Přejít na obsah

Palubní "černá skříňka" (onboard kamera)


loupeznik

Doporučené příspěvky

nedělejte si zkušební videa za ideálních světelných podmínek, ale v noci. Tam se teprve ukáže, která kamera je lepší a která naopak. Schválně říkám lepší, protože v noci stojej všechny šmahem za hovno. Tedy když půjde o to, abys ten záznam např. využil jako důkazní materiál, bude důležitý, aby šla třeba přečíst RZ nebo rozeznat xicht. A obávám se, že to bude výrobcům těchto šidítek ještě nějakej čásek trvat. Měl jsem taky v úmysli kameru koupit, šahal jsem po tom nejvyšším levelu, ale nakonec jsem si to z výše uvedených důvodů rozmyslel. Promítat si v noťasu krajinku, kudy jsme jeli cestou na dovolenou, fakt nepotřebuju. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je jasné že sehnat kameru která bude mít zcela perfektní obraz ve zhoršených podmínkách (noc,déšť,mlha atd...) by asi dalo víc práce a dostaly by jsme se do jiné cenové kategorie. Nacpat takovouhle malou krabičku technikou která to zvládne by asi byl trošku problém. Kamera by byla určitě větší a taky přiměřeně dražší , jde jen o to v rámci možností vybrat co možná nejsolidněji. Nejsem utopista abych za dva tisíce očekával nějaký zázrak. Ale když se stane nějaký průser je lepší mít v autě aspoň tohle než nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nedělejte si zkušební videa za ideálních světelných podmínek, ale v noci. Tam se teprve ukáže, která kamera je lepší a která naopak. Schválně říkám lepší, protože v noci stojej všechny šmahem za hovno. Tedy když půjde o to, abys ten záznam např. využil jako důkazní materiál, bude důležitý, aby šla třeba přečíst RZ nebo rozeznat xicht. A obávám se, že to bude výrobcům těchto šidítek ještě nějakej čásek trvat. Měl jsem taky v úmysli kameru koupit, šahal jsem po tom nejvyšším levelu, ale nakonec jsem si to z výše uvedených důvodů rozmyslel. Promítat si v noťasu krajinku, kudy jsme jeli cestou na dovolenou, fakt nepotřebuju. 

Zcela bezpochyby máš pravdu,že noční záběry z dostupných kamer nejsou úplně ideální.Je pravda,že identifikace RZ,nebo dokonce tváře je nemožná,u některých dokonce i ve dne :-) To jsou ale záležitosti,které začnou hrát roli v případě,že účastník nehody ujede.Doufám,že většina jich neujíždí,nicméně po nehodě mohou účastníci poskytnout rozdílná svědectví o příčině nehody a potom je záznam z kamery,byť bez čitelné RZ k nezaplacení.

Občas se dívám na YT na sestřihy nehod,někdy fakt nestačím zírat,co vše je možné .Pokud potom vyšetřovatel nehody má dva účastníky,dvě verze a minimum stop,i kamera se špatným rozlišením okamžik před nehodou zachytí.

Za mně tedy i špatná kamera je lepší než žádná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no mě by spíš zajímalo co se stane v případě nějakýho neštastnýho nárazu...to ta kamera jako tu stopu rychle uloží? Párkrát se mi stalo že spadla...vypla se a povysunula se pametova karta...poslední časovej úsek uloženej nebyl (nastavený ho mám na 15min)...takže fakt nevím:) Navíc mně nefunguje dobíjení takže vydrží tak 1,5hodky a konec :-D Dobíjet jde pouze přes usb, ale jsem línej objednat novou, jednou jsem si jednu objednal a nahrávala v hrozný kvalitě teda...na cesty do práce mi to stačí takhle

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud má ten G senzor, tak po nárazu (já si tam můžu nastavit citlivost toho G senzoru) tak ten poslední záznam uloží jinam a hlavně nepřestane nahrávat ani když vypne napájení myslím a začne nahrávat nonstop, alespoň u mě. Ale baterka u mě vydrží tak 15min. (ta je tam spíš kvůli focení když potřebuješ udělat fotku mimo auto). Jinak mít nastavenou délku záznamu 15min. je právě kvůli těmhle případům nesmysl. U mě to ani nejde myslím že mám 3 a 5min. Mám nastaveno na 3. Jinak zprvu jsem měl ten senzor nastavený asi na vysokou citlivost, protože občas se stávalo, že stačilo zavřít dveře a už to začlo nahrávat. Musel jsem ubrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže CEL-TEC E07 dorazila dnes domů, o víkendu proběhne instalace,chci to připojit přes pojistku kvůli klíčkem spínanému napětí a začnou testy. Je menší než jsem si podle obrázku myslel. :kol-140: 

 

Aktualizace: Tak do víkendu jsem nevydržel, dnes bylo trošku času tak jsem šel do akce. Kamera nainstalovaná,napájení taženo z pojistek a vše funguje jak má. Po zapnutí klíče se kamera spustí a nahrává. Ráno jedu o půl páté do práce,to je ještě šero tak jsem zvědavej na první videa.

 

post-88377-0-37035600-1405001023_thumb.jpost-88377-0-52534400-1405001028_thumb.jpost-88377-0-33402400-1405001036_thumb.jpost-88377-0-14125200-1405001044_thumb.jpost-88377-0-52726800-1405001049_thumb.jpost-88377-0-37783600-1405001055_thumb.j

Editováno: , autor: SITMIR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No měl jsem doma prodlužovák k 12V zásuvce. Samce jsem ustřihnul a plusový drát jsem připájel k pojistce. Tenhle drát mám ještě v půlce osazený další pojistkou takovou tou průchozí. Našel jsem v pojistkové skříňce volný slot ve kterém je napětí spínané klíčkem. Tam jsem zapíchnul pojistku s napájeným drátem. Na mínus jsem našel šroubek který je přímo v otvoru pojistkové skříně vlevo nahoře. Drží celý ten plastový korpus. Do prodlužováku jsem připojil kabel ke kameře a hotovo. Šlo mi hlavně o rychlou demontáž v případě garančky kvůli záruce. Jinak bych to udělal asi poctivěji. Ale takhle to budu mít během pěti minut vykuchané pryč když bude potřeba.

 

Jednoduchý nákres: 

post-88377-0-31554000-1405111214_thumb.j

 

Tu pojistkovou skříň Ti můžu zítra vyfotit aby jsi nemusel hledat ten slot pokud chceš?

Editováno: , autor: SITMIR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sikovne, kam si pak strcil tu zasuvku z toho prodluzovaku a zasunutyho doutniku z kamery, resp kam si to tam zastavel ? Jo vyfot bylo by to super. Jeste dotaz kam na tu pojistku pripajet ten kablik a kolik Amper pojistku. Ted sice pujdu na servisku tak po bych mohl udelat. uz me neba furt to zasoukat do zapalovace rucne i kdyz to mam na USB kabel s rozbocovacem prikryty hadrovym pouzdrem od bryli aby to v tom zapalovaci nebylo videt, kabel mam zasitej az k tomu zapalovaci a jinak videt neni. Ale takhle k te pojistkovce ho budu muset natahnout z druhe strany. Zase toto reseni ma nevyhodu kdyz budu potrebovat natacet s vyplym zapalovanim baterka v kam sama dlouho nevydrzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pojistku jsem použil 15 A ale jak jsem psal dál je plusovej kabel ještě přerušen 10A pojistkou. Našel jsem doma pojistku která měla v tom plastu okénko a tam jsem to připájel a pojistku oběhnul el.páskou aby se drát nebimbal a neodpadnul.

post-88377-0-51280200-1405143138_thumb.j

 

Tady jsem uchytil kostru, není ten šroubek úplně vidět ale je to hned pod šipkou.

post-88377-0-78718300-1405143205_thumb.j

 

A oba dráty jsem vytáhl dozadu za plast okénkem kde byl zřejmě u prvních verzí spínač na denní osvětlení. Připojil jsem kameru do prodlužováku a celý jsem to pěkně smotal do balíčku a stáhnul el. sponkou a strčil jsem to doleva nahoru k LP sloupku. Je tam taková kapsa mezi drátama a v pohodě to tam drží. 

 

Drát ke kameře jsem vedl tam jak je červ. čára. Nahoře tou spárou jsem se protáhnul od strešního tapecu a odchlípnul to gumové těsnění a zatlačil kabel pod plast. Šlo to úplně lehce a svedl jsem takhle drát až dolů a nad páčkou otevírání motoru jsem zase spárou zalezl dovnitř.

 

post-88377-0-59331700-1405143517_thumb.j

 

Není to sice žádné profi řešení, autoelektrikář by mne asi kopnul do hlavy ale jak jsem psal, nechci to zadělávat napevno kvůli záruce. Ale jsem rád že mám volnou 12 V zásuvku pro telefon či navigaci a EMU.

A co se týká toho když budeš natáčet s vypnutým zapalováním že baterka dlouho nevydrží. U téhle kamery píšou asi 50 minut ale ono to časem půjde samosebou dolů ale podle mne to vyváží ten komfort že se prostě o kameru nemusíš starat. Nastartuješ auto a kamera jede. Chcípneš auto, kamera se vypne. Co si přát víc.

Editováno: , autor: SITMIR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, diky za navod. Jasny kabel uz ted mam vedeny jak pises akorad na druhe strane. Jde to tam dobre. Dalsi vyhoda, ze neni nikde nic v zapalovaci a tak to nelaka pozornost. Mam jinou kameru ta vydrzi max 20min. Okynko pro denni nemam, pac mam prvniho rapida s vypinacem jak pises, ale to si nejak poradim pripadne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem asi jitrnice ale to video na YT mi nejde otevrit, ze pry soukrome. Jinak jsem dnes nainstaloval tu A3 do druheho auta manzelky. A3 jsem koupil z druhe ruky tady od Hize. No nejsem nejak zklamanej pac jsem to cekal, ale s moji Mio se to neda srovnavat. Svuj ucel v druhem voze ovsem plnit bude. Ten prisavnej drzak stoji za starou belu, kdyz to clovek nasteluje jak potrebuje pak pres ovladaci kolecko nejde zasunout napajeci kabel, clovek to musi otocit pak je to cele delsi, samotne nasroubovani drzaku na kameru taky neni to prave orechove, furt to ma mirnou vuli at to clovek utahne jak chce. Az koupim nejake poradne lepidlo dam to na ten druhej drzak na pevno. Videa jsou lehounce trhana, nejsou uplne plynula bych rekl, pri zmene svetla zajeti do stinu, jasnejsi obloha tak je videt jak to meni barvy jak se to vyvazeni bile s tim pere. nocni rezim jsem netestoval jen ve tme zkousel to IR prisviceni s k cemu to je? Odpovim, k hovnu. Shrnuti- Za ty prachy neni spatna, ale je to takovy min. standart. Jsem asi namlsany i z me druhe kamery. Je ovsem otazkou jestli bych za ni tech 1250 dal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...