Přejít na obsah

Palubní "černá skříňka" (onboard kamera)


loupeznik

Doporučené příspěvky

Jen jsem se divil jak rychle ta cesta ubíhá na záběrech při cca 100km/h. Člověk tu rychlost v autě asi vnímá jinak.

 

 

Tyhle kamery většinou zabírají tak 110-140 stupnu? Clovek ma periferni videni mnohem sirsi vc. vyhledu nahoru a dolu...takze ti to prijde ze jedes pomaleji... Dobrým příkladem je třeba i autobus kde máš mnohem větší výhled z čelního okna takže ti přijde že jedeš hrozně pomalu ......

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

černou skříňku by měly mít všechny auta povinně už z fabriky, kamerky pěkně schovaný, po nehodě pak přijede policajt, napíchne flešku do auta a žádný zdržování se svědkama :-) ty přisátý kamery na oknech jsou katastrofa, ale věc je to užitečná

Nejelengantnější by bylo řešení integrace přímo do zpětného zrcátka s ovládáním na swingu nebo amundsenu

Editováno: , autor: jazzleba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono by se našlo ve voze i jiné konstrukčně vhodné místo k pevnému umístění. Může to být integrace do vnějších i vnitřních zpětných zrcátek, případně vhodně i do masky kapoty a míst by se našlo určitě i více. Ale víš, že Ti můžou ukrást i swinga nebo Amundsena, taky o liťáky můžeš přijít nebo i o celé auto. To by sis potom to auto ani nemohl pořídit. Ukrást se dá vše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem neváhal dlouho a zajel si pro kamerku Truecam A3

Původně jsem uvažoval o A5, ale je tam cenový rozdíl cca 2000Kč a to už je pro mě docela dost..
Překvapilo mě jak je kamerka maličká a lehoučká, opravdu se dá téměř schovat za zpětné zrcátko. Kabel se dá v Rapidu nenápadně zastrkat za plasty, takže je vidět jen minimálně..

Ještě jsem jí nezkoušel ani nějak neumisťoval, takže zatím nemůžu nic víc popsat :D

 

Prašíku, jak jí tam máš nasazenou ? nahraj foto, at´můžem porovnat.. děkuji :D

 

Já jí dám nejspíš na ten 3M držáček, protože ta přísavka je docela velika..

 

má někdo tipy kam jí popřípadě umístit ?

 

post-86674-0-48721200-1398275356_thumb.jpost-86674-0-04928600-1398275357_thumb.jpost-86674-0-53342600-1398275357_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo musím to vyfotit vím o tom. Jenže nejezdím každý den. Pokusím se zítra zajít do garáže a udělat foto. Ale mám to přibližně stejně jako na těch tvojich fotkách možná že jen více doleva a asi i dolů, ale používám zatím přísavku tak je možné, že je to tím. V kabelu vidím velkou výhodu, že je dost dlouhý a není problém ho schovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jasne, z kamerky primo nahoru a strcit to pod tapec mezi sklo a tapec jde to tam dobre pak pod A sloupek obdobne a pak pod tesnenim dveri pod palubovkou ke stredovemu tunelu k boku tunelu pod plast az na uroven zapalovace tam vylezt z podplastu a puchnout do zapalovace. Jam mam micro USB rozdvojku v zapalovaci a tak to tam tolik ani netrci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu si jí sice vycvaknout z toho držáku přísavky, ale jde to tak blbě (dobře nacvaknout, blbě vycvaknout), že na to prdím. navíc koho by to furt bavilo vyndavat zandavat. Tedy odpověď zní asi po x krátý, že ano. V autě je nonstop. Nebydlím v Praze a a jak jsem psal kdo se na to nesoustředí tak to nevidí a nevím proč by zloděj kradl nějakou kamerku za 800kč, páč těžko poznáš co je to zač z venku a většina lidí má  tyhle hi tech kamery z chiny s rozlišením 1mpx :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a proč by zloděj kradl škrabku za 49 kč nebo proutek antény anebo krytku tažnýho oka anebo znáčky slepice  z kol??

 

Ty truecamy jsou uz od tisícovky vejš....Jakože ani nejde o těch pár stovek za kamerku ale o to s*aní s případným rozbitým okýnkem to je moje noční můra :D U nás v ulici ukradli sousedovi solární nabíječku autobaterie co měl za oknem -> rozbitý okýnko...

Mně v alfě ukradli flashku od rádia v hodnotě 300kč s pár mp3 (do auta se dostali nevím jak, bylo pak odemčený, u alfy údajně jen vzít za tu knoflíkovou kliku silou), ale to že  v kufru byl olej za litr a nějaký další věci, že rádio mělo hodnotu alespoň 1500 atd to jim bylo fuk :D

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš samozřejmě pravdu, venkovní věci nejsou nějak chráněny, tedy to láká, jako anténa. Dostat se do zamčeného auta už je větší riziko a tak spoléhám na to, že se to někomu to riziko nevyplatí. i když jak vidím s tvými zkušenostmi. Jinak mám (nemám) magicar alarm  :kol-48: s jasnou samolepkou na okně. To by si člověk nemohl pořídit nic a domů denně nosit i swinga.  :kol-48:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šikulka. Prosím, kudy vedeš kabel A sloupkem od horního okraje skla až do pravého spodku palubky a kde kabel vyvádíš pod bok středového tunelu a zase z něj k zásuvce? Jak kabel pod plast boku středového tunelu zastrčíš, tak se plast neodchlipuje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak píšeš. Kolem skla to prostě cpeš mezi sklo a strop. tapec nebo mezi sklo a A sloupek (ono to tam při troše snaze zaleze, úplně pod plast a není to vůbec vidět. S tunelem to cpu už na úrovni od kastlíku, tedy kabel v tunelu vede docela vysoko a neodchlipuje se ten boční plast tunelu, to až když jdu s kabelem z podplastu k zásuvce, ale tam je sedačka a tak to zase není vidět, Je vidět jen kousek kablíku s koncovkou zasunutou do zásuvky, na tom mám hozené textilní pouzdro od brýlý aby nebylo vidět že je něco zapojené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...