Přejít na obsah

Palubní "černá skříňka" (onboard kamera)


loupeznik

Doporučené příspěvky

Už to tu sice proběhlo v nějakem vlaknu ale znovu a lepe:) jakou máte kamerku a nejlepe kde ji mate umistěnou, přjidemi že za zrcatko u rapida skoro žadnou neschovam, dnes jsem tam zkoušel narvat mio MiVue388 apořad někde trči nevite o nějake lepši "skladnějši"? Popřipadě jak ji mate umistěnou? Foto?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vpravo od zrcatka (mel jsem ji tam i u minulyho auta)...mam nejakou čínu no name..toci dobre ale uz ji nejde dobijeni tak vydrzi jen hodinku...objednal jsem dalsi no name na bajecnasleva.cz ale ta nataci v sileny kvalite tak jsem ji vrati la cekam na prachy abych mohl koupit jinou asi tu co ma maverick z alzy :)

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

osobně doporučuji kameru jak v předu tak v zadu ! dneska člověk nevím co se stane ! sice se říka moc dukazu škodi , ale raději řešit dukazy než být bez nich ! viz připad vraždy a veřejného ohrožení na D1 na jaře tohoto roku jak tam opicajti udělal zataras z aut a "lidí" aby zastavily jendo blba co neměl řidičák ! jeho zabily a dalšího neviného zrmzačili !!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zásuvka se nevypíná, je pořád pod proudem, já jsem to vyřešil tak, že jsem napájení kamery vyvedl přímo od pojistek, jsou tam nějaké volné, nezapojené "díry" na pojistky a proud je v nich jen při zapnutém zapalování. Konkrétně jsem na pojistku připájel drát a tu pojistku jsem zasunul do té volné díry, takže tohle napájení mám vlastně přes pojistku (jinak prý jde koupit rovnou nějaká redukce), druhý drát je kostra a zakončené to mám zásuvkou-samice a v ní pak je rovnou adaptér na napájení kamery

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to tak samozřejmé nepřijde. Nevratný zásah přeci neznamená, že je to povolené. :-) To volné místo zcela jistě nebylo dimenzováno na připojení kamery. Navíc bastlení drátků na pojistky není zcela v pořádku a zcela jistě by to neprošlo certifikací. Nutno však dodat, že je to jedno z nejvíce elegantních řešení které se nabízí. Pořád je to lepší než to napájet z nějaké lampičky v kabině. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já Ti to samozřejmně nenutím! Jen jsem napsal jak to mám udělané já! To bastlení je jen moje věc, nikomu to nenutím, v prvním mém odkazu jsem Ti psal že jde koupit rovnou nějaká redukuce, jestli si vzpomínáš a tuším že ji rovnou nabízí ŠKODOVKA! Jinak co si matně pamatuji tak jakýkoli zásah do elektroinstalace NENÍ povolen! Vše záleží jen na Tvém uvážení :kol-142:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ahoj, napadlo mě založit toto téma pro ty, kteří o něčem takovém přemýšlí.

 

Já už mám vyřešeno a mohu jen doporučit kameru TrueCam A5. Vybíral jsem dlouho a řídil jsem se pravidlem, že nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci. Za 3500 Kč dostanete kvalitního společníka na cesty. Prioritou pro mě byla kvalitní optika s FULL HD nahráváním a jednoduchá obsluha. České menu, zmíněná kvalita obrazu, kvalitní dílenské zpracování a gyroskop, byl důvod ke koupi tohoto "třetího oka".

Argumentem doma ( :-D ) bylo to, že velmi často jezdím (skoro 100 tis/ročně) ale hlavně story, která se stala kolegovi a bez kamery by byl lidově řečeno v pr...i.

 

Pokud by někoho zajímala právní stránka věci, co se týče ochrany osobních údajů (hodně se o tom na internetu polemizuje, zda záznam lze použít při nehodě) přikládám citaci z dopis, na mnou vyžádané osobní vyjádření úřadu pro ochranu osobních údajů na toto téma.

 

"Aby  bylo  pořizování  záznamu  v souladu  se  shora  uvedeným ustanovením  §  5  odst.  2 
písm.  e)  zákona  o  ochraně  osobních  údajů,  musí  být  účelem  zpracování  osobních  údajů 
ochrana  majetku,  případně  zdraví  a  života  osob.  Oprávněnými  příjemci  záznamu  v případě 
incidentu  tak  bude  zejména  Policie  České  republiky,  případně  pojišťovna  nebo  soud.  Lze 
tedy  konstatovat,  že  běžné  použití  černé  skříňky  pro  ochranu  práv  řidiče,  je  v souladu  se 
zákonem  o  ochraně  osobních  údajů.  Povolení  v dané  souvislosti  Úřad  nevydává.  Plnění 
oznamovací povinnosti podle § 16 zákona Úřad v této souvislosti nevyžaduje."
 
 
A co Vaše zkušenosti a poznatky na toto téma? Máte kameru, plánujete?

 

 

 

zde odkaz na stránky výrobce : 

 

http://www.truecam.cz/obsahy-baleni/true-cam-a5-obsah-baleni/truecam-a5-2/

 

truecam-a5.jpg

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem objednal Truecam A3. A rovnou tři najednou. Po tom co jsem si prožil a stále to není uzavřeno s jednou neznámou paní a kdy jsem byl předvolán k vysvětlení na PČR už bez kamery nejspíš nevyjedu. Po tom co jsem vyprávěl co mě potkalo,tak ti co poslouchali ji chtěli taky proto tři najednou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Pawouk : omlouvám se  :kol-17:

 

Myslím, že jak A3 tak A5 jsou dobrou volbou. Já bych si to bez toho už taky nelajznul. Existuje hromada situací, kdy jste bez toho nahraní.

Jinak, dle mých poznatků, videa na youtube z kamer Vám moc neřeknou.Já se podle nich taky rozhodoval, ale když jsem koukal na záznam ze své kamery obraz byl mnohem lepší. Youtube komprimuje a zhoršuje kvalitu... 

 

Dneska jsem objednal filtr, tak jsem zvědavý, jaký bude rozdíl.Máte ho(je) někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem objednal Truecam A3. A rovnou tři najednou. Po tom co jsem si prožil a stále to není uzavřeno s jednou neznámou paní a kdy jsem byl předvolán k vysvětlení na PČR už bez kamery nejspíš nevyjedu. Po tom co jsem vyprávěl co mě potkalo,tak ti co poslouchali ji chtěli taky proto tři najednou.

 

povídej:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

černou skříňku by měly mít všechny auta povinně už z fabriky, kamerky pěkně schovaný, po nehodě pak přijede policajt, napíchne flešku do auta a žádný zdržování se svědkama :-) ty přisátý kamery na oknech jsou katastrofa, ale věc je to užitečná

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamera vyzkoušena. Je tak malá, že není ani vidět dá se slušně schovat za vnitřní zrcátko což je dobře. Záznam z kamery je dostačující, jako důkaz situace co jsem zažil by to stačilo. Jen jsem se divil jak rychle ta cesta ubíhá na záběrech při cca 100km/h. Člověk tu rychlost v autě asi vnímá jinak.

rogerer: povím, ale až to bude uzavřené....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...