Přejít na obsah

Palubní "černá skříňka" (onboard kamera)


loupeznik

Doporučené příspěvky

No nezapomeň, že YT obraz komprimuje. Printscreen porovnání videa hraného z YT a přímo v PC - oboje maximání obrazovka

porovnani.thumb.png.89504f11404ac8cebd873584d83172dc.png

Nebudu sem dávat RZ někoho cizího, abych neměl problém. Mám asi 25 videí z cesty do MB a zpět a všechny RZ jsem v pohodě přečetl. Čitelnost tabulky čísla mostu snad dobře vypovídá o rozlišení kamery.

tabulka.thumb.png.845acea9d9ea96612feee5f7c68ddfbb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím, chtěl bych pořídit kameru VIOFO A119S, je tu dost rozšířená s pozitivnímy recenzemi. Zkoušel jí někdo zapojit do USB? To se narozdíl od zapalovače po vypnutí rádia odpojí. Sama má v balení nějaký USB adaptér do zapalovače, ale nevím co je zač. Mám Fabii III, rádio Blues.

Díky za info.

Editováno: , autor: burkyss
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jde o CLO a DPH, tak moje zkusenost je ted takova, ze jsem si objednal VIOFO A119S, s CPL filtrem, kabely i pojistkovym pouzdrem (takze snad uz k tomu nebudu muset nic dokupovat) - v hodnote 2500Kc z Aliexpress. A musim doplatit 824Kc (200Kc Ceske Poste za vyrizeni + 624Kc DPH). Coz me moc nepotesilo :) Kdybych to vedel, tak si to asi objednam tady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes mi prisla ta VIOFO A119S a jsem docela mile prekvapeny jak je malicka. Chtel jsem se zeptat, ktere funkce mate zapnute nebo jake mate s tim zkusenosti?

 

Napriklad:

 

- WDR (kompenzace protisvetla)

- LDWS (varovani pri opusteni jizdniho pruhu)

- FCWS (varovani pri nedodrzeni bezpecne vzdalenosti)

- Time-Lapse (nahravani videocasosberu) - k cemu to je?

- Format Warning (notifikace formatu) - k cemu to je?

 

Edit: Podle videii co jsem videl na YT, LDWS a FCWS nefunguje.

Editováno: , autor: SkodaRapid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Time lapse je myslim uzitocna ak kameru budes pouzivat aj pocas statia auta. Mala by vtedy nahravat s nizsim FPS a tym padom menej zatazi bateriu auta, a ak senzor pohybu detekuje nejaku aktivitu, tak sa prepne do normalneho nahravania.

Cital som uz aj o tom, ze ludia maju na spinavu poistku napojenu powerbanku, ta sa nabija iba pocas jazdy, a prave pri park móde napaja tento timelapse.

Inac doma som si pozeral moje videa, porovnaval rezimy. A ostavam pri max.rozliseni na 60fps a WDR on. Expoziciu o jeden dielik znizenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@sk0d@ Diky! 

 

Jeste jsem se chtel zeptat na to pojistkove pouzdro (https://www.isix.cz/autokamery/pojistkove-pouzdro-s-odbockou/)

 

1. Jakou hodnotu pojistky jste tam dali pro kameru? 

2. Čím zmáčknout tu krimpovací spojku, pokud nemám krimpovací kleště? :) 

Editováno: , autor: SkodaRapid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

@SkodaRapid

WDR používam

LDWS a FCWS nepoužívam - na FCWS mám FrontAssistent..

Time-lapse už spomínali.. šetrenie miesta na SD karte a baterky v prípade využitia kamery na parkovisku..

Format Warning.. po určitom období (asi 60 dní?) kamera chce sformátovať SD kartu.. asi nejaká prevencia na udržanie kondície SD karty. Mal som to zapnuté, potom ma to prestalo baviť, tak som to vypol..

 

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes uspesne nainstalovana kamera VIOFO A119S. Inspiroval jsem se zapojenim, ktere tady nasdilel @Whisperer - vsechno jsem si nakoupil a dnes jsem se do toho pustil. Kdyz jsem sundal kryt, kde jsou pojistky byl jsem velmi nemile prekvapen. Nejprve jsem zjistil, ze v prostoru, kde @Whisperer provlikl kabliky mam vypinac pro denni sviceni :D A pak jsem zjistil, ze Rapid rocnik 2013 ma pojistky uplne jinak, takze jsem hledal jine misto kam to zapojit. Nakonec nic z toho nebyl problem. Abych provlikl kabliky, povolil jsem ty dva sroubky, ktere drzi to pojistkove pouzdro. A co se tyce pojistky, vybral jsem pozici 14 - regulace sklonu svetel. Zapina se po zapnuti zapalovani a vypina se po vypnuti motoru. Pojistku jsem tam dal 7.5A. 

 

Diky vsem za rady! Bez tohoto fora, bych se asi do toho sam nepustil :)

IMG_20180526_081823.jpgIMG_20180526_090948.jpgIMG_20180526_091055.jpgIMG_20180526_091951.jpgIMG_20180526_114938.jpgIMG_20180526_114934.jpgIMG_20180526_113717.jpgIMG_20180526_092856.jpg

Editováno: , autor: SkodaRapid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mezi kamerou a zpetnym zrcatkem jsem nechal malou mezeru, aby si jiny ridic mohl jinak nastelovat zrcatko (asi 1cm?), vic uz to moc neslo. Jelikoz to zrcatko, je nalepene taky na skle, je to zrcatko moc blizko skla. Kdyz se podivas na fotky, ktere tady dal @Whisperer (https://forum.skodahome.cz/topic/125278-palubní-černá-skříňka-onboard-kamera/?do=findComment&comment=2245637)

tak ma to zrcatko jine nez ja - je myslim dal od skla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dočetl jsem se tady,že napájení kamery jde přímo z pojistkové skřínky.a to pomocí pojistkové odbočky.tak jsem hledal na netu a tam jsem se zarazil.Nabízí pro pojistky mini a pojistky midi.Obojí jsou to nožové pojistky,jen se liší velikostí.

Jakou odbočku teda na Rapida použít? Poraďte.V tomto si nevím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtel jsem se zeptat, vy co mate VIOFO A119S - nezda se vam, ze se ta kamera trochu trese? Nemate to nahodou trochu podlepene? Myslim mezi GPS modulem a kamerou. Vim, ze existuje nejaka stara verze, ktera na toto trpela. Tahle nova verze je o hodne lepsi, ale stejne se mi zda, ze je tam nejaka vule.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Panove nechce nekdo Mini 0906 - vyborna 2 kanalova ( predek - zadek ) s parkovacim modem a GPS, LCD a kondikem + k tomu HW kit a CPL filtr, uplne nova nerozbalena, ani jednou pouzita ...

https://dashcamtalk.com/mini-0906. Kdo zna vi, je to jedna z nej ... 

Mel jsem vymysleny jeden projekt, ale nakonec to udelam jinak ...

Cena za vse je 2400Kc ( Cena na Ali, Gearbest apod je cca 115 + 15 +10 USD tj. cca 3000 bez DPH a vypalneho poste )

 

Kdyztak PM. Delam i inzerat tady ...

 

Diky Dan

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím o radu, mám tuto kameru a na kartu mi nahraje 71 videí, to je asi kolem 7GB kapacity které mormálně přehraju v PC a další nahraná videa nejde přehrát,je jich třeba 150 a nepřehratelných. Vyskočí tabulka (tento soubor nejde přehrát, je poškozený a ještě nějaký povídání) .Čím to může být ? Karty jsem vystřídal 32 a 64 GB a je to stejný, 16 GB kartu to skorro naplní až na nějaký MB a pak už to dál nenahrává s tím ,že by to ty první videa přehrávalo. Musím ji zformátovat a pak zase jede až do skoronaplnění. 

Dík za každý tip.

 

 

https://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Original-Mini-0805-Dashboard-Car-DVR-Camera-Ambarella-A7LA50D-Super-HD-1296P-30FPS-Optional/32379981038.html?spm=2114.10010108.1000014.21.5fbf41278zruXs&scm=1007.13338.98644.000000000000000&scm_id=1007.13338.98644.000000000000000&scm-url=1007.13338.98644.000000000000000&pvid=ae233d3e-14c5-4bc1-96ed-b23013d9ec47&_t=pvid:ae233d3e-14c5-4bc1-96ed-b23013d9ec47,scm-url:1007.13338.98644.000000000000000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...