Přejít na obsah

Drnčení plastů a pazvuky v interiéru


Lucasse

Doporučené příspěvky

chlapi, bylo by super kdybyste se pak podělili o řešení servisu, které pomohlo ... řidičův B sloupek je můj odvěký nepřítel a už jsem ho vytlumil snad všude a vším a stejně to v něm chrastí :D Do servisu už s tím nemůžu když jsem se v tom vrtal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel mi předávající technik nebyl schopen říci, co s tím dělali. Ale předpokládám, že to nějak podlepili, určitě to neměnili za jiný, protože vybroušená drážka od pásu tam zůstala :)

 

Když budu mít čas, tak bych to zkusil sundat a podívat se dovnitř. Jen aby to ale zase nezačalo drnčet, na to, co funguje, se nesahá  :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, S.Lopik napsal:

Bohužel mi předávající technik nebyl schopen říci, co s tím dělali. Ale předpokládám, že to nějak podlepili, určitě to neměnili za jiný, protože vybroušená drážka od pásu tam zůstala :)

 

Když budu mít čas, tak bych to zkusil sundat a podívat se dovnitř. Jen aby to ale zase nezačalo drnčet, na to, co funguje, se nesahá  :D

 

Volal jsem tam a  vůbec netuší. Je potřeba a o to tě prosím, pošli mi tvojí SPZ do SZ, podle ní oni zjistí, kdo ti to dělal z mechaniků a podle toho to budu moct dát tomu správnému člověku. Co se týče kastliku, prej s tím nic nedovedou řešili několikrát a k hovnu. Jestli to vyřešil už FL zatím nevědí. Kdyby ten kastlík byl na FL jinej, koupil bych novej. Dík

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, beuticek napsal:

Zeptam se blbe: v jake poloze mate drzak pasu? Ja az dole, pac jsem malej, a prakticky mi nedrnci. Mozna to souvisi s polohou uchytu. 

 

Zkoušel jsem s tím laborovat nahoru a dolů, ale stejně na hovno čeče. Cvaká to v zimě, v létě je klid, jak se to roztáhne. Nebo v mrazu je celkem taky klid, ale jak se trochu ohřeje interiér, začne to. Kastlí cvaká za studena vyloženě hnusně hlasitě, po zahřátí interiéru jen tlumeně drnčí, ale furt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj kluci tak mám přečtenou celou tuto diskuzi. Něco nového ohledně B sloupku? V o2 jsem to nezažil ale nyní mám touran 2011 a levý B sloupek mě přivádí k šílenství. Stačí si na něj dole přiložit ruku a přidat nebo přibrzdit. To lupnutí člověk pozná i hmatem. Jo a souhlasím s tím, že v zimě to bylo lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minulej tyden jsem uz asi po 4. rozebral B sloupek a vytlumil to snad vsude kde to slo - tlumici audio material, textilni paska. Mezi plastovy kryt a tu pojizdeci podlozku s pasem jsem nacpal takovou tenkou mekkou gumovou podlozku. Navic jsem promazal ptfe sprejem vodici drazky zadniho okna a podlepil paskou vsechny ty gumove kryty v hornim rohu dveri. Vypada to slibne, po 300km klid ale pravdu odhali az jizda po Praze :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj vsem,bohuzel mě trápí také B sloupek. Mam pro všechny velmi nemilou zprávu. zvuky v B sloupku vznikají v navíječi pasu. Dochází k rezonanci nejspíše v mechanizmu pyropatroni ,jsou tam ocelové kuličky, dokáží se neuvěřitelné rozvibrovat, alespoň na mem RS ano ,kolem 2500ot .. mam 16000 km a zhoršuje se To !

 

 

Jsem zvědav, jak se k tomu postaví škoda auto, určíte o tom vědí!

Je to konstrukci ,,používá se tento druh velmi často ",ale nikde se mi nestalo, aby to tvořilo nepříjemné zvuky, jako na OIII.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

U mě ve 105 tis. km drnčí něco ve dveřích spolujezdce. Kastlík před spolujezdcem přestal vzat po tom co jsem měnil kabinový filtr... No u TDi to vrzání ale neřeším. U benzínu by mě to ale dovedlo k šílenství.

Editováno: , autor: RadisVW
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja taky silim z B sloupku, ofuku v palubce u A sloupku, vrze vypln dveri ridice a ted zacla vrzat i radicka...

dneska je auto v servise - mam pocit, ze me maji za blazna a k fakture mi pridaji spunty do usi...

nicmene vydechy z palubky pry vymeni

 

u B sloupku pomohlo docela dost (tak o 90%) jedna vec - kdyz uz jsem z nej byl silenej, tak jsem mu "dal za jizdy loket" (fakt po hodne blbym dnu v praci) - ten posun pro pas vyskocil z drazky a je mnohem vetsi klid! Soupat s tim jde, jen kdyz se na to clovek zameri, tak je tam asi 2mm skvira.

 

jsem zvedav co vymysli se zbytkem, kazdopadne O3 je od nova podle me skoro stejna jako byla O2 s 500tis :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím co má Permoník za motorizaci, ale průser je prostě nafta. Vibrace. Já k tomu mám ještě sport podvozek a 18" kola, čili absolutně nejhorší kombinace. Benzín se nerozvrže tolik. Ty B-sloupky mi dělají jen v zimním období bordel naštěstí. Co se týče výdechů, ty nějak v servisu poladili a je klid. Mně dělal bordel i amundsen, muselo se to vypodložit. Jo a taky cvaká vlivem změn teploty ten tvrdej plast kolem přístrojovky, to mi dělalo na začátku, takové sem tam lupnutí za jízdy. Ale to pořešili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Tak to tu po delsi odmlce zase trochu ozivime.. Takhle by to mohlo jeste vypadat ze po nastupu FL nejsou zadne pazvuky :D 

 

Řešil někdo lupání/křupání ze zadu? Na příčnejch prahách nebo prostě když se trochu "kroutí" karoserie na nerovnostech, tak ze zadní lavice jde zvuk praskání/kroucení..

Myslim že to dělá asi loketka vzadu, ale vůbec netušim, jak to vyřešit, WD40 tam dávat fakt nehodlam :D 

 

A další kousek: Tento týden mi občas na kostkách něco mlátí ze spolujezdcovo dveří, jako kdyby bylo volné sklo.. to ale funguje v pohodě a při promačkání tapecu nikde žádná vůle není, nenapadá někoho něco?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

snad to ve FL trochu poresili.

 

Po 50t km uz jsem to postupne odladil taky a je ticho - navic je teplo, coz vyrazne pomaha. Cvakani od B sloupku, kterym tu nekteri trpeli taky nakonec slo od hornich rohu prednich bocnich oken. Vyreseno vypodlozenim hornich rohu tlumicim materialem.

 

Mimochodem jsem dneska jel v audi a5 a povestna kvalita interieru audin se jaksi neprojevovala :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hosi, ja sem fakt rad ze Vam to nedrnci, nebo ze ste to vyresili, ale ja potrebuju vedet, jak se zbavim toho debilniho pazvuku zezadu? :D 

 

Me taky nic nedrncelo, dokud jsem nezacal jezdit horsima cestama a ty to postupne cele odstartovali i pres to ze nemam dehet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jestli máš kombi nebo lift back, mne na kombi praska z kufru roleta... Jen při určitých teplotách... Zjistil.jsem že je to ta jakoby Tyčka co jde přes roletu, jak jsou na konci ty zarážky za které se zahákne... Tak ta v té rolete praska... Nepomohlo nic... Když mám roletu odtahlou je klid... Nevím jestli si pomohl... Ja. Mám tohle, mimo

 

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

plato, uchyceni zadnich sedacek ... Ja jsem oblepil ty horni uchyty sedacek poradnou vrstvou samolepici pasky aby to drzelo na fest. To stejny s kulatejma uchytkama toho plata kufru. Musi to drzet na fest, bouchni do toho rukou a uslysis jestli to nekde drnci. S loketni operkou nevim, tam snad nema co delat bordel? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je mozne ze to bude delat ten viceprvek.. Je na to nejaky TPI nebo neco? No, nevim, vetsinu drnceni maj udajne lidi s naftou nez benzinama (i tady)..

 

Yep, prazdnej kufr, bez rezervy. Nicmene plato a sklopeni sedacek sem jeste nezkusil, tak uvidime.. Tuhle variantu kterou popisujes si schovavam jako nouzovou, kdyz to proste nenajdu sam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...