Přejít na obsah

Palubní "černá skříňka" (onboard kamera)


loupeznik

Doporučené příspěvky

@šulda @osobne @brrrrm

 

k tomu GPS je to dobry taky, kdyz nejdo vjede do cesty a pak bude tvrdit, ze jsi jel jako prase a tak te vubec nevidel. Kouknete na zaznam (za predpokladu ze jezdite dle predpisu) a hned bude jasno... + se mi libi to zaznamenavani trasy a co jsem koukal u toho mia to pak umi sparovat zaznam z kamery s pohybem na mape. Jsou to blbinky, ale umi to potesit :)

Editováno: , autor: Bikes
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Čečulák napsal:

Kdysi jsem si Mio koupil, kamos hned taky...hned po zaruce oba konec, ale je fakt, ze jezdime cele dny. Je to na oko lepsi nez kamery za 1100 kc, ale druhou jsem jiz nekupoval. Vzal jsem obycejnou za litr a spokojenost.  

 

Jakou mas tu za litr? Ja chci prave neco pokud mozno co nejmensiho, tak se mi libi C320 resp. s GPS C330. Ty za litr byly vetsinou takovy "velky fotaky", to se mi moc nelibi. Nejradeji bych i s GPS a to za litr uz vubec nic neni (chci koupit v CR).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky nemám rád opičárny a plandající kabely.

Koupil jsem na Mallu kameru Niceboy na doporučení od kamarádů,

pár jich to má a zatím fungují bez problémů.

Mám to čistě jako svědka když se něco stane, GPS a jiné vychytávky mě nezajímají.

Je to samostatné naprosto, s otevřením dveří startuje, po zamčení chcípe a nahrává stále dokola.

Napojeno do stropního světla...není to tedy F3.

Na foto vypadá větší, klam objektivu.

Koupil jsem to s tím, že nečekám, že to vydrží roky...běhá to denně.

 

ggg.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, Bikes napsal:

ten niceboy mi prijde  jako kopie LAMAX a ten mi prijde uz takovy velky. nemel by jsi foto od ridice, aby bylo videt jak moc je schovana? Takto na fotce vypada docela velka.

Když jsem to kupoval, tak ten Lamax byl dost často na eshopech rozbalen,

tak jsem z toho vydedukoval, že tam bude nějaký důvod, proč to ty lidi vrací,

ale myslím si, že v tom moc velký rozdíl nebude...

Na Yutubu jsem viděl porovnání videa těchto kamer a to rozhodlo...více jsem to neřešil.

 

 

aaa20180107_121808.jpg

bbb20180107_121740.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škoda jen, že je rozměrově obrovská.

Taková Truecam A7, která je dle mého názoru kvalitní, doplácí na své nekompaktní rozměry.

S kamerami Topcam, Viofo atp. se to nedá srovnávat, navíc, když máš vyhřívané sklo a nalepíš je na ty stínící tečky, tak z venku vidíš pouze čočku.

 

Jen se zeptám, netřepe se ti celá kamera, když je to takhle zavěšeno na tak dlouhém ramenu, navíc s kloubem?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak zatim to vidim Mio C320 (330) vs Navitel R600.

 

Mio

+ o 500 levnejsi (1500kc)

+/- ma prisavku, takze mozno menit pozici, ale zase se muze odlepovat

+/- podle videi hezci obraz (svetlejsi), ale zase hure citelne detaily

330 - s GPS (o 1000 drazsi - 2500kc)

 

Navitel

+/- ma nalepku - drzi pevne, ale zase kam ji dam, tam uz zustane

+/- dle videi tmavsi obraz, ale zase lepe citelne detaily

- o 500 drazsi (2000kc)

 

 

Editováno: , autor: Bikes
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Bikes napsal:

@šulda @osobne @brrrrm

ze jsi jel jako prase a tak te vubec nevidel. Kouknete na zaznam (za predpokladu ze jezdite dle predpisu) a hned bude jasno...

Ani na tohle nepotřebuješ GPS ;) Mám kameru pevně umístěnou za zrcátkem. Bez GPS, bez displeje. Vidím jí jen kousek nad zrcátkem. Mám ji jen jako bezpečnostní kameru, vůbec se o ni nestarám, mimo toho že jednou za cca 2 měsíce udělám kontrolu funkčnosti. Video sem vyndal jen jednou když do mě týpek zezadu drcnul, páč soudruh přede mnou si usmyslel že to bez blinkru zahamuje u polní odbočky. Když ten záběr viděl odborník tak z něj určil jak rychlost tak vzdálenost. Záznamy tras a umisťování na sociální sítě nepodnikám páč se snažím neprovádět zbytečnou činnost která by se někdy mohla obrátit proti mě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dotaz na majitele Mini 0806, začala mi nějak zlobit ... měl jsem jí ve Fabii I a mezi svátky jsem jí předělával do F  III. Když jsem pak kontroloval umístění náklon apod. všiml jsem si a to už se týkalo i záznamů, když byla ještě v F I, že pár 5 minutových sekvencí bylo čitelných a zbytek, ačkoliv byly v adresáři přítomny, nejdou soubory otevřít. Třeba z dnešní ranní 50 min. jízdy, jsou "čitelné" první dva záznamy, tedy prvních 10 min., pak až v pořadí šestý a zbytek zase nečitelný/neotevřitelný. Už jsem zkoušel formátovat kartu přímo v kameře, udělat tovární reset, změnu rozlišení videa, přehodit kartu z A slotu do B slotu ... jediné co jsem zatím neozkoušel, je vyměnit kartu za jinou (na podzim jsem kupoval 64GB namísto původní 32GB). Docela se tím utěšuji, že to bude tím, jen se potřebuji dostat do rooma, kde mám tu samou kameru a karty 64GB a 32GB, že si půjčím tu 32. Nevíte co bych měl ještě zkusit? S kamerkou jsem byl spokojen, takže by mě mrzelo, kdyby byla "nemocná"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uf, tak po dnešním testu záhada vyřešena, dělá to SD karta. Dal jsem tam zpět 32GB co jsem koupil tehdy s kamerou a všech dnešních 10 pětiminutových videoskvencí bylo čitélných. Takže zkusím tu 64GB použít na hudbu do auta, třeba pojede aspoň tam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne Viofo A119S tiež robilo nečitateľné videá.. ale tie videá boli furt až tie posledné, keď sa vypínal motor a teda kamera sa odpájala od napájania. Testoval som dve SD karty aj v druhej kamere, nakoniec vysvitlo, že chybná bola samotná kamera, kapacitátory asi nedokázali udržať šťavu po odpojení z napájania, kým sa video korektne uloží. Našťastie kamera kupovaná cez isix.cz, zaslal som ju na reklamáciu, reklamácia uznaná, kapacitátory vymenené, kamera bola do týždňa opäť u mňa doma. Odvtedy všetko ide, včera som opäť skontroloval všetky videá na 64GB karte, sú čitateľné..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím jak připojím viofo k počítači? Když ho připojím, tak dodá přes usb šťávu a spustí se nahrávaní. můžu to vypnout, dostat se do menu atd,ale počítač připojení nijak nezaregistruje. ??? Tedy nevifím ji jako disk a nemůžu záznam nakopírovat do compu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...