Přejít na obsah

On Board Camera - vše o kamerách (jakou vybrat, umístění, zapojení)


bicista

Doporučené příspěvky

před 16 hodinami, rarach89 napsal:

Jen ještě najít někoho v Praze kdo mi to namontuje a zapojí na pojistky, protože dělat to já, tak auto bouchne. 😄

Já před časem koupil A119 V3 v sadě s kartou a polarizačním filtrem, jen se nějak ještě nenašel čas na instalaci. Taky to přenechám odborníkovi, aby to trochu vypadalo, i když chci jen jednoduché zapojení se zapnutým klíčkem...

Ještě zmíním, že Viofo jsem vybral i proto, že má místo baterie kondenzátor. Baterka teplem a opakovaným připojováním k proudu/nabíjením trpí, proto mi kondenzátor přijde lepší řešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahojte

Dnes som montoval novu kameru do O3 combi

Na napajanie som puzil napetie zo stropneho svetla ktore sa aktivuje pri odomknuti a deaktivuje pri zamknuti auta.

kabel k zadnej kamere som potiahol stredom stropu popod tapacir , uplne v pohode pomocou hrubsieho droutu po demontazi prednej aj zadnej lampy (par minut roboty). Od zadnej lampy som potom isiel nalavo ku kablovemu zvezku a prechodke do piatych dveri.

Len tu som skoncil , lebo neviem ako dat dole plastovy obklad piatych dveri a nechcem to poskodit. Tak zatial mi tam vysi asi 20cm kablika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dobojovane , plasty som dal dole v pohode , najhorsi bol prechod cez "husi krk" do piatych dveri,  konektor od kamery tam presiel len s vyraznou pomocou sily. Dokonca som si pripravil aj kablik na parkovaci mod , k zadnemu svetlu- len ho tam nejako rozumne nacvaknut na povodny kabel cuvaciek.

ked tie plasty na 5dverach bude niekto rozoberat , pozor na 2 plastove "nity" z ktorych sa musi vytiahnut plastovy kolik aby isli vytiahnut von "nity"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, misocko napsal:

Tak dobojovane , plasty som dal dole v pohode , najhorsi bol prechod cez "husi krk" do piatych dveri,  konektor od kamery tam presiel len s vyraznou pomocou sily. Dokonca som si pripravil aj kablik na parkovaci mod , k zadnemu svetlu- len ho tam nejako rozumne nacvaknut na povodny kabel cuvaciek.

ked tie plasty na 5dverach bude niekto rozoberat , pozor na 2 plastove "nity" z ktorych sa musi vytiahnut plastovy kolik aby isli vytiahnut von "nity"

Nemáš nějaké foto z montáže?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj všem odborníkům,

mám jednoduchý dotaz. Ví prosím někdo k čemu je mřížka na držáku vnitřního zrcátka? Mám to na O3 FL. Je to v té spodní části a hezky to jde vidět z venku přes přední sklo. Přemýšlím, že tam umístím kameru, ale nechci aby to něčemu bránilo. Jestli tam není třeba čidlo teploty vzduchu nebo tak něco.

moc díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, přední 4K kamera DR900X Plus Blackvue s držákem od BlendMount. Zapojení v autorizovém servise. Jde o moji první kameru, tak jen krátce pár úvodních dojmů. Diody GPS, WIFI, LTE jsou vidět dobře (těsně pod zrcátkem). Ze strany řidiče je proximity senzor (lze nastavit např. snímání zvuku, vypnutí záznamu atp.); Cloud, G-senzor a detekci pohybu nepotřebuji. Bezva je rychlé stahování záznamů přes wifi během pár vteřin do mobilu (přes aplikaci). Obecně kamera je fajn z pohledu funkcí pro hračičky. Můžu časem přihodit nějaký záznam. Osobně kvalitu záznamu nemám moc s čím srovnat. Pro většinu lidí myslím dostačující.

Blackvue DR900x BlendMount.jpg

Editováno: , autor: rimsy2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 22. 7. 2015 na 23:51, jindrous napsal:

Mám to zrcátko větší protože mám asistenty...Snad ten kabel půjde v pohodě schovat...uvidíme. Popřípadě má někdo tip jak ten kabel ke kamerce schovat - kdo montoval kameru a má taky asistenty ?

Ahoj 

Vím že to je už delší doba, možná uz ani nemáš stejné auto :)

Ale nemáš někde fotku jak si tahal kabel skrz ty asistenty u spětáku?

Nebo navod jak to tam prostrčit bez toho aby se neco ulomilo? To je jediné rizikové místo pro mne

 

 

Chci dát kameru na pravo od spetáku... a kabel vést nalevo ke pojistový skříni. Nemá někto skušenost jak to skrz ty asistenty protahnout..... jsou docela veliky :)

 

Děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdarec chlapi. Pořídil jsem si kameru 70mai M300 s hardware kit Xiaomi. Nějak pohledám tady na foru na jakou pojistku to zapojím, ale potřebuji poradit, zda může být tato kamera zapojena na stálý proud (parkovací mod) kvůli baterce v kameře a hlavně jestli to bude mít vliv na baterii v autě....... Díky za radu. Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Honza Bárta Pokud má kamera parkovací mód, tak ano může. V případě, že kameru budeš zapojovat přes hardwire kit, měl by v sobě mít možnost nastavení nejnižšího napětí. Viz. obrázek. Dle této stupnice si nastavíš hodnotu napětí, pod kterou se kamera při parkovacím modu nedostane. Konkrétně tento od Viofo má 4 napěťové možnosti. 
 

2D1059EB-79B3-49C5-AFCD-139FAC49F1CD.jpeg

Editováno: , autor: LukášCBR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Hoši,kamarádka mě poprosila abych ji zajistil nějakou kameru a nainstaloval.Bohužel v kamerách se moc nevyznám,něco málo jsem přečetl a jelikož mám rozpočet +-3000 vyšly mi tyhle.

pokud máte nějaké zkušenosti,návrhy,uvítám je,díky.

 

https://www.datart.cz/autokamera-mio-m826-wi-fi-cerna.html?gclid=Cj0KCQiAubmPBhCyARIsAJWNpiPYJ0y4JBKkQ01g0FabAF37eUS2tMNW0QUnfTW2VJuP22ssD0a6HMIaAhkkEALw_wcB

 

nebo

 

https://www.isix.cz/gitup-viofo/gitup--viofo-a119-v3/

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj Viofo jsou fajn. Mám a119 V3 a podařilo se mi usvědčit v dálniční rychlosti rozbité přední sklo kdy odmítnul pidikamínek od auta předemnou a šlo to z jeho pojistky... Sice hoňka s pojišťovnou ale díky dobré kameře uznali záznam...

 

Jen jsem byl zklamaný z parkovacího režimu který žere skoro stejně co normal, tak nepoužívám..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 1. 2022 na 9:44, LukášCBR napsal:

V případě, že kameru budeš zapojovat přes hardwire kit, měl by v sobě mít možnost nastavení nejnižšího napětí. Viz. obrázek. Dle této stupnice si nastavíš hodnotu napětí, pod kterou se kamera při parkovacím modu nedostane. Konkrétně tento od Viofo má 4 napěťové možnosti. 
 

2D1059EB-79B3-49C5-AFCD-139FAC49F1CD.jpeg


@jtietz pořiď si hardwire kit, viz. obrázek, pokud používáš/chceš používat parkovací režim. Jedná se o originální hw kit od Viofo. 

Editováno: , autor: LukášCBR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za reakce. HW kit jsem koupil protože by to byla absolutní nutnost, ale spotřeba mi vyšla tenkrát dost vysoká. V podstatě šetří jen SD kartu... ..nakonec jsem to dohledal..

                      image.thumb.png.22b6fb451029209c605b177e13b26c30.png

Když jsem to tenkrát řešil tak 20Ah vycucá z autobaterie za necelý týden stání. Cca 3,2Ah denně. Když započítám účinnost měniče z 12V na 5V tak reálně za ani ne za 6 dní.. Napěťová úroveň nabití autobaterie je silně závislá na stavu baterie a teplotě, takže doporučuji nastavit HW kit dost ostře. Radši ať to chcípne po pár hodinách než aby se stalo že budete na dovolené potřebovat použít kabely...

Bohužel dnešní start stop auta prý udržují autobaterii nabitou jen něco mezi 50-70% stavu kapacity kvůli emisím/ rezervě rekuperace.. Tak jsem to pak nechtěl moc řešit a lenost zvítězila a dal to jen na klíček :-)

 

Editováno: , autor: jtietz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Napadlo mne proc nezapojit na noc kameru kabelem do powerbanky, vyrabi se v ruznych kapacitach a nejaka s 10000mAh by mozna stacila napajet kameru celou noc.  Navic pri napajeni kamery s usb-c  dole pak staci prepojit kabel a nabijet powerbanku:).

Nakonec to uz nekdo vyzkousel za me:):

https://www.youtube.com/watch?v=G9vRHZ3cAjc

 

Editováno: , autor: xmen201
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavé řešení, já ve své DOD 2kameře PARK režim nakonec deaktivoval, protože to přes hlídací napájecí box baterii přeci jen dost ovlivňovalo, zejména při delším stání auta.
Nicméně každý den kvůli tomu znovu powerbanku nabíjet a potom nezapomenout při odchodu z auta kabely přehodit? Moc praktické to není

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...