Přejít na obsah

Palubní "černá skříňka" (onboard kamera)


loupeznik

Doporučené příspěvky

Vďaka za reakcie. Ja som sa tak trochu spoliehal na to , že keď som v sekcií pre Rapid , tak mi niekto rovno napíše "kúp toto " ,alebo "kúp toto ". Ak sa nikto taký nenájde tak budem musieť nájsť niekoho kto mi to odmeria , lebo ja to nemám čím odmerať. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

máš zadní stěrač? Nebo zadní vyhřívání okna, nebo vyhřívání zrcátek? To jsou všechno pozice pojistek, kde bude napětí po zapnutí klíčku, takže pokud něco z toho máš, podívej se na pozici, co tam je za pojistku, podle toho objednej kabel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když koupi na malé pojistky, bude menší a také více zapadne dovnitř a nebude tak vysunutý ven, takže bude méně zavazet. 

 

Změřit to jde obyčejným voltmetrem, to nemáš doma voltmetr? 12V zásuvka ti jede při vytahnutem klíčků? Na tu by to šlo případně napojit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 8. 2019 na 11:39, springb napsal:

... budem musieť nájsť niekoho kto mi to odmeria , lebo ja to nemám čím odmerať ... 

 

Pokud nemáš základní elektro znalosti a ani základní pomůcky, tak raději zajeď do ŠKODA Servisu a nech si instalaci od nich provést. Je to bez starosti a se zárukou. Za materiál a práci víc jak 1.300 Kč naúčtováno nebude a kabel bude skrytě veden až za zadní zrcátko. Jediné, co budeš muset udělat, tak mechanikovi říci, kde chceš kameru umístit. 

Editováno: , autor: MiKy*
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Miky* áno samozrejme nad tým som rozmýšľal a zrejme to tak aj urobím.  

 

Chcem sa ešte niečo opýtať,  možno od veci otázka.  Nedala by sa tá kamera napojiť z USB čo je pod rádiom? Lebo ten sa odpojí asi 2 minúty po vypnutí rádia,  to by bolo ideálne.  Samozrejme mi je jasné,  že tam nebude 12 V , len či by to nešlo nejak vymyslieť. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nech to zapojit klasicky do poj.skříně odborným servisem a máš po starostech. Kabel nikde nebude vidět, kamera se bude sama zapínat/vypínat (doporučuji mít zaplý parking mod, pokud stojíš na sídlišti) a ty se budeš moci věnovat řízení. Pokud montáž stojí do cca 1000Kč (40€), jak zde kolegové uvedli, není fakt o čem přemýšlet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera som navštívil dva značkové servisy Škoda a nemám dobré správy.  V prvom servise mi povedali , že kameru nemám pripájať na poistky lebo hrozí,  že sa mi rozsvieti kontrolka ktorá bude hlásiť chybu, a v druhom servise mi povedali,  že 90 € čo je asi 2350.-Kč to mi príde veľa.  Zajtra skúsim tretí  značkový servis a uvidím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, graun napsal:

@MiKy*: za půl hodiny práce hezký vývar. Že bych to začal taky montovat. emoji16.png

 

Na to, že jsem nemusel shánět podrobnosti k montáži, shánět materiál, technik si pro auto přijel, po montáži dovezl zpět a ještě k tomu umyté, vysáté, tak za mne cena OK. Pokud mi takovou službu taky tak poskytneš, tak tě příště oslovím ? 

Editováno: , autor: MiKy*
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, graun napsal:

Hold, kdo má ruce levé a učil se dělat/nedělat něco jiného musí platit. Každého volba a pohodlnost. Já to vždycky beru jako výzvu a možnost se něco naučit.

 

Nesuď pokud neznáš fakta. Někdy je to o prioritách ? 

Editováno: , autor: MiKy*
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vždycky obdivuju ty řeči "za půl hodiny... vejvar" .
Založit zakázku, přistavit auto na dílnu, předat mechanikovi, namontovat, odzkoušet, vyvézt auto, uzavřít zakázku, zkasírovat včetně všech dokladů... Za 750 je to sakra levný.
Bavím se o servisu na nějaký úrovni, ne o sousedovi, který ti to tam lupne a ty mu strčíš prachy do kapsy. Ony ty srandy a povinnosti okolo taky něco stojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, graun napsal:

Hold, kdo má ruce levé a učil se dělat/nedělat něco jiného musí platit. Každého volba a pohodlnost. Já to vždycky beru jako výzvu a možnost se něco naučit.

 

Keby som mal staršie auto tak by som sa k celej veci staval inak, ale moje auto má tri mesiace a rozhodne ho nevnímam ako objekt na ktorom by som sa mal niečo učiť ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně jsem se k tomu už nechtěl vyjadřovat a psát OT. Ale musím a možná budu v pavučině pykat.
"Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody." Tak říká klasik. Znám spoustu rádoby odborníků, ale Ti jen raději mluví a mluví, místo toho, aby něco udělali. Tady na fóru se jich najde také spousta. Nepíšu adresně, ale každý si může udělat sebereflexy sám.
Mám také nové auto od prosince, ale těch pár drátku pospojovat, protáhnout a zapojit umí i středoškolák se základy elektrotechniky a ohmova zákona.
Přijímací procedury jsou jen tak složité, aby to vypadalo, že je tam ten člověk potřebný. Ve skutečnosti to je jen iluze a zhýralost systému (chápu, že to není výmysl nás, ale těch "nahoře"). V práci to taky máme. Vyplňují se tabulky pro tabulky. [emoji21]

Nechci dělat flame, ale kdo to dělal (zapojení kamery), tak ví co to obnáší. Kdo to neví, píše co píše...ale má možnost oslovit někoho a zaplatit si to. Nikomu to neberu. Uvedl jsem jen svůj názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 5. 2019 na 20:21, MiKy* napsal:

Další zkušenosti s kamerkou TrueCam H5 … 

V návodu pro PC přehrávač je uvedeno, že lze pohyb zobrazit v mapách Google. V nabídce přehrávače je uvedena možnost Google map nebo Baidu map. Mapa Google se nezobrazuje, ale mapa Baidu ano ...

 

Tak i tento neduh jsem odstranil. Tým TrueCam poradil spustit PC přehrávač jako správce. Pak se mapa Google načetla. Po zavření přehrávače a opětovném klasickém spuštění je už mapa v přehrávači dostupná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...