Přejít na obsah

Drnčení plastů a pazvuky v interiéru


Lucasse

Doporučené příspěvky

Podle mě je ten horní kus (začíná nad výduchy vzduchu) samostatný, aspoň když zatlačíš do té spáry, tak jsou to jakoby dva kusy... ale sundané jsem to neviděl....

 

A pokud vím servisní příručka na interiér zatím na OIII nikde ven "neunikla" , takže težko říct... :kol-32:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám OIII r.v. 7/2013, motor 2.0 tdi 110kw, kupoval jsem jí při 19.tis.km, teď mám cca 28 000km. Asi při 22. tis. km mi začalo něco chrastit směrem od spolujezdce, přesně jak tu už bylo několikrát psáno - někdy jo, jindy zase ne. Největší pech je, že když jsem to dával na první garančku, tak jsem jim o tom říkal, ale jak už tu někdo psal, prostě zrovna když s tím jel technik, tak nic... Když jedeme s manželkou, zkouší zatlačit na výdech u spolujezdce a na chvíli to přestane. Ale opravdu jen na chvíli.. Pak jsem si ještě všiml, že když dám do dveří u spolujezdce pet - lahev, tak po otevření lahve se oddělí víčko a na lahvi zůstane takovej ten kroužek - před otevřením součást víčka a právě ten kroužek taky super chrastí. Taková blbost, ale člověka to dokáže krásně znervozňovat při jízdě. Teď mne čeká cesta do Francie a docela se na ní netěším, jen díky tomu hroznému chrastění...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Etce je palubní deska jako jeden díl. :kol-32:

attachicon.gifpal.JPG

 

Tak to se už teď děsím jak to chlapci budou opravovat... :kol-72:   protože jak píše Lajosek2, když na palubku zatlačím zhora, v místě těch středových výdechů, tak to přestane...., bude to spojení, něčeho s něčím uvnitř.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Já už jdu příští týden do servisu, tak tady pak poreferuju... přístrojovka je ze dvou kusů (na rozdíl od OII), takže jde nahoře odělat, nemusí to celé rozebrat, takže by to snad mělo jít bez následků....

 

Trošku obnovím toto téma, jak jsi dopadl v servisu s tou vrzající palubkou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No řekl bych, že jsem dopadl klasicky, jak se dalo čekat :kol-60: .... vzhledem k tomu, že se jedná o reklamaci, poslali nejprve dotaz do ŠA co jako s tím... což se mi při drnčení v palubovce, které může být v podstatě čímkoliv... jeví jako věštění na dálku z křištálové koule...

 

V ŠA jim poradili, že to mají vystříkat nějakým sprejem na plasty, který zabraňuje vrzání... takže mě chlapci postříkali i vše okolo, včetně předního okna (naštěstí to jde setřít) a po 5 hodinách slavnostně předali auto... já jsem z větou: "Abych byl úpřímný, tak tomu nevěřím..."  usel a odjel... a samozřejmě ještě na výjezdu ze servisu se mě ten zvuk zase ozval... :aggressive:, měl jsem sto chutí se otočit, ale bylo před zavíračkou a už tam stejně byl jen přejímací technik...  

 

Včera jsem seděl v jiné OIII RS, co má taky Canton a při klepání na palubovku tam ten drčivý zvuk nebyl, dle mě je tom opravdu něco uvolněného (u toho "repráčku").... možná nějaký kovový úchyt...

Editováno: , autor: Napalm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Etce je palubní deska jako jeden díl. :kol-32:

attachicon.gifpal.JPG

 

Jinak je ta palubka opravdu z jednoho kusu, takže mám obavy, že aby se dostali pod ní, musejí jí celou sundat :kol-32: a do toho se mě upřímě nechce, to je tam nechat auto celý den...a výsledek může být ještě horší....  

Editováno: , autor: Napalm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

odcvaknout madlo, pod ním jsou 2 torxy. Aby ses k nim dostal musíš na straně řidiče vycvaknout panel ovládání oken a na straně spolujezdce tlačítko ovl.oken.  Dole v tapecu je umělohmotný šroubek, který pootočíš o 90°. Pak už tapec drží jen na takových plastových čuráčcích po obvodu tapecu. Prý je to stejné jako na O2, na ni jsem tu návody někde našel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak po více jak 20tis. km něco začalo nehorázně vrzat jakoby zepředu od spolujezdce, hledal jsem, zkoumal, vozil se s manželkou, demontoval kastlík (mimochodem demontáž  je otázka 20 vteřin bez použití nářadí) a na nic jsem nepřišel, pak jsem si povšiml že když více opřu nohu o dveře spolujezdce tak to přestane, tak jsem přibouchl mezi dveře a palubku list papíru a bylo po vrzání, prostě se to tam někde dotýkalo a vrzalo. Stačilo obě ty plochy jakoby přeleštit silikonovým olejem a je vyřešeno a ticho, uvidíme na jak dlouho ale ono to občas stříknout a otřít by nebyl problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to existují lepší přípravky, než je silikonový olej, taky jsem ho použival na gumy ve dveřích, ale životnost tohoto zásahu byla vždy tak 2-3 týdny.... a navíc je to pak mastné, takže se na to lepí další nečistoty...

 

Někdo to tady psal, ale už nevím kdo... taky bych si to koupil, tzv. pro jistotu... našel jsem jen toto (takže informace bez ověření):

 

http://www.oleje.cz/p/liqui-moly-lestenka-na-pristrojove-desky-200-ml--1822

Editováno: , autor: Napalm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po více jak 20tis. km něco začalo nehorázně vrzat jakoby zepředu od spolujezdce, hledal jsem, zkoumal, vozil se s manželkou, demontoval kastlík (mimochodem demontáž  je otázka 20 vteřin bez použití nářadí) a na nic jsem nepřišel, pak jsem si povšiml že když více opřu nohu o dveře spolujezdce tak to přestane, tak jsem přibouchl mezi dveře a palubku list papíru a bylo po vrzání, prostě se to tam někde dotýkalo a vrzalo. Stačilo obě ty plochy jakoby přeleštit silikonovým olejem a je vyřešeno a ticho, uvidíme na jak dlouho ale ono to občas stříknout a otřít by nebyl problém.

 

malo by to spôsobovať vzájomné osadenie obloženia dverí a boku palubnej dosky. v škoda systéme je už zverejnený postup riešenia, len ma to nenapadlo uložiť, keď som mal zaplatený prístup. ale bolo tam v postupne povolenie obloženia dverí, posunutie, zatiahnutie ...

Editováno: , autor: peter.s
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to po čase zase začne vrzat tak koupím něco lepšího, ale nic jsem zrovna jiného neměl tak jsem to přetřel tím silikonem jako okamžité řešení ale výsledek perfektní a stále ticho. Možná by ten plast stačilo přejet nějakým obyčejným přípravkem na palubku a bylo by to taky OK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po více jak 20tis. km něco začalo nehorázně vrzat jakoby zepředu od spolujezdce, hledal jsem, zkoumal, vozil se s manželkou, demontoval kastlík (mimochodem demontáž  je otázka 20 vteřin bez použití nářadí) a na nic jsem nepřišel, pak jsem si povšiml že když více opřu nohu o dveře spolujezdce tak to přestane, tak jsem přibouchl mezi dveře a palubku list papíru a bylo po vrzání, prostě se to tam někde dotýkalo a vrzalo. Stačilo obě ty plochy jakoby přeleštit silikonovým olejem a je vyřešeno a ticho, uvidíme na jak dlouho ale ono to občas stříknout a otřít by nebyl problém.

Muzes prosim te popsat jak jsi demontoval kastlik bez sroubu?Ja ho vyndaval cely povolenim 6 torxu. Spis kdyby mel nekdo navod nebo napad jak vytlumit a odrezonovat kastlik,muzu podlepovat mekkyma samolepicima podlozkama z Obi na kterychkoli mistech a porad pri prejezdu nerovnosti bzuci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kastlík demontuješ strašně jednoduše, otevřeš ho a na boku od dveří vidíš takové táhlo které ho drží a přibrzďuje, otočíš s ním tak aby vypadlo, když se na to podíváš hned to pochopíš, ono spadne jakoby dovnitř ale tím se nezabývej. Potom trochu na kastlík rukou klepneš zespodu a on vypadne z pantů kde je jenom nastrčený a je venku. Zpět nejprve nasadíš to táhlo a co nejvíc ho vytáhneš, nastrčíš zpátky do pantů a táhlo zacvakneš. Buď prsten pokud ho máš tenký nebo do něj strčíš třeba tužkou aby se zacvaklo. Nemá cenu to nějak moc popisovat, když se podíváš tak na to přijdeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dobry den.

 

Chcel by som Vam napisat jeden problem:

 

Pri jazde autom sa vyskytuju vibracie a taky zvuk ako ked sa nieco trasie. Tento zvuk je pocut len pri jazde a je jedno ci na trojke, stvorke, .... Zistil som, ze tento rusivy zvuk, vibracie su len pri otackach 17 - 19 max. 20 za min.

Otacky pod 17, nad 20 su v pohode, vtedy je pekne ticho v aute.

Vibracie, taky trasuci zvuk ide z miesta - vid priloha foto.

Ak trochu na to miesto pritlacim, bud zvonka, ci zvnutra, tak sa tieto rusenia pominu. Takze nieco je tam zle spravene.

Preto by som sa vas popytal, ci ste mali tiez takyto problem, resp. ako ste to vyriesili alebo ci by som mal skusit rozobrat tento panel a poprezerat, co to tam je, resp. lepsie namontovat atd.. Pokial mate snad aj postup - navod ako rozobrat tento panel, tak mozete poslat.

 

Druhy problem rovnako vibracie je tento:

 

Strana spolujazdca. A ako je bezpecnostny pas, tak ten plast - to krytie plastove sa tiez sem-tam oziva. Ale nie pravidelne, tam som si nevsimol nejaku suvislost s rychlostou,....  Tam ked pocujem ze sa ten plast otrasie, tak do toho plastu trochu buchnem a je klud zase na nejaku dobu. Tam tiez ako keby bol volny. Viete aj s tymto poradit? Da sa to rozobrat a lepsie namontovat? Pozriet zapadky atd.???

 

 

Dakujem vam.

post-72521-0-35488200-1419495162_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...