovat přítomnost klíčku ve voze... například kvůli odcizení vozu... ale možná je to proto, kdyby došlo k poruše na klíčku, tak bys aspoň odjel... těžko říci...

Editováno: , autor: Napalm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad2) Tohle bych ale změnil... mělo by to např. cca jednou za 10min kontrolovat přítomnost klíčku ve voze... například kvůli odcizení vozu... ale možná je to proto, kdyby došlo k poruše na klíčku, tak bys aspoň odjel... těžko říci...

 

- ono auto kontroluje, píše to na MAXIDotu a to napřed když vystoupíš a pak i v nějakých intrevalech, zkus se projet s klíčkem nechaným doma....

 

- taky někdy může být důvod mít nastartované auto a současně zamčené - což lze tím, že motor jede i bez klíčku v autě, nicméně je třeba zamčít dveře mechanicky přímo klíčkem a stejně zase odemknout... nikoli přes dálku ani KESSY..

 

- když dojde k poruše klíčku je tam nouzové startování, klíček má v sobě normální imobilizér jako u neKESSY startování.... . viz návod....

 

-pozitivum je, že auto nejde nastartovat s klíčkem na střeše, což údajně dříve šlo... kdy jsou tací, co při tankování nebo nasedání do auta nechali klíče na střeše auta...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jedna zajímavá zkušenost s KESSY, tak nějak jsem měl dvě mylné představy o tomto systému.

1) pokud se s klíčkem vzdálím od auta na určitou vzdálenost, auto se samo automaticky zamkne

2) pokud je auto nastartované a já se vzdálím od auta, tak se auto po nějaké chvíli (vzdálenosti zhasne)

 

Ad1) po dodatečném přečtení návodu (ano, já vím, měl jsem to udělat na začátku - neudělal), jsem zjistil, že to takto KESSY nefunguje - je skutečně nutné kliku nežně pohladit nebo dálka. Osobně mi to příjde celkem škoda, ale třeba je pro to nějaký pádný důvod.

 

Ad2) auto jede naprosto normálně do té doby, než vypnu motor, poté už nejde nastartovat

 

Toť mé dnešní zjištění... :) 

 

jen škoda, že jsi to nedal do tohoto vlákna - toto je tvoje vlákno a tvoje volba, ale pokud bys požádal Pawouka, jistě by to tam rád přesunul....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...