Přejít na obsah

On Board Camera - vše o kamerách (jakou vybrat, umístění, zapojení)


bicista

Doporučené příspěvky

Vím, měl jsem SJ4000 na motorku než jsem ji cestou ztratil :) Čekám na SJ5000, na první recenze apod.

U když je malá, pořád a zvlášť s tou přísavkou je to velký a je to vidět. Zkusil jsem vyfotit moji Mini 0801:

post-14781-0-66706000-1410523164_thumb.j

post-14781-0-40783300-1410523170_thumb.j

Editováno: , autor: attim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím Tě, kam si schoval tu samici (zapalovací zásuvku)? Díky

Normalka, otevri dvere a z boku do palubovky je tam dekl, ten vycvakni, tam se toho vejde, tam mam ty konektory samec-samice zandane.   Mam tam i navigaci, pac ji mam vlevo, a tahnutou prodluzkou dal pod palubovkou az k zapalovaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Losky, vidis to, kdybys cetl navody, vedel bys ze OIII nema pojistky tam co v historii byvaly, proto je potreba navody alespon shlidout abys vedel v cem to jezdis....

jak psal pistolnik attim, je tam hafo mista, protoze tam pojistky nejsou a je tam tedy urcite vic, nez kdyz tam pojistky byvaly...

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

máte někdo představu jak dostat napájecí kabel nad stropnici v červeně označeném místě. držák zrcátka tam jde dovnitř, ale drát se mi tam nedaří dostat. Je tam na to místo, nebo to je natěsno a nedostanu ho tam?

Budu tam dávat ještě drát od detektoru, takže tím víc by se to hodilo

 

zeleně to co je schovaní, červeně to co je vidět. (použit obrázek od Bicisty - díky)

 

post-11708-0-49007500-1418028015_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U svojí kamery jsem narazil na jeden problém a to vyhřívané čelní sklo. Občas mi přijde, že se stává, že kamera zaostřuje na spíš na čelní sklo (asi kvůli těm drobným drátkům). Někdy je to v pohodě někdy ne. Kamera je umístěna stejně jako ji mají asi všichni za prostředním zrcátkem, spíš ke straně spolujezdce. Je to typ Challenger DVR-D3.

 

Řešíte někdo obdobní problém u vyhřívaného skla?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Ahoj,

potřeboval bych přichytit přísavky držáku do místa, kde má O-III nastříkané na skle takové ty černé tečky proti oslnění.

Nemáte někdo vyzkoušenou nějakou folii, kterou bych lehce zdrsněný povrch skla vyrovnal, aby mi tam přísavky držely?

Předem děkuji za nasměrování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám na držáku 3 malé přísavky v průměru tak 12mm, to bohužel né.

Asi hledám nějakou silnější folii, kterou bych tam nalepil a přes kterou se ty tečky neprokopírují, 

byl jsem u firmy, která tónuje skla, ale jejich folie jsou moc slabé a tupky se promáčkly přes folii a přísavky se nechytily

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

bicista už má druhou OIII, lepší bude líp hledat: http://forum.skodahome.cz/topic/125382-on-board-camera-vše-o-kamerách-jakou-vybrat-umístnění-zapojení/?p=1807974

 

taky jsem předtím nenašel, Pawouku, nebylo by vhodné spojit?

 

Ani ne, bobanovo téma je o využití kamery pro čtení značek atd. pro video záznam. Příspěvky jsem tedy přesunul do správného tématu a tamto raději zamknul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem ale neumětel určitě bych to vyzkratoval :-))) A hlavně mi není jasný jak pod stropnicí tam vložit ten kabel - to mám kde povolit šroubky a v A sloupku ?

Možná si zajedu do autoriz. servisu a tam at mi to napojí. Myslíte si, že je auto nějak chráněno když by byla kamera napojená na zásuvku? To znamená zda auto nějak nevypne zásuvku, pokud kapacita baterie se dostane pod určitou mez - aby šlo nastartovat...Díky

Editováno: , autor: jindrous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Varianta 1)

Nic nesroubujes.  Proste to mezi sklem a stropnici to tam ten kablik zasoupnes. a pak to zasoupnes mezi sloupek a sklo.  Zacnes tim ze si povolis jeden sroubek na boku stredoveho tunelu vzi sipka foto.
protahnes to pod volanetem. Vycvaknes si bok palubovky.  Mezi predni sklo a roh palubovky si protahnes drat dolu do prostoru toho otevreneho boku. K dratu prilepis lepenkou mikro USB konec od kabelu a protahnes ho nahoru.
Pak kabel normalne nastouchas mezi sloupek a sklo a pak dale ho nastouchas mezi stropnici a sklo (treba skrabkou na led) a dal pokracujes az ke kamere.

 

Varianta 2)

Lepsi je ale udelat si prodluzku s konektorem samice-zapalovac.  Tu napojit do pojistkove skrine pres pojistku na volnou pozici kde je napeti po zapnuti klicku viz muj prizpevek na ktery tu je shora dan odkaz.
a nabijecku a s tou samici-zapalovac spojit a ulozit do boku palubovky. Je to tak lepsi. AD1 kemare se zapne po zapnutem zapalovani a vypne pri vypnuti klicku, Ad2 zustane ti volny zapalovac pro nabijei mobilu ci navigaci, kterou mam mimo jine vlevo na skle a protazenou k zapalovaci. Ad3 zapalovac je porad pod proudem, takze musis kameru rucne vypinat, zadna ochrana proti vybiti autobaterie tam neni a musis naopak zase kameru zapinat takze na to porad musis myslet.
Jako pripojit to na pojistky je fakt easy koupis toto : http://www.gme.cz/zapalovaci-konektor-cg-001-p899-292

 

Dale 10A pojistku (stacila by i 5A) v autodilech nebo na pumpe nebo  servisu.  K nozicce pojistky co nejblize k plastove hlavicce napajis cerveny drat (tak aby ti co nejvice nozicky zustalo aby byla kam v pojistkove skrini zasunout.) pripadně si na ebay koupit drzacek pojistky s kablikem.

Viz pripojeny obrazek

No a zpojis ji do pojistkove skrine, Noziskou s dratem nahoru viz pripojeny obrazek.

Druhy drat od prodluzky pripevnis nekam na kostru auta, vedle pojistek po leve strane najde nejaky sroub ktery se dotyka zelezne casti a k nemu to pritahnes.  a jeto.   Do prodluzky zasunes nabijecku, omotas izolepou aby treba vybracema nedoslo k rozpojeni a cely to nechas v bocnim prostoru.

 

P.S pojistkovou skrin najdes za prihratkou leveho kolena, Vyklopit, pomoci sroubovaku nahore trochu zapacit aby jsi ji vykopil uplne.

Nebo si nakup dily a prijed do ČB a ja ti to udelam :)

post-79848-0-78872600-1435593308_thumb.j

post-79848-0-11107400-1435593340_thumb.j

post-79848-0-49982700-1435593356_thumb.j

post-79848-0-61569400-1435593379_thumb.j

post-79848-0-44006400-1435593392_thumb.j

post-79848-0-71058400-1435594640_thumb.j

post-79848-0-81996900-1435601573_thumb.j

post-79848-0-16103200-1437422703_thumb.j

Editováno: , autor: bicista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...