Přejít na obsah

KESSY - bezklíčkové odemykání, zamykání a startování vozu


Host PetrHravec

Doporučené příspěvky

do dveří  :kol-47:  kam jinam - pokud nevíš že tam máš zámek - mrkni do návodu  :kol-47:

 

 

- krytka se odklápí směrem dozadu - tam (vzadu po směru jízdy) má "háček" a je třeba mít odklopenou kliku ... jinak si krytku zkurv*š - vepředu jsou dvě pacičky, jedna dole a jedna nahoře...

 

 

pro neznalé současně i výše zmiňovaný návod na nouzové startování s KESSY

 

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zde je návod na automatické zamykání auta s KESSY - odzkoušeno, po 1/2 kroku od auta se toto samo zamkne, led ve dveřích bliká již po otevření dveří a díky Bohu SAFE NENÍ AKTIVNÍ -  takže osoba blízká může zůstat v autě, rovněž nedojde k zamčení auta se zapnutým zapalováním nebo klíčkem v autě..

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, není to tak úplně pravda, požadavek byl na možnost zamknutí nastartovaného auta dálkou... tento návod řeší to, že se po opuštění auta s vypnutým zapalováním a klíčkem v kapse auto samo zamkne....

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Chtěl bych se zeptat povolaných na systém KESSY, co si myslí o této mé úvaze/zkušenosti:

 

Začal jsem před léty pracovat v jedné firmě, která měla za sousedy velice nepřizpůsobivé jedince (do té doby bych o sobě neřekl, že jsem rasista, teď už si tak jistý nejsem...).

Trvale se ztráceli (komukoliv) věci z v okolí zaparkovaných aut bez zjevného poškození. Po nějaké době dlouhodobého pozorování se nám podařilo odhalit jejich velice jednoduchý a šikovný fígl:

Žádná technika, mechanika nebo elektronika za statisíce - pouze odpočatý, mrštný, mladý a trestně nezodpovědný spoluobčan, který velmi jemně (tak aby se i pro alarm tvářili zavřeně) pootevře dveře spolujezdce přesně v okamžiku, kdy řidič vystupuje směrem do vozovky a věnuje svoji pozornost tomu, aby vstal ze sedadla, nesejmulo ho nějaké auto atp. Poslední čemu se věnuje jsou dveře za jeho zády, navíc časování měli opravdu propracované se zavrzáním sedadla, že kterého řidič vstává. Následně člověk dálkou nebo centrálem zamkne a odchází od pootevřeného vozu... Jen na mě to zkusili asi 3x.

 

Řešení u OII bylo jednoduché: Po vypnutí zapalování (a automatickém odemčení vozu) jsem vůz zase tlačítkem zamknul a odemkl jen dveře řidiče. Pak člověk při vystupování jen slyšel jak někdo zabírá o zamknuté dveře. Až zjistili, že u mě ee, tak dali pokoj a věnovali se jiným hejlům.

 

Nicméně teď řeším, čím svého rozchlastance nahradit a zvažuji vybavit nové auto KESSY.

 

Chápu správně, že dokud neuteču dva metry od auta, tak nemám jistotu, že někdo šikovně neodemkne auto; ověřit zamčení dveří lze jen několik sekund po zamčení a nelze "obejít" a vyzkoušet všechny zamčené dveře neboť mám v kapse klíč, který odemkne při zabrání o kliku?

 

Díky za vaše názory a zkušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně je si třeba uvědomit, že auto se nezamkne samo po odejítí od auta, ale ty ho musíš zamknout dotknutím se kliky....

A i u O II bylo, že pokud byly dveře nedovřené, nešlo auto dálkou zamčít, takže to je hodné divné o popisuješ, nehledě na to, že jednu dobu chodil hoaxový mail přesně s takovým textem.... www.hoax.cz tak nevím co si o tom myslet....

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Hravec: Hoaxy nešířím. Na OII nemám originální alarm, zajistit s mírně (v té mezipoloze) pootevřených dveřích spolujezdce opravdu jde. Jediné, co zabrání zamčení dálkou, jsou pootevřené dveře řidiče - vyzkoušeno několikrát na vlastní kůži. Hovořím tu o osobní zkušenosti ne jedna paní povídala a já se teď bojím.

Ty jsi z Brna. Říká Ti něco ulice Životského (naproti ABB / bývalá První Brněnská Strojírna)? Už se nám od tam bratři šikovní předloni odstěhovali, jinak bych Tě k nám pozval na kafe a po návratu k autu by ses možná nestačil divit.

 

Nicméně omlouvám se za OT.

 

Můj dotaz i s vysvětlením byl odpovězen - druhá strana vozu po zamčení jedné strany otevřít nejde. Dveře, které se odemknou lze nastavit (návod k obsluze: Obsluha - Odemykání a otvírání - Odemknutí a zamknutí - Individuální nastavení). Pak by jim KESSY při této metodě dlouhodobého zapůjčování obsahu vozu mělo odolat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale zapomnel jsi zminit, ze u OII to takto fungovalo jen s alarmem, ktery zrovna kazdy nema, spise naopak.

 

jak jsi to myslel? O II měla KESSY ? to slyším poprvé :kol-32:  , možná S II, nicméně tady se doufám bavíme o O III  a podle nadpisu vlákna o KESSY  :kol-47:

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jsi z Brna. Říká Ti něco ulice Životského (naproti ABB / bývalá První Brněnská Strojírna)? Už se nám od tam bratři šikovní předloni odstěhovali, jinak bych Tě k nám pozval na kafe a po návratu k autu by ses možná nestačil divit.

 

vím kde to je, jezdím občas do Alstomu, vím jak to tam vypadá nikdy jsem na parkovišti problém neměl, podobně za rohem na táborské má kamarád prodejnu kam jezdím a někdy tam parkuji dost dlouho, když se zakecáme u kávičky....

 

pro neznale Street View - jinak to chce lepší sídlo firmy....

 

 


Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já to pochopil, že reaguje na tvoji větu

... A i u O II bylo, že pokud byly dveře nedovřené, nešlo auto dálkou za cit, takže to je hodné divné...

 

 

Proto píše, stejně tak jako já, že OII prostě s pootevřenými dveřmi spolujezdce zajistit dálkou jde a proto jsem se ptal, jestli KESSY nepovolí odemčení klikou na druhé straně vozu, zatímco já jsem k autu zády. Ale máš pravdu, začíná to být nepřehledný zmatek netýkající se OIII ani KESSY.

 

:noot:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...