Přejít na obsah

Drnčení plastů a pazvuky v interiéru


Lucasse

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Ahoj,

Začátkem března jsem koupil Oc3 2.0tdi  rv.2016 elegance. 16 palcová kola. Najeto 200k

Při zkušební jízdě jsem si toho asi nějak moc nevšiml, poslední dobou se to začalo zhoršovat a dost mě to drnčení jako by od středu palubní desky štve. Vyndaval jsem i středový výdech, nechal ho vyndaný a dělalo to i bez něj. Hledal jsem přes vyndané výdechy jestli nenajdu v palubce něco co by to mohlo způsobovat ale na nic jsem nepřišel. Dělá to v podstatě úplně pořád jemné drnčení jako by plast o plast nebo rezonovani železného potrubí,místy i dost výrazné při trochu horším povrchu silnice, na špatně silnicí to už je opravdu síla a úplně se za octu stydím když někoho vezu. Celkově je v autě slyšet při vypnutém rádiu spoustu divných pazvuků, to ale nemá cenu řešit.Můj 14 let starý Focus II s nájezdem 360k ani nevrzne, absolutně nechápu jak tohle mohli v WV dopustit.

 

Díval jsem se tady na fórum řešilo to dost lidí. Co jsem pročítal tak by to mohlo odpovídat tomu palivovému vedení. Nemáte někdo tip na dobrý servis kde by závadu odstranili.

 

Ještě jsem řešil drnčení ovládání oken, stačilo vyndal nastříkat WD a byl klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Trojkovou Octu mám necelý půlrok, tak si pomalu zvykám. Šlak mě mohl vzít z neustálého drnčení "něčeho" ve dveřích řidiče. Zjistil jsem, že to byly talčítka na ovládaní oken. Myslím, že už to tady někdo řešil. Přidávam tip na vyřešení problému. Takže jsem vycvakl panel s tlačítky, prvně jsem myslel, že to nějak vypodložím, ale nakonce jsem zvolit variantu přišroubování. Na oba boky jsem dal dva mikrošroubky a drží jak přibitý. Najednou je v autě nezvyklý klid ?

IMG_20200514_202505.jpg

IMG_20200514_202524.jpg

IMG_20200514_202533.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pročetl jsem celé téma a počtení nic moc. Mě se ozývá plastové drnčení a přijde mi, že to je někde od stropního světla nebo stropnice. Když otevřu schránku na brýle (samozřejmě bez brýlí) a různě pomačkávám ten panel s osvětlením, tak beze změny a nedaří se mi to lokalizovat :-/ . Drnčí to prakticky pořád i při jízdě na relativně dobré silnici.

Editováno: , autor: MiSKO83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 7. 6. 2020 na 19:26, MiSKO83 napsal:

Pročetl jsem celé téma a počtení nic moc. Mě se ozývá plastové drnčení a přijde mi, že to je někde od stropního světla nebo stropnice. Když otevřu schránku na brýle (samozřejmě bez brýlí) a různě pomačkávám ten panel s osvětlením, tak beze změny a nedaří se mi to lokalizovat :-/ . Drnčí to prakticky pořád i při jízdě na relativně dobré silnici.

Hele me takhle rok neco drncelo z oblasti spolujezdce, nemohl sem na to za boha prijit, skoncilo to tak ze sem odhlucnil dvere, pak sem podlepil ten trojuhlenik co kryje vrchni reprak na dverich a ve vysledku sem prisel na to ze se asi predesly majitel vrtal v A sloupku nebo se menilo celni sklo a ten kryt tam pak spatne drzel. Takze bych zkusil ten A sloupek, me ho nakonec v servisu podlepili, a vymenili ty prichytky a uz se ani nehne a je po pazvuku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 2. 2020 na 22:43, xenony napsal:

Čaute pánové, mám úplně stejný problém a to je auto vyrobené 2016, RS230 s DSG. V otáčkách kolem 2000 něco v místě kolem spolujezdce zarezonuje a po překročení 2000 ot. to zase přestane..... .Dělal jsem už spoustu odposlouchávacích akcí i se spolujezdcem, zkoušel jsem to i na volnoběh na mistě. Drželi jsme otáčky na 2000 a jak to rezonovalo, tak jsem hledal. Ale je to obrovský problém to najít. Po nějaké době se mi to už zdálo že je to odevšad, prostě jsem to nenašel. Zajímavé je to, že v zimě v mrazech to nedělá ... .

Ahojte, mám úplně stejný problém. O3 1.8 TSi 2013, rezonance nezávislé na rychlosti a stavu vozovky, rozhodující jsou otáčky! Začne to od cca 2.000 tis a končí v cca 2.300. Pak naprostý klid. Jde to od spolujezdce. Už jsem zkoušel vše možné i tu schránku a nic... Prosím, nevíte někdo, kde by mohl být problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravim, ja jsem dneska prisel nato, ze mi rezonuje okno ridice kdyz je uplne dovrene ... kdyz ho trosku pootevru tak je klid ... reseni, ze ho necham par mm pootevrene neni, protoze jak zaviram dvere, tak zase cele dvere rachoti a bojim se, ze se to okno vysype :)  ... 

Nevite kde bude problem? Dekuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám stejný problém jako Jojo91 a Slayer6 . Myslel jsem, že drnčí kastlík nebo stropnice a je to okno spolujezdce. Jak ho jen jemně pootevřu (o pár mm), tak to přestane. Po zavření zachvíli opět začne. Pokud někdo najdete řešení, tak napište.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Také jsem řešil na minulé O3 (1.6 Elegance 2013) drnčení kastlíku spolujezdce. Někdy mlčel, někdy ne. Stačilo občas otevřít a znovu zavřít až mě to jednou přestalo bavit, a prostor, kde se dotýká plast na plast jsem polepil jemným měkkým antivibračním materiálem v barvě plastu. Nic nejde poznat a kastlík už se nikdy neozval.. :) Předpokládám, že u ostatních vibrací, pokud příjdete na to odkud jsou, to bude stejné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 7. 2020 na 10:52, tttt napsal:

Ahojte, mám úplně stejný problém. O3 1.8 TSi 2013, rezonance nezávislé na rychlosti a stavu vozovky, rozhodující jsou otáčky! Začne to od cca 2.000 tis a končí v cca 2.300. Pak naprostý klid. Jde to od spolujezdce. Už jsem zkoušel vše možné i tu schránku a nic... Prosím, nevíte někdo, kde by mohl být problém?


Řešil jsem na obou O3 co jsem měl. Je to palivové vedení. Škodovka o tom většinou ví, protože to dělá hromada aut. Dle popisu tento problém.  Je nutno zepředu i zezadu palivové vedení projít a opravit případné vůle či vytlumit. U mě to bylo na dva servisní úkony v ŠA v rámci záruky. První byl pokus o utlumení vepředu, poté zvuk pokračoval v menší frekvenci, utlomilo se i vzadu a je po problému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...