Přejít na obsah

On Board Camera - vše o kamerách (jakou vybrat, umístění, zapojení)


bicista

Doporučené příspěvky

Vybírám kameru do auta, zapojení nechám pak na někoho šikovnějšího. Optimálně co nejmenší velikost, 100% spolehlivost, možnost nastavení vypnutí displeje.

Má někdo zkušenost s Lamax T6, Niceboy Pilot X, TrueCam H5? Líbí se mi jak jsou malé a na magnet, takže jde kamera rychle sundat nebo nasadit. Nebo bude lepší Viofo A129, případně A119 V3? U těch je to ale se sundaváním trochu horší... Vzít s GPS nebo bez? Fotky uvnitř a zvenku jak jsou kamery vidět někdo má? Prošel jsem celé téma a o moc chytřejší nejsem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poměr kvalita/cena momentálně hraje pro kamery Viofo, ideálně A129 nebo nová A129 Pro - 4K rozlišení. Měl jsem A119S a momentálně vlastním A129. Držák je u A129 propracovanější a sundávání je zaléžitost dvou prstů. A129 drží na 4bodech, kdežto A119S na jednom a při častém sundávaní se díra “vychodí” a kamera se při jízdě třepe. Proto Viofo dodává k této kameře foam podložky, které tyto otrěsy eliminuje.

 

Jen uvedu, že jsem vlastnil A7S TrueCam a jsem rád, že jsem ji prodal. Sundávání z držáku bylo nutné nacvičit a za sklem čněla stylem, že by si jí všiml i slepec. O podpoře týmu TrueCam nemluvě, ten je zcela tragický.

 

Foto zvenku -

IMG_1481.thumb.JPG.e57913423cf2d9baf03b1fe08382e161.JPG

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě A7 a podobně velký mrchy jsem zavrhnul. Líbí se mi prckové jako jsem psal a ty magnetický držáky jsou myslím nejlepší. Hlavně by mě zajímalo skrytí a instalace za zrcátkem na pravé straně u auta s kamerou, ten plastovej kryt je tam dost obrovskej.

O Viofo s 4K jsem někde četl, ale zatím jsem tu kameru nikde neviděl. Snad bude brzo isix prodávat a bude nějaký test.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, možná se někomu hodí že na Aliexpresu je A119 V3 v akci. https://www.aliexpress.com/item/33030968874.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.17524c4dNLMCDx

Někde na hlavní stránce šla nakliknout sleva 5$ nad 50$ objednávky a výrobce dáva ještě dalších 6$ slevu nad 65$.

Tak mne v základu vyšla na 72$ + případné výpalné DPH/poště, ale to je loterie :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nemá moc smysl. Na isix.cz koupíš s GPS a CPL za 3100, máš kameru za dva dny doma a ještě záruku 2 roky. Bez GPS a CPL je na prd, navíc to chce minimálně 64GB kartu.

To stejný koupíš na ali za 2350, na 95% budeš platit DPH a zastupování v celním řízení, takže tě to vyjde +- stejně, jen budeš čekat měsíc a nebudeš mít záruku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak dneska přišla celkem rychle V119 V3 bez doplatku. Současně jsem objednal i originál kabel pro parkovací režim HK3.

Vyzkoušel jsem jen její funkčnost a kvalitu videa jsem nezkoumal. To budu až časem v autě. Na stole ze zvědavosti s multimetrem vyzkoušel spotřebu s originál HK3 kabelem.

  Naivně jsem myslel že v "parkovacím" režimu spotřebováná kamera výrazně nižší proud. Ale ať jsem vyzkoušel jakýkoliv režim, tak i po několika minutách kamera v klidu spotřebovávala stejně podobně jako při běžném provozu cca 110-150mA (1fps, 2fps, auto mode).

  Takže doufám že že jsem špatně měřil, nebo ji nastavil a kamera se po delší době nečinnosti v některých režimech víc uspí...protože s touhle spotřebou by to po cca 6 ti dnech sežralo půlku z 42Ah baterie. Sice tento kabel má ochranu proti vybití baterie (nastavitelné 11,8V-12,4V), ale je to "nouzovka" protože baterie má toto napětí závislé podle stáří a teploty.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to nevím určitě, přezkouším to. Psal jsem na Viofo, slíbili že pošlou hodnoty kolik to má brát mA. Tak jsem zvědavej. Díky za tip. (ps: FW je nový asi z konce června 2019)

 

12.9.2019 - tak jsem to změřil po půl hodině v parkovacím režimu bez pohybu, žádná změna (cca 140mA @ 12V). Na supportu Viofo ni napsali že i v parkovacím režimu si to vezme po uspání cca 400-450mA@5V.  Takže to zhruba sedí.. Takže funkce ochrany baterky není na parádu, ale nutnost... 

Editováno: , autor: jtietz
Aktualizace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravda že jelikož kamera obsahuje “buffered parking mode" tak nahrává do cache pořád, aby v případě detekce pohybu měla zaznamenáno i několik vteřin před událostí.

2019-09-17: Přidávám info o spotřebě, někomu se může hodit pokud přemýšlí dokoupit kit pro parkování:

image.thumb.png.7cd2190a9b5cf0d34d46e151488d713d.png

Editováno: , autor: jtietz
Přidání spotřeby Viofo kamer dle výrobce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj,

otazka trosku mimo tema..

sundaval jsem tapec z A sloupku, kvuli kabelu od kamery a spodni kovova packa

mi zapadla dolu do karoseri, cili.... jak moc jsem v r*ti? ?? pujde nekde vytahnout?

O koupi nove mi nejde, spis o zprijemneni jizdy ?

 

Edit: VYRESENO 

93D271A8-4E7A-4B0E-B2D6-CAD2381C8897.jpeg

Editováno: , autor: Punit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tušíte prosím někdo jestli tenhle adaptér https://www.isix.cz/prislusenstvi-k-viofo-gitup-autokameram/vylepseny-3-wire-mini-usb-hard-wire-kit-kompatibilni-s-a129-a129-duo/ bude fungovat jen když připojím dva kabely (ACC a zem)? Zatím jsem se dostal jen ke zkoušce zapojení "battery" a zem a s tím to nejede....

 

Kdyby ještě někdo tušil kde najdu v pojistkovce stálých 12 v karoqovi, budu rád :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci kupovat kameru do auta (asi viofo 129 duo, nebo 129pro duo, uvidíme). A mám dva dotazy.

1) Kudy vést nejlépe kabel k zadní kameře? >>od přední kamery spolu s napájecím kabelem A sloupkem u řidiče dolů >> podlahou>> okolo zadních dveří  nahoru?

2) Z výroby mám  v superbu zatmavená zadní okna. >> Má smysl pořizovat zadní kameru?  Bude na záběrech něco vidět v noci?

 

Editováno: , autor: koudy_123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Středem.... jakože středem nad stropnicí?

 

Chlapi, máte zadní kameru umístěnou tak, že je čočka ve stírané ploše zadního okna? KOukal jsem, že u mého S2 bych ji musel dál cca 7 cm pod horní hranu okna, aby byla ve stírané ploše.   Nebo koupit delší ramínko zadního stěrače.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@koudy_123 "...máte zadní kameru umístěnou tak..."
Nemám, ale nikdy mě to nevadilo.
Za jízdy je zadní sklo obvykle čisté (i když tam mám také stěrač), a při parkování (kdy ti jsou stěrače k ničemu) kapky slušně stékají, přední i zadní sklo mám ošetřené nějakým nano-přípravkem pro snížení povrchového napětí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No uvidíme.

Teď jsem ale narazil na webu jiný problém, který se objevuje u zadní kamery A129duo. Jde o rušení signálu FM a také rušení keyless (což na autě mám).

Nemáte někdo zkušenosti s kombinací zadní kamera + keyless, zadní kamera + FM? Případně i přední kamera a keyless?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...