Přejít na obsah

Nelze udržet zvýšené stabilní otáčky plynovým pedálem při EK na volnoběh OI 1.6 75 kW


Shotysk

Doporučené příspěvky

V 12. 6. 2019 na 12:17, Shotysk napsal:

Nič som nenalomil. EGR ventil som menil ,lebo  pôvodný odišiel papa.prestal cvakať a aj váh ho hlásil ako kaput.

Tento problem mám s autom už 10r  .EGR začal blbnút len teraz, takže z EGR ventilom to nič nemá.

 

Btw aký prístup? Ako zalepovať veci ktoré zaslepené nemaju byť nieje riešenie.  Musí to fungovať aj bez zaslepenie.

 

Keby je niekde v trubkach sania diera ,tak to robí aj na studenom nezahriatom motore. Nemyslíš? 

 

No vidis ze som mal pravdu.keby si tam dal zaslepku a povozil sa nic by sa nestalo a v momente vies kde je chyba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, mpatrikm napsal:

No vidis ze som mal pravdu.keby si tam dal zaslepku a povozil sa nic by sa nestalo a v momente vies kde je chyba.

Chyba nebola nikde v saní ,ani nikde inde. Chyba je v motore o ktorom vie aj škodovka . Bohužiaľ tento motor vyrobili s chybou ktorá sa nedá odstrániť.je to popísané aj v dielenskej príručke.emisie sa u tohto kódu motora AVU majú merať zo zapnutými spotrebičmi .tak udržíme otáčky na Emistnej kontrole.

Editováno: , autor: Shotysk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, mpatrikm napsal:

Narazal som na to ze v inej teme si potvrdil ze novy EGR bol vadny a musel si kupit lepsi.

Áno, ale EGR s tým nič nemal spoločné. Či bol chybný alebo nie . otáčky neudržíš  ,než s tým čo som spomínal vyššie.

Editováno: , autor: Shotysk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky


Mám stejný motor a úplně stejný problém. Pokus o vyřešení mě stál úžasné množství času (a peněz). Vzdávám to. 
Ukončuji to na zjištění, že v motoru není něco v pořádku. Na svíčkách jde vidět, že jeden válec běží nějak jinak, přičemž VN elektrika + komprese + vstřikovače jsou v pořádku.
Třeba to info někomu pomůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiež som tomu venoval roky a nič nepomohlo. tiež som to vzdal .

 

Ale niečo nového som sa predsa dozvedel , tak sa podelím.

Tento motor má dva snímače teploty vody .jeden je pri termostate ,poznáte zelenej farby , ale je ešte jeden a ten sa nachádza na chladiči. A že vraj ten senzor je chybný od výroby a tým pádom je nesúlad v riadiacej jednotke  medzi snímačmi teploty pri zohratom motore a preto neudržíme otáčky na zohriatom motore.

  Či je to pravda neviem ,ešte som to neskúmal.  Ak to tak je stačilo by len vymeniť to druhé čidlo na chladiči a malo by byť po probléme. 

 

Ak to niekto skúsi budem rád keď sa podelí o výsledok 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak se mi EK nakonec podařila. Dal jsem nové těsnicí kroužky mezi sání a blok motoru, čímž se vyřešil problém s různě opálenými svíčkami. Současně se zlepšila stabilita zvýšených  volnoběžných otáček na 2500. 
Vyměnil jsem i to spodní čidlo teploty chladicí kapaliny dole u chladiče. Nemám pocit, že by to zlepšilo chování motoru v oblasti volnoběžných 2500ot/min. Pozoroval jsem však, že po nastartování se výrazně rychleji, prakticky okamžitě, stabilizují základní volnoběžné otáčky. Takže asi to nějaký vliv na něco mít bude :)
Přesto, že jsem přes EK prošel, tak považuji problém vyřešený tak napůl, neboť jsem ji musel dělat s mlhovkami a dálkovými světly. Problém na pozadí nadále zůstává, jen se díky zatížení motoru světly posunul z 2500 na cca 1700ot./min.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Vyřešila to výměna čidla kliky. Při nějakých předchozích pokusech jsem toto čidlo bez úspěchu měnil za jiné funkční zánovní. Při pokusu o vyřešení nějakého jiného problému jsem čidlo kliky vyměnil za zcela nové originální, a problém zmizel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...