Jump to content
bicista

On Board Camera - vše o kamerách (jakou vybrat, umístění, zapojení)

Recommended Posts

Jsou to dva odlišné kabely. Ten druhý slouží pro parkovací režim, když nejsi v autě a kde si můžeš na krabicče zvolit minimální napětí ze čtyř voleb, kterou chceš, aby kamera při natáčení nepřekročila. Jsou tam hodnoty 12,1V , 12,2V atp.

S tím prvním kabelem samozřejmě můžeš napájet A129 také, ale pokud budeš používat parkovací režim, kamera bude natáčet a může se stát, že baterku i vybije. K tomu právě slouží ta modernizovaná krabička, kde nastavíš hodnotu, pod kterou baterka kameru nepustí.

• Thanks 1

Tak to by mě taky zajímalo, jestli jít do A119 V3 nebo A129. V pátek jsem narazil na tu 119 V3 a už jsem téměř rozhodnut pro ni ...nebo raději tu 129 ...tak teď nevím, :-B.

Já zase řeším zda koupit 70mai pro od Xiaomi. Recenze na ní jsou super, jen nemá supercap ale baterii. Aby se v těchto vedrech neupekla...

Ideálně shlédni recenze na youtube a uvidíš, která má kvalitnější obraz. Tyhle srovnávací testy dokážou dost pomoci při nerozhodnosti.

@Nemfis

V době, kdy jsem kupoval A129 verze V3 A119S nebyla.

A119S jsem měl již nějaký rok a chtěl jsem ještě lepší obraz v noci. Právě proto jsem bral A129. Navíc má daleko lepší držák a jako bonus (pro mě velmi malý) WiFi.

Na YT se objevily skvělá porovnávací videa nové A119S V3 vs A129 a A119S V2 od uživatele BCahobbiest z dashcamtalku.

Také pro uživatele kamer Viofo vyšel nový firmware.

Posted (edited)

Ještě jedno video, porovnavající 119v3 a 129 s Thinkware Q800 PRO a Xiaomi 70Mai PRO.

Ve videu jsou i výřezy a přiblížení, takže jsou hezky vidět dataily.

Edited by Nemfis

Ja za sebe muzu doporucit jak ddpai mini 2, tak i mini 3.. (ta je o neco vetsi). Kvalita obrazu ve dne i v noci je skvela, stejne jako pomer cena/vykon.

Ahojte, chystam sa na to zapojenie, viete mi teda prosim poradit najlepsiu poziciu v poistnej skrinke do ktorej to mozem na 100 percent pichnut , aby sa mi to zapinalo a vypinalo, nie ako zapalovac? Octavia 3, 2014 , dakujem pekne :) 10 amper?

Ja to neviem spamati ako som zapojil, ale tak na tvojom mieste by som vzal multimeter a meral napatie na 10A poistkach (pri vypnutom a zapnutom zapalovani), tolko ich zas podla mna nebude. A myslim, ze mozno aj 5A by stacilo.

před 12 hodinami, zamky napsal:

Ahojte, chystam sa na to zapojenie, viete mi teda prosim poradit najlepsiu poziciu v poistnej skrinke do ktorej to mozem na 100 percent pichnut , aby sa mi to zapinalo a vypinalo, nie ako zapalovac? Octavia 3, 2014 , dakujem pekne :) 10 amper?

V 5. 2. 2019 na 21:13, LukášCBR napsal:

Pročti si řádně toto téma a najdeš hned několik návodů včetně fotek, kde a jak zapojit napájecí kabel.

Súhlas   s @LukášCBR .

Ahoj,můžu se vás zeptat kam mám zapojit autokameru. Předem vám moc děkuji 

20190717_114900.jpg

Jestli se nepletu (už je to nějaký čas), tak mám zapojeno ve velké pozici hned nad relé 645. Spíná a vypíná s klíčkem.

Vybírám kameru do auta, zapojení nechám pak na někoho šikovnějšího. Optimálně co nejmenší velikost, 100% spolehlivost, možnost nastavení vypnutí displeje.

Má někdo zkušenost s Lamax T6, Niceboy Pilot X, TrueCam H5? Líbí se mi jak jsou malé a na magnet, takže jde kamera rychle sundat nebo nasadit. Nebo bude lepší Viofo A129, případně A119 V3? U těch je to ale se sundaváním trochu horší... Vzít s GPS nebo bez? Fotky uvnitř a zvenku jak jsou kamery vidět někdo má? Prošel jsem celé téma a o moc chytřejší nejsem.

Poměr kvalita/cena momentálně hraje pro kamery Viofo, ideálně A129 nebo nová A129 Pro - 4K rozlišení. Měl jsem A119S a momentálně vlastním A129. Držák je u A129 propracovanější a sundávání je zaléžitost dvou prstů. A129 drží na 4bodech, kdežto A119S na jednom a při častém sundávaní se díra “vychodí” a kamera se při jízdě třepe. Proto Viofo dodává k této kameře foam podložky, které tyto otrěsy eliminuje.

Jen uvedu, že jsem vlastnil A7S TrueCam a jsem rád, že jsem ji prodal. Sundávání z držáku bylo nutné nacvičit a za sklem čněla stylem, že by si jí všiml i slepec. O podpoře týmu TrueCam nemluvě, ten je zcela tragický.

Foto zvenku -

IMG_1481.thumb.JPG.e57913423cf2d9baf03b1fe08382e161.JPG

Právě A7 a podobně velký mrchy jsem zavrhnul. Líbí se mi prckové jako jsem psal a ty magnetický držáky jsou myslím nejlepší. Hlavně by mě zajímalo skrytí a instalace za zrcátkem na pravé straně u auta s kamerou, ten plastovej kryt je tam dost obrovskej.

O Viofo s 4K jsem někde četl, ale zatím jsem tu kameru nikde neviděl. Snad bude brzo isix prodávat a bude nějaký test.