Přejít na obsah

Vaše spotřeba


Pawouk

Doporučené příspěvky

Taky se přidám se spotřebou. Když jsem auto koupil, tak na první cestě kterou jsem absolvoval (Brno -> Pardubice) jsem měl průměrnou spotřebu 5,2l/100km. Předtím jsem byl zvyklý jezdit starým načipovaným TDIčkem. Kolem Pardubic jsem jezdil do 7l. Po pár dnech jsem si na oktavii docela zvyknul a díky spotřebě stále nevycházím z úžasu.

 

Druhou cestu Pardubice -> Brno -> Pardubice jsem jel s průměrem 4,8l/100km (rychlost do 120km/h, obce 60).

10km trasy do práce a zpět jezdím stabilně s průměrem 5,3 - 5,7 l/100km.

I když jsem zkoušel z auta vymáčknout maximum (214km/h, víc jsem nevyždímal), tak jsem měl s tímto testem na cestě Pardubice -> Hradec Králové -> Pardubice průměrnou spotřebu 6,2l/100km.

Průměr na posledních cca 4000km mám 5,5l/100km. Ze začátku jsem se toho motoru bál, ale nakonec jsem poměrem výkon/spotřeba opravdu potěšen. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 4 měsíce později...

Jezdit na spotřebu u me znamena to, ze se z bodu A do bodu B snazim dostat s co nejmensi spotřebou. Jasne ze je rozdil jestli mam na mysli město, okresky nebo dalnici. Me jde spis o z vetsi casti město plus okresky. To je pro me klasickej denní provoz. To "skrtit to pod 2000" sem myslel tak, ze jezdit dlouhodobe ve spektru 1500 - 2000 není uplne to nej pro benzinovej motor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...