Přejít na obsah

Drnčení plastů a pazvuky v interiéru


Lucasse

Doporučené příspěvky

Dlouho mi něco rezonovalo někde z míst od spolujezdce a snad jsem na to konečně přišel. Zvuk byl z pravého A sloupku. Zřejmě to sundávali pří výměně skla a ten kryt sloupku je kvalitou na jedno použití :-/ . Vrazil jsem mezi sloupek a palubku provizorně malou elektrikářskou pásku a zdá se být klid.

20201213_170714.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, MiSKO83 napsal:

Dlouho mi něco rezonovalo někde z míst od spolujezdce a snad jsem na to konečně přišel. Zvuk byl z pravého A sloupku. Zřejmě to sundávali pří výměně skla a ten kryt sloupku je kvalitou na jedno použití :-/ . Vrazil jsem mezi sloupek a palubku provizorně malou elektrikářskou pásku a zdá se být klid.

 


Dik za tip, taky me neco na strane spolujezdce cosi vibruje, od kastliku az po dvere, ale zatim jsem to nevyresil, tak zkusim tvuj tip :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mám také něco podobného. Jde o jeden drčící pazvuk ze strany u spolujezdce. Projevuje se pouze tehdy když jedu např. z kopce a mám zařazenou rychlost a nohu s plynu. Když nepatrně přidám tak to přestane. To znamená že někde je něco volného. Vše co se dalo jsem z pravé strany vyndal nikde nic a stále to samé!! :(. Tak se podívám na ten A sloupek ale asi taky sundám tapec a vše se budu snažit podlepit:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
V 15. 5. 2020 na 8:22, hawkehi napsal:

Trojkovou Octu mám necelý půlrok, tak si pomalu zvykám. Šlak mě mohl vzít z neustálého drnčení "něčeho" ve dveřích řidiče. Zjistil jsem, že to byly talčítka na ovládaní oken. Myslím, že už to tady někdo řešil. Přidávam tip na vyřešení problému. Takže jsem vycvakl panel s tlačítky, prvně jsem myslel, že to nějak vypodložím, ale nakonce jsem zvolit variantu přišroubování. Na oba boky jsem dal dva mikrošroubky a drží jak přibitý. Najednou je v autě nezvyklý klid ?

IMG_20200514_202505.jpg

IMG_20200514_202524.jpg

IMG_20200514_202533.jpg

Ahoj, mohl bych poprosit o radu jak vycvaknout panel? Snazim se o to ale nechce to ven, diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Velikanske podekovani uzivateli tttt za tip na vyreseni problemu rezonance od palubky v cca 2000-2200 otackach na strane spolujezdce !!! Kdyz jsem precetl jeho tip ,tak jsem hned bezel k autu to vyzkouset !!! Navod jsem pouzil , a opravdu i  kdyz jsem tomu vubec neveril a rikal jsem si ,ze to musi preci byt neco v palubce, tak to opravdu zabralo . Jen jsem nepouzil hadr jako tttt ,ale malou molitanovou izolaci na trubky a zajistil stahovacim paskem . Pro jistotu jsem ty hadicky  zaizoloval i v motorovem prostoru . Kdyz jsem do nich cvrnknul ,tak tam take zarezonovali .Hlavni problem se mi zdal byt u te cerne ,ta rezonovala jak pod autem ,tak i v motorovem prostoru. Ta bila se mi zdala v poho . Jeste jednou velke diky tttt a vsem co tady zdeluji sve poznatky .

Editováno: , autor: kvasimodo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 4. 2021 na 9:21, kvasimodo napsal:

Velikanske podekovani uzivateli tttt za tip na vyreseni problemu rezonance od palubky v cca 2000-2200 otackach na strane spolujezdce !!! Kdyz jsem precetl jeho tip ,tak jsem hned bezel k autu to vyzkouset !!! Navod jsem pouzil , a opravdu i  kdyz jsem tomu vubec neveril a rikal jsem si ,ze to musi preci byt neco v palubce, tak to opravdu zabralo . Jen jsem nepouzil hadr jako tttt ,ale malou molitanovou izolaci na trubky a zajistil stahovacim paskem . Pro jistotu jsem ty hadicky  zaizoloval i v motorovem prostoru . Kdyz jsem do nich cvrnknul ,tak tam take zarezonovali .Hlavni problem se mi zdal byt u te cerne ,ta rezonovala jak pod autem ,tak i v motorovem prostoru. Ta bila se mi zdala v poho . Jeste jednou velke diky tttt a vsem co tady zdeluji sve poznatky .

Mam stejny problem. Dnes na ty trubky taky mrknu. Diky kluci, ze si pomahame!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 4/2/2021 at 9:47 AM, spartakcz said:

No, já pořád řeším drnčení z B sloupku u spolujezdce. Nemá někdo tip?😔

mám stejný problém, ale bohužel u řidičovy strany, takže to mám hned za uchem.

V mém případě to děla nastavení bezpečnostních pásu.

Budu to muset rozdělat a podívat se, jestli to jde nějak ztišit, jak je to blízko ucha, tak je to otravné.

Editováno: , autor: Nemfis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
V 10. 4. 2021 na 11:11, Nemfis napsal:

mám stejný problém, ale bohužel u řidičovy strany, takže to mám hned za uchem.

V mém případě to děla nastavení bezpečnostních pásu.

Budu to muset rozdělat a podívat se, jestli to jde nějak ztišit, jak je to blízko ucha, tak je to otravné.

Ahoj, už jsi řešil tu rezonaci u těch pásů. Mě to dělá taky a nevím co stim. Děkuji za odpověď 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@spartakcz: nakonec jsem to o víkendu nevzdržel a rozdělal jsem to, i proto, že jsem tahal kabel na zadní kameru, tak se to hodilo

na horní části B sloupku je potřeba odloupnout zaslepku, kdo ma airbag, je tam napis.

vyšroubovat torx

spodni díl B sloupku je jen na cvočky, takže horní část spodního dílu vycvaknout,

pak už jen oddělat vrchní díl od spodního a vysunout z horního uložení.

celý posuvný mechnizmuz je ze 3 částí, jdou rozdělat a jsou z tenkého plastu který rezonuje

cele jsem to podlepil kobercovkou a dal ji i mezi jednotlivé části, které se vůči sobe posouvají

pak už jen vše složit zpět a je klid

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...