Přejít na obsah

On Board Camera - vše o kamerách (jakou vybrat, umístění, zapojení)


bicista

Doporučené příspěvky

Řeším zapojení kamery v pojistkovce na malou pojistku, opravdu je bezpečné brát napájení třeba z pozice č. 37 - levý světlomet? Jde mi o to, aby to v případě nějakého zkratu "neodpálilo" třeba celé světlo. Kdo má zapojeno taky přes malou pojistku, jaký slot jste využili? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 6. 2020 na 16:33, Bumbisek napsal:

Ahoj, máte někdo SMART BOX? 

Mám smart box od navitel, nechal jsem si ho zapojit v autorizáku, ale kamera se mi za jízdy vypíná a zapíná úplně sama, nebo je zaplá neustále. 

Vždy když smartbox nastavím, tak po startu se vyresetuje nastavení a pak mi nahrává neustále.

Po domluvě s navitelem mi ho zkusí vyměnit, ale za zapojení jsem platil skoro 2000 a nechce se mi to platit znova.

zapojeno je to dobře, má s tímhle někdo zkušenost ? 

Děkuji za rady

 

 

Ja mam konkretne mio smartbox. Ten od navitel nepoznam, tak neviem, ci funkcionalita je taka ista. Mam v druhom aute aj "smartbox" z ali a tiez ide dobre.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Můj poznatek ze včerejší montáže duální kamery je, že se vyplatí zamyslet se, jestli je nutné mít propojovací kabel se zalomeným konektorem. Pokud nevadí přímý konektor, nejspíš bude tisíckrát jednodušší ten kabel někudy protáhnout.

V mém případě to celé trvalo zhruba tři hodiny a z toho asi dvě a půl zabralo protažení kabelu průchodkou k pátým dveřím, připadal jsem si jak porodník.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím! ?
Vím, že tohle téma patří k OIII. Ale prosím Vás o názory a rady. Vybírám čelní kameru na Scalu a přemýšlím jestli zvolit kameru s nabíjející baterií, nebo zapojenou na pojistky. Rád bych, aby kamera běžela nonstop. 

Děkuji za Vaše podněty, otevřeně přiznávám, že nejsem v dashcamech kovaný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Podělím se i o své řešení.. :)

Přední kameru jsem zvolil 70 Mai od Xiaomi. Volil jsem kvůli rozměrům a poměru cena výkon. Má nádherný záznam v noci, ve dne průměrný. Mám ji přilepenou na boxu lane assistu a kabeláž kolem kabeláže kamery na pruhy, takže vůbec nic nejde poznat a řidič ani spolujezdec o ní vůbec neví.

Ovládá se hlasem, není třeba na ní vůbec sahat. Nikdy nezklamala, všechny záznamy co jsem potřeboval jsem dostal. Nikdy žádný problém,  mám ji přes rok.

Napojenou ji mám na prázdnou aktivní pojistku pod volantem, kabel je vedený z boxu kamery do stropu, přidělaný proti vibracím, poté sloupkem (za bagem) až k pojistkám.

Záznam kamery ve dne:
https://www.youtube.com/watch?v=tsvmA8zGPTA

Záznam kamery v noci:
https://www.youtube.com/watch?v=HmfTmziOaTM&t=10s

Jediné co plánuji tak pořídit ještě jednu, stejnou, dozadu.

Editováno: , autor: Radas99
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 20. 8. 2020 na 9:47, Radas99 napsal:

Podělím se i o své řešení.. :)

Přední kameru jsem zvolil 70 Mai od Xiaomi. Volil jsem kvůli rozměrům a poměru cena výkon. Má nádherný záznam v noci, ve dne průměrný. Mám ji přilepenou na boxu lane assistu a kabeláž kolem kabeláže kamery na pruhy, takže vůbec nic nejde poznat a řidič ani spolujezdec o ní vůbec neví.

Ovládá se hlasem, není třeba na ní vůbec sahat. Nikdy nezklamala, všechny záznamy co jsem potřeboval jsem dostal. Nikdy žádný problém,  mám ji přes rok.

Napojenou ji mám na prázdnou aktivní pojistku pod volantem, kabel je vedený z boxu kamery do stropu, přidělaný proti vibracím, poté sloupkem (za bagem) až k pojistkám.

Záznam kamery ve dne:
https://www.youtube.com/watch?v=tsvmA8zGPTA

Záznam kamery v noci:
https://www.youtube.com/watch?v=HmfTmziOaTM&t=10s

Jediné co plánuji tak pořídit ještě jednu, stejnou, dozadu.

Mohu Vás poprosit o fotku kamery? + jak jste jí zapojil? dával jste tam nějaký převodník 12V  > 5V ?  Nešumí Vám rádio při tom když je kamera zapnutá? Děkuji za odpověď 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Upřímně? Na tohle téma je tu toho docela dost - až příliš. Proto jsem se přímo zeptal, zda nemá někdo tip/zkušenost. Ano, vím jak napojit kameru na pojišťovnou skříň, ale nevím, zda není možnost vzít napájení pro zadní kameru někde u pátých dveří a vyhnout se tak tahání kabeláže skrze vozidlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...