Jump to content
Lucasse

Drnčení plastů a pazvuky v interiéru

Recommended Posts

Ahoj,

Začátkem března jsem koupil Oc3 2.0tdi  rv.2016 elegance. 16 palcová kola. Najeto 200k

Při zkušební jízdě jsem si toho asi nějak moc nevšiml, poslední dobou se to začalo zhoršovat a dost mě to drnčení jako by od středu palubní desky štve. Vyndaval jsem i středový výdech, nechal ho vyndaný a dělalo to i bez něj. Hledal jsem přes vyndané výdechy jestli nenajdu v palubce něco co by to mohlo způsobovat ale na nic jsem nepřišel. Dělá to v podstatě úplně pořád jemné drnčení jako by plast o plast nebo rezonovani železného potrubí,místy i dost výrazné při trochu horším povrchu silnice, na špatně silnicí to už je opravdu síla a úplně se za octu stydím když někoho vezu. Celkově je v autě slyšet při vypnutém rádiu spoustu divných pazvuků, to ale nemá cenu řešit.Můj 14 let starý Focus II s nájezdem 360k ani nevrzne, absolutně nechápu jak tohle mohli v WV dopustit.

Díval jsem se tady na fórum řešilo to dost lidí. Co jsem pročítal tak by to mohlo odpovídat tomu palivovému vedení. Nemáte někdo tip na dobrý servis kde by závadu odstranili.

Ještě jsem řešil drnčení ovládání oken, stačilo vyndal nastříkat WD a byl klid.

Trojkovou Octu mám necelý půlrok, tak si pomalu zvykám. Šlak mě mohl vzít z neustálého drnčení "něčeho" ve dveřích řidiče. Zjistil jsem, že to byly talčítka na ovládaní oken. Myslím, že už to tady někdo řešil. Přidávam tip na vyřešení problému. Takže jsem vycvakl panel s tlačítky, prvně jsem myslel, že to nějak vypodložím, ale nakonce jsem zvolit variantu přišroubování. Na oba boky jsem dal dva mikrošroubky a drží jak přibitý. Najednou je v autě nezvyklý klid 😊

IMG_20200514_202505.jpg

IMG_20200514_202524.jpg

IMG_20200514_202533.jpg

Přátele moc prosím o foto kde přesně podlepit filcem přihrádku u spolujezdce... Teď už cvaká a vrže konstatně takže hrůza... Dále levý výdech a plast okolo budíků, ale do toho nepolezu. 

moc děkuji

Mně už se ty pazvuky další neobjevují, tak už mám 160 tis a když něco nového začne, je to většinou zapomenutá petka

Mně začal v posledních teplých dnech rezonovat něco okolo budíků a nemůžu přijít na příčinu. Už jsem se to naučil ignorovat:-).

A není to ten tvrdý plast uvnitř kapličky? Mě to dělalo. Taky rezonovaly ty stříbrné rámečky vydechů. Tři ze čtyř.

Rámečky to nejsou, ty jsem zkoušel jako první. Tvrdý plast uvnitř kapličky, který máš na mysli? Můžeš to rozvést? Díky.