Přejít na obsah

On Board Camera - vše o kamerách (jakou vybrat, umístění, zapojení)


bicista

Doporučené příspěvky

Tu kamerku si tam nabastlil fakt pěkně, proč si dal ten drátek právě na tuhle pojistku, já u ní mám v popisu "levý světlomet" ??

 

A ještě něco, musíš jí pokaždé zapnout nebo to jede jak zapneš zapalování samo ?

Editováno: , autor: viewer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu viewer. Tak ja to hlavne na zadnou pojistku nedal. Tu pojistku jsem tam pridal. Byla to volna pozice. A byla to pozice kam tece stava kdyz se zapne zapalovani. Takze kamera se spusti automaticky se zapnutim zapalovani a vypne se sama minutu po vypnuti klicku. Ta minuta se dastavit v kamere je tam i delsi interval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zadne povoleni o ochrane os. udaju neni potreba. Ptal jsem se primo na urade. Video z kamery se nesmi volne ukazovat treba na webu. V pripade dukazu je na rozhodnuti soudu zda vas zaznam vezme jako dukazni material. Narokovat to nelze. Rozhodne je to lepsi nez nemit nic. Obvazlast pokud se kofoly inspirovali z ruska a skacou vam v ulici na kapotu a simuluji ze jste je porazili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Mám tuto: http://shop.blackvue.cz/kamera-DR500GW-HD#.UicVs8pIuUk

 

Nevím jak je to v OIII, ale v OII skříň vyndávat nemusíš. Na Jarově jsem koupil přímo drátek s konektorem a ten jsem tam jen zacvaknul a přidal pojistku.

Určitě tam nějaké volné pozice budeš mít, stačí změřit, které jsou spínané.

jak jsi s ní spokojenej ? Vybírám typ a tato mi zatím vychází nejlépe. Není zrovna levná, nemá display, ale zase má wifi a GPS. Jen mám strach z těch nočních záběrů. Pokud na nich nepoznáš xicht nebo nepřečteš RZ, je to k ničemu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já koukám tady po týhle : http://www.blackvue.cz/dr500gw-hd.html

Je malá, ale to je taky hlavně proto, že nemá display. A proto má ale wi-fi, aby se to dalo přenášet do smartphonu. Aplikace je volně přístupná ke stažení. No a má samozřejmě GPS modul. Ale to hlavní, co jsem viděl videa od jednoho vlastníka, je to ve dne hodně dobrý a v noci slušný. Ostatně má Full HD rozlišení a solidní čip.  Proto jsem se tady Robika ptal, jak je spokojen. Četl jsem totiž taky recenze, tvrdící pravý opak. Ale to může být i cílená záležitost, jak značku poškodit.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem nakonec koupil Mini 0801: http://www.ebay.com/itm/Mini-0801-Ambarella-A2S60-Chip-Car-DVR-Blackbox-HD-1080P-OV2710-G-sensor-GPS-New-/111171028773?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item19e24f4725

 

Po celkem dobré recenzi zde: http://www.youtube.com/watch?v=ZdPHXv8Hzj8

 

I s 32GB kartou cca 130USD, zatím je ale někde na cestě ... ta Blackvue už je na můj vkus celkem drahá.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

JirkaK: Kamerka je dobrá určitě doporučuju. Je jasný, že v noci je záznam horší. Taky jí nedělá dobře přímé slunce.

 

Display vůbec na nic nepotřebuješ. Záznam si můžeš přehrát v PC nebo přes wifi třeba na tabletu i online.

 

Co bych vytknul je max. 3min dlouhé video (lze nastavit 1-3).

 

Jinak provedení, držák a manipulace s ní je super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja osobne bych byl utracenim do drahych kamer opatrny. Hlavne z dovodu, ze uzitnost te kamery je velmi, ale velmi mala. V podstate hozeni penez do supliku. Jeji chvile samozrejme nekdy prijit muze. Ale to "někdy" za 10 tis ?? pokud tu kameru nevyuzij jinak treba na out-door sporty tak nevim-nevim, zda t nei jen jako do auta velka skoda. Co mi staci ? Potrebuji, kdyz uz nahrat situaci dopravniho stretu, ve tme to bude i s drahou kamerou stat za prd, a i to cteni spz za jizdy treba u vozidel z protismeru neni moc mozny ani kdybych to tocil zrcadlovkou pri tomhle ohnisku.  A za dalsi bych volil kameru co nejmin prekazi a aby clovek o ni skoro nevedel. Ani sem nejak u toho garminu nevycetl zda to umi kontinualni zaznam. Koukal jsem na videa YT, kde jsou videa z jizdy a cteni SPZ je stejne mizerny jak u kamer za 2000,-

Editováno: , autor: bicista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Já mohu doporučit kamerku SJ4000, je to outdoor a má i auto režim, takže jako klasické kamerky do auta, akorát je rozsah použítí větší. Cenovka z Číny asi 1700, tady se dá koupit i se zárukou a dodací lhůtou do tří dnu za nějakých 2300,-, viz. tam kde jsem kupoval já:

http://aukro.cz/100-original-sj4000-sportovni-kamera-se-zarukou-i4587023660.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Postup: koupis si samici zapalovaci zasuvky http://www.ges.cz/cz/asb-12-GES06601496.html

K ni napajis draty, koupis si 10A auto pojistku.  K jedny nozicce k ni pripajis plus od te koupene zasuvky zapalovace a strcis ji do svorkovnice, viz obrazek nahore.  Minus si nekde najde nejaky sroub spojeny s kostrou a tam pripojis druhy drat ze zakoupene zapalovaci zasuvky.    Vycvaknes bocni kryt u pristrojovky (u dveri). do rohu okna provleces pevnejsi drat. Protahnes ho dolu a navazes si na nej kabel od nabijecky (ten konec kde je miniUSB). Pak zatahnes a protahnes si USB kabel nabijecky zkrz palubovku nahoru.  No a pak to zastouchas mezi okno a sloupek, a pak nahore taky mezi sklo a tapec.

Nabijecku a udelanou zasuvku pak spojis dohromady, zafixujes izolepou,  no a pak to nekam umistis dole u pojistek, nebo na tom boku pristrojovky, je tam mista dost. Zacvaknes zpet bocni dekl, no a je to.

Prace na 15 minut.

Prosím Tě, kam si schoval tu samici (zapalovací zásuvku)? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samici a samce od napájecího kabelu jsem schoval do leve bocni casti palubni desky - odcvaknes bocni kryt, je tam mista hafo.

Jinak ke kameře - SJ4000 je dobrá levná sport-kamera, ale do auta jsem chtel něco maleho a nenapadneho a hlavne neco, co tam budu moci nechavat. Cili ja mam Mini 0801, dnes uz je novejsi verze 0803

http://www.aliexpress.com/item/Car-DVR-Mini-0801-Ambarella-Black-Box-With-A2S60-OV2710-Full-HD-30FPS-Optional-GPS-8GB/1371251937.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mrknu k těm pojistkám, myslel jsem, že to tam bude jak u jedničkové fábie, kde tam bylo málo místa. Jinak SJ4000 není velká, pokud není v podvodním pouzdru, to je dost masivní, ale pouze s držáčkem do auta je v pohodě. Chci ji dát za zpětné zrcátko. Díky za vysvětlení to s tím napájením :kol-47:  :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...