Přejít na obsah

On Board Camera - vše o kamerách (jakou vybrat, umístění, zapojení)


bicista

Doporučené příspěvky

před 21 hodinami, koudy_123 napsal:

noo to už je ale za mnohem víc peněz, než se  mi chce za kameru dát. JInak moc pěkná kamerka a instalace.

 

To je pravda, ale pro mě bylo důležité, aby kamera byla zcela nenápadná a svým provedením minimalistická, žádné obludy jako jiné některé dash kamery. Také ta funkcionalita, byť jejich apka k tomu je zoufalost, vč. místní podpory (na Slovensku). Jinak děkuji.

 

Pokud bych měl dnes vybírat jen front kameru, šel bych asi do provedením podobného řešení Nonda ZUS řešení, mají nyní 25% Halloween slevu, což je 75 USD.
Mj. WiFi s docela dobrou aplikací (mám i další jejich auto věci ze ZUS ekosystému), 140° úhel záběru, 1080p, objektiv s velkými čočkami, a minimalistické a dobře chlazené řešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam zaujem o kupu Viofo a129 duo s gps, cpl filtrom. Mam na ebayi konto, poradte spolahliveho, overeneho predajcu. Pan z eshopu isix.cz mi ponuka tuto duo sadu za 4000kc, co je cca 190€, vy ste tu niektori pisali, ze sa da z Ciny zohnat za 2500kc, tj 100€, tak poprosim o tipy. Dakujem 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lukascbr, som si vedomy vyhod aj z ceskeho eshopu isix.cz. 

Len som tu zachytil, zevraj sa to da kupit za 2500kc. Co sa mi zda menej realne. Kedze na ebayi zacinaju od 155€ +postovne niekde. Tak tolko k tej cene. Viac ma zaujima radu na dobreho predajcu, lebo presustrovat 160€ u podvodnika bych nerad

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ebay je drahý, zaregistruj se na aliexpress, 11.11.2019 bude za 131 USD = cca 3000 Kč, pokud máš dobrý kurz na platební kartě. 

https://www.aliexpress.com/item/32883947702.html

 

Navíc je možné získat nějaká procenta z platby zpět, pokud se zaregistruješ na Tipli a před nákupem tam přejdeš z jejich stránek.

Editováno: , autor: osobne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

VIOFO A129 Duo mám a mohu doporučit, kvalita videa je perfektní i v noci. Kupoval jsem za 2800,- na Ali s GPS bez filtru. Nejhorší je sice dostat kabel kamery dozadu, ale jinak je zapojení v pohodě (napojeno na pojistky). Žádné rušení radia jsem nezaznamenal a to vedu kabel kamery kolem zadního okna v kufru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím, máte prosím někdo kameru Mini 0906? 

 

https://www.aliexpress.com/item/32807789072.html

 

Pokud ano, zajímalo by mě, jak máte řešeno uchycení respektive vedení kabelu k zadní kameře na OIII Combi?? Na OII Combi byl na stropě plast, kam se to dalo jakžtakž schovat, na OIII nic takovýho není a žádný elegantní řešení mě nenapadá...

 

Díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VIOFO A129 Duo mám a mohu doporučit, kvalita videa je perfektní i v noci. Kupoval jsem za 2800,- na Ali s GPS bez filtru. Nejhorší je sice dostat kabel kamery dozadu, ale jinak je zapojení v pohodě (napojeno na pojistky). Žádné rušení radia jsem nezaznamenal a to vedu kabel kamery kolem zadního okna v kufru.

Ten CPL filtr doporučuji dokoupit. Eliminuje hodně odlesků.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj všem, 

nejsem si jistý, zda už to tady někdo nedával, ale já používám v autě pro zapojení kamery Xiaomi Yi Smart Dash Camera tento držák (odkaz níže), který se dá do držáku na pití a zapojí do 12V zásuvky. Rázem z toho máte rozbočku pro 2x12V a 2x USB (kde jedno USB je i pro rychlonabíjení, kam si zapojuji telefon) a co je nejdůležitější, je tam čudl, kterým se dají vypnout USB porty. Takže nemusím pořád vytahovat kabel od kamery, ale jen zmáčknu čudlík. Člověk si na to celkem rychle zvykne a děla to pak už automaticky, jak nasednu do auta, tak to zapnu a než vystoupím, tak zase vypnu. :-)

Jinak kabel od kamery mám vedený horem přes sluneční clonu spolujezdce (když je zavřená, tak mi hezky ten kabel kryje, což je většinou), pak hned do gumového žlábku na sloupku, kterým je kabel veden až k podlaze a pak pod koberečkem spolujezdce až k držáku. Kabel je vidět celkem málo a ničemu nevadí.

 

Třeba tento postup někdo využije komu se, jako mě, nechce sahat do pojistkové skříně. :-)

 

https://www.aliexpress.com/item/32812561909.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.f1bd7cd9pBfPM8&algo_pvid=f4ed045d-7914-44fe-a674-24b3f9d3e193&algo_expid=f4ed045d-7914-44fe-a674-24b3f9d3e193-3&btsid=6af5f3fa-294f-4c8b-8d67-e8ec8cbfc6d9&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_7,searchweb201603_53

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...
V 28. 6. 2019 na 11:11, capo napsal:

Ke 119 jsem před lety kupoval tenhle kabel. Má ten origo pro A129 nějakou výhodu, nebo můžu s klidem vzít ten samej pro novou kameru pro ženu?

Ahoj, mozem podat spatnu vazbu. 

Mal som od isix.cz najprv dodany ten kabel s pevnym spodnym napatim 11,8V. Robilo mi to problem s dlhym startovanim motora. Cca mesiac a pol pouzivany. Stale mi infotaiment hlasil dobit bateriu, alebo vypnut infopanel. 

Zralo mi to nervy. Tak som napisal do isix.cz preco mi to nedodali s tym druhym trojzilovym kablom, kde sa da nastavit aj ine napatie. Tak som namontoval par dni dozadu ten druhy kabel a nastavil 12,2V. Zatial tri dni bez problemov s hlasenim, ze vybita bateria. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar chlapi,

 

plánuji koupit kameru Viofo.

 

Zajímá měl jen zda máte někdo zkušenost, jestli je nějakej extrémní rozdíl v kvalitě mezi Viofo A129 DuO a Viofo A129 PRO Duo.

4K nahrávání z auta nepotřebuji, ale pokud by reálná kvalita rozlišení výsledného videa u normální A129 byla o tolik horší tak by se to asi vyplatilo koupit tu PRO verzi.

 

Nebo je dostatečné koupit jen obyč A129 Duo?

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...