Jump to content
bicista

On Board Camera - vše o kamerách (jakou vybrat, umístění, zapojení)

Recommended Posts

Byl jsem se pro jistotu kouknout. Když vyndám pojistku, tak tam proud nejde. Mám to jako na obrázku.

N.jpg

V ‎27‎.‎01‎.‎2019 na 18:07, Clerfayt napsal:

Prasárna. Napětí se bere ze zadu, pojistka dává ze předu. 

Zapojoval jsi takto na O3? Kde jsi bral piny? Ten balíček za cca dvě stovky, kde jich je 10ks,

Já to mám zapojené skrz to pojistkové pouzdro již na 3.autě a bez problémů. Nepřipadám si jako prase. Za mě tohle byla lepší volba, než-li něco pájet.

Clerfayt to bere jako prasárnu z důvodu, že je výrobcem zamýšleno, že vepředu jsou pouze pojistky, vzadu samotné vedení.

Tento názor chápu a souhlasím s ním - na druhou stranu, tohle je neinvazivní řešení, také jsem jej využil - nemusím odmontovat kolenní airbag abych se dozadu dostal, atp. Uživatelsky určitě jednodušší varianta - ne každý má kuráž vrtat do něčeho, jako je airbag - i když nejde o fyzické odpojení. 

před 17 hodinami, vaclav685@gmail.com napsal:

Byl jsem se pro jistotu kouknout. Když vyndám pojistku, tak tam proud nejde. Mám to jako na obrázku.

N.jpg

OK, jen jsem upozornil ze existuji 2 verze ,tak at to mas jistene pojistkou a ne naprimo...

V 29. 1. 2019 na 22:04, Zett napsal:

Zapojení do stropní lampičky - 12V do USB nabíječky. Aktivace po odemčení, vypnutí se zamknutí.

Tohle mi jako uplne ciste reseni nepripada, vzhlehem k tomu ,ze lampicka jde pres ridici jednotku a je tam nastaveny stmivac.

Nejde asi tak o vykon (zdroj pro kameru bude +- 5W,podobne jako zarovky), ale muzou se potkat kmitocty stmivace a zdroje...

Prakticky to ale asi bude fungovat ..

určitě jsou čistější varianty instalace, ale tahle pro mě byla léty osvědčená v mnoha autech, tak jsem chtěl pokračovat.

Hlavně se mi nechtěly tahat kabely a funkční kameru jsem potřeboval od chvíle kdy odemknu auto až do zamknutí při opuštění vozu.

Zatím to funguje jak má. Stmívač měly všechny auta ve kterých jsem to tak měl připojené.

Pánové, koupil jsem si auto kameru a napájení je přes kabel do zapalovače. Zásuvka je ale stále pod proudem. Popravdě se mi asi nebude chtít neustále vypojovat adaptér ze zásuvky a tak je problém, to nechat stále pod proudem? Nemůže se vybít rychle baterka z auta nebo rychleji odejít kamera kvůli neustálému dobíjení? Nedej bože nějakému zkratu a vyhoření zásuvky, auta 😑 Díky za radu. 

Většina kamer to tak má, přesto je lepší si pohrát a zapojit do pojistek. Neplandá ti pak zbytečně pořád někde kabel, navíc máš volnou zásuvku.

Pokud chceš i přesto zásuvku využít, nebude to problém - v případě, že auto by vyhodnotilo, že kamera moc žere, zásuvku odpojí, aby bylo možné startovat. Kamera však nežere tolik, aby ti, pokud jezdíš pravidelně, baterku vymlátila. Kamera (většina typů) se neustále nedobíjí, nejedou přes baterii, tu mají jen jako zálohu - u mé kamery je třeba jen kondenzátor, nikoliv akumulátor. Když baterii máš nabitou, je napájena přímo ze zásuvky. Zkratu a vyhoření se také neboj, zásuvka je samozřejmě jištěna pojistkou. 

• Thanks 1

Pročti si řádně toto téma a najdeš hned několik návodů včetně fotek, kde a jak zapojit napájecí kabel.

Zdar,borci.Má niekto skúsenosti so zapojením zariadenia Mio Smartbox ? Zariadenie slúži na dodávku prúdu do kamery ktorá má aktívny parkovací režim.Ďakujem za info.

V 3. 10. 2018 na 23:39, misor1994 napsal:

Caute a na ktoru poziciu zapojit stale napajanie? Mam smartbox, ktory mi pri istej hladine napajanie vypne, no dovtedy kamera bude nahravat nepretrzite. Mam adapter na malu poistku, pozeral som nejake pozicie, ktore maju 5A, no nie som z toho zatial mudry. Dakujem

Zdar,na ktoré poistky si zapojil smartbox? Mám S II Ďakujem za info.

Posted (edited)

Úplně jsem zapomněl přidat info o své kameře.

Po dlouhém vybírání a ještě delším doručování jsem vybral Viofo A119 kvůli velikosti a kvalitě videa, která mi nejvíce vyhovovala + GPS.

Instalace tradičně jako všichni zde, tedy skrytá kabeláž tažená pěkně souběžně s originálními svazky v A sloupku tak, aby nic nemohlo kolidovat s airbagy. Zapojení z pojistkové skříně na spínaném napětí a kostřícím bodu přes měnič napětí 12V->5V.

Nalepeno na "černé tečky" na skle tak, aby šla vidět vyloženě jen nejnutnější část kamery, tedy jen optika.

Fotky jsem dnes jen v rychlosti bliknul při cestě z práce, protože jsem se k tomu za celou dobu nedostal, tedy kvalita nic moc, ale pro názornost stačí.

Nebýt dvouměsíčního dodávání kvůli tomu, že bylo objednáno 2x přes Ebay odkud vždy jen dorazilo na poštu do ČR a bylo opět odesláno zpět prodejci a až na třetí pokus přišlo během týdne z Alíka, tak už jsem od listopadu natáčel. Takhle to bylo až od ledna, ale aspoň skoro za třetinovou cenu co tady v eshopech.

IMG_1607.thumb.JPG.1d7f387cd324465433e405b37b892410.JPGIMG_1612.thumb.JPG.7fd0fc7abb4e2b6ab2bba1b5582571c5.JPGIMG_1614.thumb.JPG.d7cc647aade14536c60dd3594096aa2e.JPGIMG_1615.thumb.JPG.c79076d8db3f55588a18926f253abae0.JPG

Edited by ZbyšekSU
  • Like 1
  • Upvote 4

Posted (edited)

neAhoj, chtěl bych se zeptat jaké máte zkušenost s DVR kamerou Xiaomi 70mai v O3 combi po nějaké době.

Mám objednanou O3 Tour do výroby a pomalu začínám shánět info jakou kameru objednat, protože to půjde z číny poštou měsíc.

Přemýšlím o Xioami 70mai, Xioami 70mai pro, nebo Blueskysea B1W která je podobná 70mai, ale má kondenzátor místo lion baterie (u staré kamery na předchozím autě mi časem odešla Lion baterie, tak to může být pro mne výhoda).

Speciální požadavky na další funkce nemám, jde mi o to aby byla nenápadná s alespoň průměrnou kvalitou záznamu v noci.

Asi je víc druhů zpětných zrcátek u O3 (O3 Tour má dešťový senzor a stmívání zrcátka, nevím zda kamerku pro asistenta brždění) a tak ještě nevím kolik tam bude místa na kameru..

Každopádně děkuji za jakýkoliv osvědčený tip (cca do 60$ z Alíka/eBaye)... 

Edited by jtietz
gramatika

Pánové, nemá někdo zkušenosti s instalací kamery —> DOD LS500W+ (dual kamera) do OIII po FL? 

Mrkni na YT, je tam několik návodů na různá vozidla. Případně projdi toto vlákno a najdeš i dokumentaci minimálně pro přední kameru (jak sundat A sloupek atp.).

před 5 hodinami, ArateR napsal:

Pánové, nemá někdo zkušenosti s instalací kamery —> DOD LS500W+ (dual kamera) do OIII po FL? 

Ano nějakou mám, provozuji to necelý rok.  Ale vlastní natahání kabelů v autě jsem nechal raději udělat servis (auto v záruce) - zejména pro zadní kameru na výklopných dveřích to bylo trochu pracnější, kabel pro ní se musel přidat do levého kabelového krku jdoucího do zadních dveří.
Nezapomeň také na přídavnou montážní sadu pro pevnou instalaci do auta, bez té by to mj. nechodilo v nepřítomnosti.
Když se tak se ozvi do SZ.

• Upvote 1

Spokojený uživatel A119 (používám od března 218) potřebuje objednat ještě kameru do druhého auta pro ženu. Má cenu brát to samé, nebo jsou v podobné relaci lepší modely?

@capoViofo dělá výborné kamery. Sám mám jejich A119S. V této cenové relaci (nepočítám předražené české překupníky) asi jedny z nejlepších - kvalitní obraz, dlouhá podpora, update FW,... jediný problém co mají, tak se časem vlivem změn teplot pohne plastový držák optických členů a potom kamera nahrává blbě - bohužel vlastní zkušenost.

Ale prý to mají v nových verzích kamer vyřešené. Já bych do této značky šel znovu - asi bych zkusil A129, která se v Číně dá koupit za ~2500Kč (u českých překupníků za 4k)

[mention=178]capo[/mention], doporučuji A129. Přešel jsem na ni z A119S (měl jsem ji 3roky) a ten rozdíl je opravdu znatelný .

Na isix.cz přední kamera 2999,- .

V brzké době bude předatavena 4K Viofo. Více na dashcamtalk foru, kde je přímo aktivní výrobce Viofo. Jsou tam také modifikované verze FW a různé oficiální úpravy.

před 15 hodinami, LukášCBR napsal:

V brzké době bude předatavena 4K Viofo. Více na dashcamtalk foru,

Nemáš k tomu nějaké podrobnější info? Na dashcamtalku se pohybuji celkem pravidelně, ale této informace jsem si někde nevšiml. Uvažuji nad "upgrade" své 119S, tak bych možná i počkal...?!

Psal jsem si přímo se zastoupením Viofo skrze PM na dashcamtalku. Měla by být v průběhu července, avšak nevím, zda-li se ČR teh třeba neopozdí.

Já měnil A119S před cca dvěmi měsíci za A129. Původně jsem chtěl také počkat, ale nakonec jsem to nevydržel :-))

Lukáši, z jakého důvodu jsi měnil? Druhá kamera / videa v noci?

Musím říct, že když se koukám na srovnávací videa 129 a 119v3, tak 119 je lepší ve dne, ale v noci zase jasně vede 129, tak jsem trochu na vážkách do které jít.

Ke 119 jsem před lety kupoval tenhle kabel. Má ten origo pro A129 nějakou výhodu, nebo můžu s klidem vzít ten samej pro novou kameru pro ženu?