Jump to content
bicista

On Board Camera - vše o kamerách (jakou vybrat, umístění, zapojení)

Recommended Posts

Mám podobnou, WiFi blbne, pokud máš na mobilu zároveň i povolené mobilní datové připojení. Zkus ho zakázat v nastavení mobilu.

Ano, ani GPDR pouziti kamery v aute taxativne nevymezuje, ani asi nemůže - jak by asi bylo resene to, ze spolujezdec v ruce drzi mobil s kamerou, ci nejakou beznou kameru. Je s tim samozrejme problem při pripadnem pouzití a publikaci/zverejneni takového záznamu, jak jiz někdo vyse poznamenal. To je ale něco jiného.

Jen okrajem, myslim ze v Rakousku (i jinde) je pouziti těchto kamer omezene primo národním zákonem, ovsem pokud se ridic policistovi ohradi s tim, ze si tim nahrava krasnou ubihajici krajinu, a ne ostatní účastníky provozu, tak se z toho vymezi.

Má již někdo nějakou zkušenost s on-board kamerou, které jsou designovány přímo pro různá uspořádání sestavy senzorů/kamer na předním skle ? Tzn. že se nasadí/přisadí přímo k tomuto bloku ?

Omlouvám se, pokud je zde již popsáno, ale nenašel jsem. Nemá někdo zkušenost jak připojit kameru ke stropními světlu?

Dekuji

Vydloubnes opatrne kryci sklo ze strany od predniho okna, povolis dva sroubky a jses u proudu. Mam to u VW Caddy, ale tam je policka, u normalniho stropu mozna jednodusi se dostat k pojistkam okolo okna kvuli kabelu...u police vetsi moznost vse schovat.

Edited by Čečulák

no tedy to je rada, pozor, těch světel je víc druhů a né všechny lze takto vydloubnout!!!

• Upvote 1

Před hodinou, spartakcz napsal:

A nezkoušel již někdo připojit kameru na světlo? Nebo jsem první kdo se ptá?:)

Lepší je připojit kameru na pojistkovou skříň. Volných pozic je tam dost a k tomu účelu (k vyvedení jištěného napájení k různým zařízením a komponentům) byla poj. skříň vynalezena. 

V 28. 3. 2018 na 0:27, misor1994 napsal:

Kameru mam v aute. Zatial som ju nenapajal do poistkovej skrine, ale len do zapalovaca a kabel som strcil pod tapacir. Prekvapilo ma, ze kamera stale nahrava. Od vcera vecera mi auto stoji a dnes podvecer som sa na nu napojil cez wifi, ked som siel okolo. Myslel som si, ze zapalovac po istom case nebude mat napatie.

Edited by misor1994

Já mám kameru zapojenou zatím do USB infotainmentu. Tam se napájení po nějaké nespecifikované době vypne. 

Zdarec, tak jsem nakonec vážně vyměnit Yi Ultra za Viofo A119s. A i z nočních záběrů jsem nadšený - ne vždy sice jde přečíst RZ (na dálnici v noci nemožné prakticky), ale v noční Praze super :-) Wifi mi sice chybí, ale ta GPS v reálu je fajn, víc, než jsem čekal :-) Přidávám foto, jak vypadá umístěná kamerka - líbí se mi nenápadnost. Jen si zvykám na čudlíky, a od řidiče mačkám po hmatu jedině. Ale tak co bych do toho furt musel šťourat, že :-)

Každopádně, rád bych se zeptal, jestli někdo nemá, např. na videu, postup k sundání obložení řidičova A sloupku. Vůbec to nemůžu dostat dolů, kabel bych rád protáhl souběžně s kabeláží, aby mi nekolidoval s airbagem. Video na YT jsem nikde nenašel, u jednoho to tam jen týpek zašoupl ten kabel zepředu, takže tam bych se bál právě kolize s airbagem. Díky moc :-)

20180419_153337.jpg

20180419_153317.jpg

• Upvote 1

Psal jsem tu návod, jak sloupek sundat. Je tam jeden fígl.:

Demontáž obložení A sloupku chce u OIII trochu zkušenosi a šikovnosti. Na něčem se to naučit musíte. 

Tapec A sloupku u O III je uchycen pomocí 2 ocel spon. 

Začněte nahoře. Za obložení A sloupku horní sponu vysuňte resp. vycvakněte cca o 1.5 cm. Stejně uvolnit i spodní sponu. 

Pak doporučuji vzniklou škvírou mezi sloupkem a obložením šroubovákem horní sponu posunout nahoru (jako v ose A sloupku). Tím ocel sponu úplně uvolníte a tapec jde hned více odklonit od A sloupku. To samé opět provést se spodní sponou. 

Tím je tapec uvolněn ze spon a stačí ho vysunot nahoru opět v ose A sloupku. Bacha, nepoškodit stropnici. 

To je můj postup (který mi jeden fachman z fóra poradil). Porovnejte si ho s postupem v DP, to neuškodí. Postupujte opatrně. A jestli jste ještě nic na autě nesundávali, počítejte s tím, že se Vám podaří něco rozlámat. Ale dá se to zase někde koupit :-). Tak hodně štěstí a nevymyslete kravinu. Lepší držet se origo postupů, řešení a materiálu a spíš neimprovizovat.....

Edited by Clerfayt

@Clerfayt: Děkuji za tipy - tvé vlákno jsem samozřejmě projel :-) vč. tohoto. Já tam právě zkoušel nahlédnout, a žádné ty úchyty jsem neviděl. A právě proto jsem psal sem, protože lámat tam skutečně nic nechci. Do DP jsem mrknul, a našel jsem jen krásný popis "odcvaknout" :-) Ale moc detailně to nebylo. Dnes mám za světla čas, tak se s tím zkusím potrápit - snad mi neřachne pytel do obličeje :-) 

Manuálně zručný, myslím, docela jsem, jen mám často obavy právě např. z poškození,zvlášť, dělám-li něco poprvé.

Ja prostrcil drat seshora dolu skrz levy sloupek az do pojistkove skrine (tim myslim skrz ten vnitrni kryt sloupku), na nej dole navazal kabel od kamery a protahl ho nahoru. Pouzil jsem medeny drat obaleny buzirkou.

Otevři si dveře... Opatrně vem ze okraje toho tapecu. A vycvakni ho z té prvé polohy. To se Ti asi povedlo, ne? 

Potom od strany těsnění dveří ten plast odehni a kouni tam tou škvírou. Chce to čelovku. strč tam šdoubovák a sponu posuň nahoru v ose sloupku a máš to venku. 

Jednou se ti to povede a bude to hračka

Edited by Clerfayt

Zdravicko
Mate zkusenosti s touhle kamerou? Vypada dobre jen si je opravdu tak dobra :D 
Nevim jestli neumim hledat, ale na YT nemuzu najit zadne video z te kamery ...

Blaupunkt DVR BP 2.5 FHD

Edited by Jojo91

Je zajímavé, že sám Blaupunkt to označuje jako "BUILT-IN G-SENSOR":D Takové pokrytectví Made in Germany ... ale chápu tu německou realitu s jejich právní situací... 
Kamerka za ty prachy má docela dobré recenze na různých webech, není to ale žádná špička, řada funkcí jí chybí.

Omicron: Jake funckce mas presneji namysli, ktere ji chybi? 
Prave, ze recenze me zaujali, proto jsem o ni premyslel ... Nebo mas nejaky lepsi tip v tehle cenove hladine +- ?

Za ty prachy jsem psal, že to vypadá dobře.

Osobně stále pro nové auto hledám, a asi bych šel do vyšší cenové hladiny, kde už bývá GPS, a třeba možnost připojení i zadní kamery, není to ale podmínkou. Já hledám hlavně (zatím neúspěšně) řešení, které se mě dobře naváže na stávající velký senzorový kryt na přední skle, a kamera tam nebude příliš na očích... 

Ako som uz spominal, mam DDPai M6+. Na aliexpress cca 100 eur (obislo sa to v mojom pripade bez dph a cla). Rozlisenie 1440p, v noci naozaj velmi dobry obraz, pripojenie ku kamere cez Wifi. Nie je to uplne nejdiskretnejsia kamera, ale ani nijako extra ju zvonku nevidno. Da sa k nej cez Wifi sparovat DDPai mini a moze fungovat ako zadna kamera. Ma to peknu aplikaciu v mobile, kde je mozne prezerat si zaznamy, ulozit si pripadne do telefonu, ma to GPS...magneticky drziak, takze velmi jednoducho sa da kamera odobrat. Takze za mna mozem len odporucit.

Btw, takisto mam velky kryt za zrkadlom, no z mojho pohladu kameru vobec nevnimam. Mam ju za zrkadlom na pravej strane.

Edited by misor1994

Dnes, dle zde popsaného návodu, nainstalována kamera Xiaomi 70mai Dash Cam.

V boku palubní desky vytažena auto zásuvka, spínaná klickem z pojistkove skříně. Kabel od kamery protažen A sloupkem a pod stropním krytem. Demontáž A sloupku je otázka par minut, viz zde uvedený návod.

Zatím vše funguje.

• Upvote 1