Přejít na obsah

Drnčení plastů a pazvuky v interiéru


Lucasse

Doporučené příspěvky

Paradox: Souhlasím, na tohle pomáhá se projet autem např. za 1,5 mil Kč , kde taky něco občas zavrže a člověku je hned líp.... :kol-28:

 

Vemte si kolik je tam vlastně možných míst, které mohou dělat nepřijemné zvuky...opravdu hodně.. a i když se výrobci snaží dělat interiér z co nejméně kusů dílů, palubovka v OIII je jeden kus, přitom např. ve Felicii byla snad z patnácti... tak je tam zase mnohem víc výbavy, drátů apod.... a samozřejmě pořád to není vše složené z laboratorní přesností, bohužel....

 

Spíš by měli do těch plastů přidávat nějaké příměsy, které by při tření o jiné plasty nebyly šlyšet..... v dnešní době rozvinuté chemie...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenze VW koncern prave zije z toho, ze formy na vstrikolisy jsou stejne az na par modifikovatelnych prvku, ktere udelaji radobi "trosku" jiny design pro tlacitka na Touareg, Cayenne, Tiguan, Bentley atd. Takze, s timhle asi malokdo hne. I do Lamborghini davaji (davali) interier z A4.

 

No, jinak, ani neni potreba svezt se v aute za 1.5mil, staci se svezt v konkurenci za podobne penize (berme v potaz, ze nadupana O3 stoji skoro bez mala milion korun) a O3 nema absolutne v te tride, pocitove, co delat. Je to jakasi dan za to byt soucasti koncernu. Ma to milardu vyhod, ale taky spoustu nevyhod.

 

BTW jel jsem nedavno (na tyden) Touareg 3.0TDi V6 - interier (zpracovani) hrozny, PC 1.850.000. Mel jsem A6 3.0TDi V6, PC 2.050.000 a stejne (vrzani, klepani). Jel jsem v Infiniti M30d, kdybych nedychal a nebo si obcas neprdnul, nic bych neslysel. To same Lexus, nebo Honda. Japoncici to maj skvele vychytany...

Editováno: , autor: Paradox.f
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sklac: no, tak za ty penize nebude spatna O3 :) A nebal bych se toho, jak ja tak i ostatni trosku zvelicujou. Ve sve podstate je to o tom, kdo jakej stoural je. Ja jsem velkej a stve me, kdyz si za mic koupim pokusnyho vrzajiciho kralika, na kterym se ucej ocasove z AS. Jinak je to vsechno v pohode :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kua chlapi. Idem kupit O III combi, a ked citam toto forum tak ma prechadza chut a tosi sa mi hlava. Ako druhu variantu na kupu mam Golfa, ale neviem ci to nebude ten isty sersam...

 

Udělej si zkušení jízdu v OIII a pak v Goflu ať máš svůj názor (kvalita je podobná)...

 

Ty zvuky jsou hodně individuální, my jsme tady všichni na všechno super přísní :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sklac: ja osobne urcite. ja, jelikoz nejsem zastance koupe noveho vozu, ale zanovniho, radeji vemu 800tis a dam je za 1-2 roky maximalne stary auto, tzn. jak rikam zanovni (najeto treba 10-35tis km), nez 800tis za sice nove auto, ktere ale je technologicky a vsim ostatnim nekde jinde.

Editováno: , autor: Paradox.f
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aleš_BX: jednoduse. kdyz se svezes v Honde Civic, nebo svezes se v Kia Optima (korejec!), svezes se v Avensisu, svezes se v i40 (a to se me nepises vubec lehce...), tak poznas ten rozdil. ja mam projeto dost aut, postupne jsem prisel na to, ze pokud jdes po kvalite zpracovani a jde Ti o cena/vykon, tak tam bohuzel O3 strada. omlouvam se, rict "nema co delat" bylo hodne tvrdy, beru zpet. nicmene snad chapes, jak to myslim.

BTW dal jsem srovnani s autama cenove na hranici prumerne O3. kdybych srovnaval v cenove hladine L&K nebo nadupane RS, tak, bohuzel, tam jim O3 nesaha ani po kotniky (BMW 3, Lexus IS, Lexus CT, Infiniti Q50 atd.).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sklac: Golf je pro buzny a holky  ;)   Navíc abys měl kufr, potřebuješ dražší Variant. Kup oktávku, není špatná. (navíc kvalitou by jsi si u Golfa nepomohl, je to stejné, mohl bych ti odvyprávět příběh člověka, co před měsícem koupil Amaroka, vysypalo se všechno co mohlo, od elektroniky až po diferák. Byl rád, že ho vrátil a nabídli mu za dotovanou cenu Tiguána + doplatek)  Je to o kusu a o štěstí ;)

 

P.S. - kup i levnější Lift, nechápu proč lidi visí na myslivcích (combi), když lift má prakticky stejně velký kufr a navíc se zadek méně zasírá než u myslivce. Kdo z vás nakládá náklad až po střechu??? Aha, pak snad raději Pickupa ;)

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po koupi auta se mi po měsíci začali ozývat zvuky z palubky od spolujezdce - co hrbol na silnici, to lupnutí. Nechal jsem to rok, zda si to sedne, ale nesedlo. Celý rok jsem to koumal a zjistil jsem, že to vychází od palubky jak se dotýká dveří.

Dnes jsem dal kvůli tomuto problému vůz do servisu na reklamační opravu a při přebírání vozu mi sdělili, že by to mělo být opraveno -  ŠA prý o tomto problému ví a servisy mají za úkol pokud s tímto někdo přijde upravit dveře tak, aby byly více odtažené od palubky.  

Zatím mám za sebou jen 10km ze servisu, ale vypadá to, že je od pazvuků pokoj :)

Takže dávám ŠA malou pochvalu, za to, že si těchto zvuků všímají a nehází to na zákazníky, že si vymýšlí.  

Co ti tam konkrétně opravili?? Dveře snad nemůžou jen tak odtáhnout od palubky :) Napadá mě tam lepnout kousek kobercovky :))

Dost pazvuků v autě jsem si už opravil, ale ten u kastlíku spolujezdce ani za boha..

Editováno: , autor: Lucasse
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Clinte, nejdriv se sunda bocni kryt u dveri (je nacvaknutej, takze pohoda) a z otvoru uvolnis takovou zapadku drzici kastlik. No a pak ten kastlik jednodusse, trochu se silou, vydelas :) Nic na tom neni.
Jen zpet se dava ta zapadka trochu hur, hlavne z duvodu maleho mista pro manipulaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lucasse:

Já myslím, že seštelovali panty. Když od nich se moc nedozvíš a papír co dělali ti taky nedají, jelikož je to v záruce a posílají to ŠA.

No každopadně vypadá, že je konec s pazvuky. Já taky pořád zkoumal kde lupe kastlík, ale nakonec to bylo dveřmi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

 

P.S. - kup i levnější Lift, nechápu proč lidi visí na myslivcích (combi), když lift má prakticky stejně velký kufr a navíc se zadek méně zasírá než u myslivce. Kdo z vás nakládá náklad až po střechu??? Aha, pak snad raději Pickupa ;)

 

Projdi si par for s testy auta a zjistis (napr. zde), ze OIII ve verzi Combi daleko lepe eliminuje nevyhody torzky na zadni naprave...kdyz Lift, tak by musel jit do 1.8 TSI, coz by ale cenove byl zase nekde jinde ;-)

Editováno: , autor: xkovi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Heleď, žádnej boční kryt netřeba vyndavat, otevřeš kastlík a na straně u dveří vidíš takovej bazmek kterým pootočíš a tím se vycvakne ta západka, pak jen trochu zatáhneš jako nahoru a je venku, zpátky stejně tak, jen to chce trochu šikovnosti na tu západku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak se pridavam do klubu "uchylu", kterym sebemensi pazvuk v (jakemkoli) voze leze na nervy...a moje sotva tyden stara OIII Combi mi uz ted dela vrasky na cele... Vcelku pravidelne (hlavne rano, kdyz je mraz a plasty jsou "zkřehlé") mi neskutecne hlasite rezonuje pravy vydech klimatizace na stredove konzoli, tj. ten blize spolujezdci...

 

Resenim je, ze zahybu s tim štelovacim bazmekem, kterym clovek ridi horizontalni a vertikalni smer proudu vzduchu...a je po pazvuku, ale kazde rano musim udelat to samé a fakt mi to leze na nervy....prvni navstevu servisu asi vedle standardnich procedur budu muset rozsirit o provereni tohoto...

 

Dalsi chrastivy pazvuk pak pozoruji jeste pri rozjezdu, kdy to udelam na hodne malo plynu a nizke otacky motoru prenesou typickou vibraci dovnitr do kabiny...to mi pro zmenu brutalne nahlas zachrasti cosi nekde od štelovacich koleček od klimošky ci tam nekde, to jeste musim zjistit, ale blbe se to simuluje, aby to clovek mel moznost odhalit...

 

Secteno podtrzeno, moje 4 roky stara OII se 100k najetymi km, prevazne Praha, D1, D5, nevydavala ani hlásku, nova O3 s mene jak 300km najezdu me stve hned od zacatku....jako kára dobra, silnej motor, vse fajn, ale toto mi proste pije krev...

Editováno: , autor: xkovi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak mám další poznatky.

 

1/Jak jsem psal, až po zahřátí interiéru pozoruji praskání z B sloupku na straně řidiče na nerovnostech. Zjistil jsem, že je to zřejmě z toho štelování výšky pásu na B sloupku. Volal jsem už do dvou servisů a potvrdili, že už se s tím mockrát setkali, ale že zatím nepřišli zřejmě na trvalé řešení. Nicméně mi slíbili,

že to rozeberou a zkusí znovu spasovat. Někdy stačí rozebrat a složit a je pokoj, třeba na chvíli.

 

2/Jinak mi něco drnčí při určitých otáčkách (naopak hlavně za studeného interiéru) z palubky od spolujezdce....to jsem ještě neidentifikoval. Při ohřátí interiéru se to zlepšuje.

 

3/Teplotní změny v palubní desce, závislé zřejmě na teplotě foukání vzduchu ze vzduchotechniky, občasné lupnutí, nezávislé na povrchu silnice, s tím asi nic neuděláme.....

 

 

A ještě otázku:

 

Jak se projevuje to drnčení kastlíku?  Přestane při otevření kastlíku za jízdy? Jestli to není třeba ten bod 2.

 

 

P.S.   Servisy jsou z O3 a pazvuků dost nešťastné, více plastů, jejich kombinací - rovná se více pazvuků. :(

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V mém autě se projevují tři druhy zvuků:

 

1. Vibrace/drnčení z výdechů palubky mezi 1500 a 2000 ot/min. Musí být zařazená rychlost motor v tahu. Projevuje se nezávisle na vnější teplotě. A spíš se to začne dít až když se motor ohřeje.

2. Vibrace/drnčení z pravé strany palubky při přejíždění nerovností. Nezávislé na vnější teplotě. Nezávislé na teplotě motoru.

3. Vrzání/praskaní z levého B sloupku ve chvíli kdy se kroutí karoserie, třeba při zajíždění k domu přes snížený obrubník. Při přejezdu nerovností jen jednou stranou auta. Nebo třeba při prudkém zrychlení nebo zpomalení. Nezávislé na vnější teplotě. Nezávislé na teplotě motoru.

 

Včera jsem byla na 30ti tisícové prohlídce. Reklamoval jsem nějaké věci a mezi nimi i tyhle zvuky. Jel jsem se s technikem projet, aby to všechno slyšel. Naštěstí to všechno slyšel a z jeho výrazu bylo jasné, že to neslyší poprvé. Za 14 dní tam nechám auto na tři dny a budou řešit tyhle a další reklamované věci. Tak uvidíme. Ale zatím se snaží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...