Přejít na obsah

On Board Camera - vše o kamerách (jakou vybrat, umístění, zapojení)


bicista

Doporučené příspěvky

před 5 hodinami, ArateR napsal:

Pánové, nemá někdo zkušenosti s instalací kamery —> DOD LS500W+ (dual kamera) do OIII po FL? 

Ano nějakou mám, provozuji to necelý rok.  Ale vlastní natahání kabelů v autě jsem nechal raději udělat servis (auto v záruce) - zejména pro zadní kameru na výklopných dveřích to bylo trochu pracnější, kabel pro ní se musel přidat do levého kabelového krku jdoucího do zadních dveří.
Nezapomeň také na přídavnou montážní sadu pro pevnou instalaci do auta, bez té by to mj. nechodilo v nepřítomnosti.
Když se tak se ozvi do SZ.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@capoViofo dělá výborné kamery. Sám mám jejich A119S. V této cenové relaci (nepočítám předražené české překupníky) asi jedny z nejlepších - kvalitní obraz, dlouhá podpora, update FW,... jediný problém co mají, tak se časem vlivem změn teplot pohne plastový držák optických členů a potom kamera nahrává blbě - bohužel vlastní zkušenost.

Ale prý to mají v nových verzích kamer vyřešené. Já bych do této značky šel znovu - asi bych zkusil A129, která se v Číně dá koupit za ~2500Kč (u českých překupníků za 4k)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention=178]capo[/mention], doporučuji A129. Přešel jsem na ni z A119S (měl jsem ji 3roky) a ten rozdíl je opravdu znatelný [emoji106].

 

Na isix.cz přední kamera 2999,- .

 

V brzké době bude předatavena 4K Viofo. Více na dashcamtalk foru, kde je přímo aktivní výrobce Viofo. Jsou tam také modifikované verze FW a různé oficiální úpravy.

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, LukášCBR napsal:

V brzké době bude předatavena 4K Viofo. Více na dashcamtalk foru,

Nemáš k tomu nějaké podrobnější info? Na dashcamtalku se pohybuji celkem pravidelně, ale této informace jsem si někde nevšiml. Uvažuji nad "upgrade" své 119S, tak bych možná i počkal...?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou to dva odlišné kabely. Ten druhý slouží pro parkovací režim, když nejsi v autě a kde si můžeš na krabicče zvolit minimální napětí ze čtyř voleb, kterou chceš, aby kamera při natáčení nepřekročila. Jsou tam hodnoty 12,1V , 12,2V atp.

S tím prvním kabelem samozřejmě můžeš napájet A129 také, ale pokud budeš používat parkovací režim, kamera bude natáčet a může se stát, že baterku i vybije. K tomu právě slouží ta modernizovaná krabička, kde nastavíš hodnotu, pod kterou baterka kameru nepustí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

 

před 12 hodinami, zamky napsal:

Ahojte, chystam sa na to zapojenie, viete mi teda prosim poradit najlepsiu poziciu v poistnej skrinke do ktorej to mozem na 100 percent pichnut , aby sa mi to zapinalo a vypinalo, nie ako zapalovac? Octavia 3, 2014 , dakujem pekne :) 10 amper?

 

V 5. 2. 2019 na 21:13, LukášCBR napsal:

Pročti si řádně toto téma a najdeš hned několik návodů včetně fotek, kde a jak zapojit napájecí kabel.

Súhlas   s @LukášCBR .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...