Přejít na obsah

On Board Camera - vše o kamerách (jakou vybrat, umístění, zapojení)


bicista

Doporučené příspěvky

Zdravím,

zvažuji také o koupi kamerky - mám 2 horké kandidáty, máte někdo osobní zkušenosti s těmito, pro případné porovnání?

1) Yi Ultra Dash Camera

2) Truecam a7s Radar edition

 

GPS prý jde napárovat u 1. přes telefon. Kvalita obrazu mi přijde fajn, i na konvertovaných videí z Youtube (předpokládám, že by mohla být v reálu i lehce vyšší). Navíc WiFi připojení k mobilu se mi jeví jako fajn věc, kdy stáhnu i záběry a nemusím tedy kamerku(kartu) tahat domů.

U 2. mi vadí, že čtu časté recenze, kdy kamery vykazují řadu bugů, GPS nefunguje, radary nefungují, atd. Že třeba fungoval až 3. kus. Jsou to sice věci, které nepotřebuji nějak zvlášť moc, ovšem lepší varianta ať jsou a nepotřebuji je zatím, než je pak chtít a nemít :-) 

Jelikož jsem původně zvažoval i verzi 1. bez přídomku Ultra, která byla na ceně cca 1800,- Kč, opět v tomto souboji vítězí spíš 1., jelikož je o cca 1000,- Kč levnější než 2.

 

Díky za názory.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě TrueCam A7S nekupovat. Měl jsem ji 2roky, podpora firmy nulová, komunikace otřesná. Velikost dané kamery hrůzostrašná. Na upozornění radarů zapomeň, upozorní tě tak maximálně na 10% radarů ze všech možných.

Jako druhou jsem zvolil Viofo A119S a žádné problémy. Časté aktualizace atp..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, pánové :-) A7s škrtám z výběru. Momentálně procházím tu Yi Ultra (přijde mi, že tuto lidí moc nemá - recenzí je na ni poskrovnu) a A119s (tu zase prodávají v čr snad jen 2 eshopy :-( dle heureky). 

Dívám se opět na nějaké záběry na Youtube a přijde mi, že jsou srovnatelné :-) A119s má GPS, Yi Ultra má Wifi pro komunikaci s telefonem a přímé stahování videí. 

Využíváte nějak reálně data z GPS u té kamerky? Respektive je tam jiné využití, než se pak dívám na záběry, a můžu si zobrazovat, kde se ta pěkná slečna opalovala nahoře bez, ale já spěchal a nemohl se za ni zastavit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při náhledu na videa WR1 a A119s mi přijde, že A119s má lepší obraz - kdežto Yi Ultra je s A119s srovnatelná. Takže asi půjdu do této. Další věc - u mall.cz mám kamaráda, který mi může dát na Yi Ultra slevu 400kč - což je pak cena 2300,- Kč a to je fajné :-) Škoda, že nikdo nemá zkušenosti s tou Yi Ultra - buď za lepší cenu zariskuju, nebo holt půjdu do Vámi doporučené a ověřené kvality.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná také záleží, jaký FW měla ta kamerka, kterou testovali... :-) No, ještě projdu nějaké videa, mrknu na tu kamerku živě v obchodě... A něco snad pořídím :-) Mockrát díky všem za rady. Pochlubím se pak případně, jak jsem zakomponoval instalaci :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak potvrzuji, že stačí zakoupit pouze ten kabel na který jse dával odkaz. Ten zapojit do slotu 37 a očko nasadit na šroub co drží pojistkovku. Kamera se zapíná a vypína se start tlačítkem. Instalace opravdu velmi jednoduchá, stačí demontovat kryt pojistek a bočnici. ,,A'' sloupek není nutné demontovat k protažení kabelu, ale pouze odehnout těsnění, je tam cca 4mm díra do které lze nastrkat ten kabel a vést ho s ostatními. K zrcátku už jen nastrkáno pod stropnici. Jinak kamerku používám Yi Dash a přijde mi že to je nejlepší možný kup cena/výkon. Není ani nijak lukrativní vzhledem pro případné zloděje co by chtěli kamerku ukradnout. 

Editováno: , autor: BINY
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dej pak vědět cos vybral, taky vybírám, tak se třeba inspiruji [emoji4]

Tady neni moc o cem premyslet, nejvetsi problem autokamer je odlesk celniho skla a velike rozmery, kvuli kterym nevidis na semafor. Odlesk snizis tim, ze bude objektiv kamery co nejblize celnimu sklu. Takze idealni tvar a rozmery ma ta Viofo A119s a ji podobne.  

 

 

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, osobne napsal:

...nejvetsi problem autokamer je odlesk celniho skla a velike rozmery, kvuli kterym nevidis na semafor. 

Nepravda. Kameru je třeba umístit za zpětné zrcátko, pak není z místa řidiče vůbec vidět. Samo sebou je nutné koupit malou s malým nalepovacím držákem. Ty velké s velkýma mega přísavkama nebrat.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem koupil Yi Ultra Dash Camera. Velikost viz foto - větší, než jsem čekal, ale asi žádná hrůza. Objektiv samotný je docela vyšší :-) Dnes/zítra chci začít s instalací - prvně asi zapojím klasicky na přísavku a zkusím nějaké testování - ať můžu při nejhorším vrátit a vzít - nejspíš tu A119s. Věřím však, že budu spokojen :-) 

Součástí balení je přísavka, 3M lepík, zdroj s kabelem, PLASTOVÁ ŠPACHTLIČKA!! a 16GB paměťovka Toshiba, což potěší. Je to takové Ready to use řešení, což se mi líbí. A špachtlička pro nadzvednutí tapeců, bez poškrábání... Někdo přemýšlel :-) Dokonce tyto 2 věci jsem neviděl ani v "Balení obsahuje". 

20180328_134546.jpg

20180328_140755.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak abych pravdu řekl - Kamerka je fajn, zatím ji mám na přísavce, zavedenou ji tam mám pěkně - ale asi ji vrátím,a risknu to Viofo A119(s?).

Díky tomu, že objektiv je přecejen mírně dál od předního skla, v noci vidím hodně "odlesky" od drátků z vyhřívání předního okna :-( Sice občas když jedu např. v tunelu, je to v pohodě, ale protijedoucí osvětlení jsou fakt problém. A co jsem viděl porovnávání, videa z Viofo A119 mají v noci vážně lepší obraz. Zkusím sem nahodit nějakou ukázku, ale když nebude porovnání, asi to stejně nikomu nic neřekne :-) Jinak pro denní ježdění určitě můžu doporučit - obraz, zvuk je fajn - slyším, i když si pozpěvuju, což není fajn, ale zvuk ujde :-D 

 

EDIT: aspoň screen, jak to vypadá - RZ sice přečíst lze, ale prostě ty dráátky :-( 

image.thumb.png.839289e1b933510ec4c4a9edd936201a.png

Editováno: , autor: Velda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zcela bez problemu, vyhrev mam take, viz screen.

V noci to same, zkus nejakej polarizak tam dat.

 

edit: A to jeste koukam ze mi to pri uploadu na forum dost brutalne stahlo kvalitu screenu.

5acbab6cada81_Snimekobrazovky2018-04-09v20_04_52.thumb.png.d9ab39f83474c59c2366126605e5a3e4.png

Editováno: , autor: M_ike
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...