Přejít na obsah

Motor jen na 3 valce, nulova komprese 2. valce, vymena hlavy ?


omicron

Doporučené příspěvky

Tak po 12 dnech jiz opet zase jezdim, motor slape jako novy...

A par fotek, jak to vlastne po tom pruseru vypadalo.

 

Zadny pistni krouzek poskozen NEbyl, takze olej se do spalovaciho prostoru dostaval vinou asi spatne konstrukce, materialu ci nejakou unavou, nikdo oficialne nevi. Nicmene to, ze si v automobilce nevyzadali vymenu motoru formou "shortmotoru" (aby to treba zkoumali, nebot o zadne takove zavade oficialne nevi), jaksi napovida, ze asi ve fabrice naopka dobre vedi oc se jedna a neni co zkoumat. Tomu napomaha i fakt, ze nove pisty vypadaji jaksi jinak (?!).

 

Jeste k tem obrazkum :

foceno mobilem a umyslne v postprocesu zesvetleno, aby bylo dobre videt to cernocerne, jak ta propalena dira, tak ten neuveritelny zapeceny sajrajt (ktery tam nema co delat) na zdvihatku, ktery zpusobil, ze se ventil postupne prestal zavirat. Nebylo to spravne chlazene a postupne to prohorelo do takove ďuzny. Samozrejme doprovazeno masivni spotrebou oleje, kterou jsem marne a jeste v zaruce nekolikrat reklamoval.

 

Myslim, ze tak ani nezklamal motor (i kdyz neco napovida spatne konstrukci pistu ci krouzku, ale mohlo to byt jeste pred havarii motoru stale resitelne pro zakaznika prijatelneji ), jako spise reklamacni rozhodovaci proces nekde v automobilce, kde v zajmu kdoviceho (lenost, zjednoduceni prace, zachovani dobre povesti ci ceho jeste) nekdo rozhodl, ze je spotreba oleje v nejake norme a nic vic s tim neudelali a nezajimali se, a to presto, ze ja osobne jsem presvedcen, ze o tomto problemu dobre vedi. Techto motoru zase tak moc nejezdi, takze statisticky se takova prihoda stane malokrat, a to neni videt, jako nejaka napr. preventivni akce...

Nicmene jsem moc rad, ze to materialove slo pres kulanci, ackoliv kolem prace to jeste stale neni doreseno :-) Jinak bych se se z toho asi poxral.

Takze, nakonec dobre dopadlo, neplatim ani praci za opravu (i s materialem a DPH pres 100 kKc), servis se s automobilkou dohodnul na jejich spolecnem reseni. Jsem vdecny!

Motor nyni brouka jako novy  :)

Tak trochu jsem zapatral pres dobre zname i u jinych automobilek, takrka nikde by to asi takto bez nejakych dalsich (asi soudnich) tahanicich neporesili...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...