Přejít na obsah

On Board Camera - vše o kamerách (jakou vybrat, umístění, zapojení)


bicista

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Mohlo by někomu pomoct. Doporučuju se zaměřit hlavně na záběry z noci v lese, kde není žádný světlo a podle toho kameru vybírat. Přes den zvládne dobrej záběr každá kamera, ta absence světla je dost podstatná.
Test autokamer za rozumnou cenu.
Jak si stojí autokamera Mio MiVue C540 ve srovnání s TrueCam A4 a Mini 0806?
www.youtube.com/watch?v=jkcXx95fOFg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou v podstatě 3(4) věci na které se dívat. Kvalita záběru v noci pouze s osvětlením vlastního auta, úhel záběru a kvalita záběru proti slunci při západu/východu. Dále je dobré se dívat na uchycení a velikost. Ve dne už dnes skoro všechny kamery umí udělat dobrý záznam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Martab prave preto ja tato mala sikovna kamerka kompromisom co sa ceny a kvality tyka.Jej magneticke uchytenie na zakladnu mi max vyhovuje,s bonusom otacania 360° v ramci interieru bez prerusenia natacania videa.Pri tom zapade si s tym kamera hravo poradi na rozdiel od oci,ked idem viacmenej po pamati a svieti to priamo do ksichtu.Mimochodom,v najexponovanejsej dopravnej spicke za normalnych okolnosti 20-30min,teraz 2min...kur..  covid ?

 

 

Snímka obrazovky (7).png

Snímka obrazovky (6).png

Editováno: , autor: ritch
video
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@misor1994 ??? ja len v ramci dopravnych predpisov,max 15-20 nad,pokial som si isty,ze nikoho tym neobmedzim,neohrozim ?? Navitel displej samozrejme ma aj ked mensi...zobrazuje rychlost a zaroven upozornuje na radar,znacky,dopravne obmedzenia.

 

 

nav1000.PNG

Editováno: , autor: ritch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ritch, mal si tam fotku, kde si pri avione podla kamery mal rychlost 117km/h, ale asi si upravil prispevok ;) na Ruzinovskej (kde ides vo videu) tiez nie je 50, az za tou krizovatkou pred podjazdom, no ale to nic, to je tvoja vec...

Tie funkcie realne vyuzivas? Napriklad ja mam kameru za zrkadlom zo spolujazdcovej strany, takze by som na nu aj tak nevidel. Na xiaomi som si vyskusal len sledovanie jazdy v pruhu, ale bolo to celkom otravne, tak som to vypol :) staci, ze mi do toho keca auto cez volant

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Témat, které se týkají kamer je tady povícero (např. sekce Rapid aj..)

Na tuto kameru recenze zde na fóru už jsou.

Nejsem si jistý, zda-li ju nemá Miklisek.

 

Podařilo se mi zmíněný příspěvek najít, je v něm i video, zde link.

 

https://forum.skodahome.cz/topic/125278-palubn%C3%AD-%C4%8Dern%C3%A1-sk%C5%99%C3%AD%C5%88ka-onboard-kamera/?do=findComment&comment=2318334

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Nevíte náhodou, jestli lze připojit kameru tak, aby se zapnula s odemknutím vozu a vypnula až když auto zamknu? Mám ji teď napojenou na zapalování, ale v tomhle případě je mi k ničemu parkovací mód. Vypnu zapalování, kamera se vypne, ale při každém bouchnutí dveřmi, nebo kufrem se zapne pomoci G - sensoru, aby nahrála nehodu při parkování a navíc tento záznam uzamkne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vypnout samozrejme jde, ale o tom to je, jde vyuzit na natoceni videa, pokud někdo drcne do auta když stoji. To uz muzu rovnou vypnout parkovaci mod a bude nahravat jen při zapnutem zapalovani a G senzor muze zustat zapnuty.

 

Proto bych rad, jestli někdo kdo  se vyzna v elektrice na O3, nema radu, na co to napojit, aby proste nahravala vždy, když je auto odemcene. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nie je lepsie to urobit cez mudru krabicu, ktora kameru vypne pri urcitom napati baterie? tak by ti nahravala vzdy, pokial by napatie nekleslo na nastavenu uroven. no a senzor nastavit na strednu citlivost. mne sa este na ziadnej kamere nestalo, aby mi zamkla video pri zatvarani dveri.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Čau chlapi, poprosím o radu...

Kamera Lamax C9 (5V), montáž kabelů skrytá (podhled, sloupek, do boku palubovky), původně napojen origo samec autozapalovače do samice autozapalovače (nová), přes pojitkový adaptér na spínanou pozici, bohužel problém s pohyby samec/samice (přes páskování, oizolování atd.), tak jsem toto nahradil měničem napětí z 12V na 5V, čistá montáž (viz foto), vše plně funkčí, ........

Bohužel mi po týdnu přestal měnič posílat proud do kamery (vyzkoušeno přes bajpás)

Na pojistkovém adaptéru pojistka 3A - OK (usazen na spínané volné pozici)

 

Toto samé se nyní stalo kamarádovi již za jeden den (pojistka 3A - OK)

 

https://www.elancar.cz/pojistkovy-adapter-pro-pojistky-mini-3-30a-1088972.html

https://www.elancar.cz/menic-napeti-12-24-5v-3a-stm-34152-1110957.html

 

Neporadíte někdo kde je chyba???

 

Screenshot_20200501-165938_Chrome.jpg

20200510_102252.jpg

20200510_102301.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj, máte někdo SMART BOX? 

Mám smart box od navitel, nechal jsem si ho zapojit v autorizáku, ale kamera se mi za jízdy vypíná a zapíná úplně sama, nebo je zaplá neustále. 

Vždy když smartbox nastavím, tak po startu se vyresetuje nastavení a pak mi nahrává neustále.

Po domluvě s navitelem mi ho zkusí vyměnit, ale za zapojení jsem platil skoro 2000 a nechce se mi to platit znova.

zapojeno je to dobře, má s tímhle někdo zkušenost ? 

Děkuji za rady

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...