Přejít na obsah

On Board Camera - vše o kamerách (jakou vybrat, umístění, zapojení)


bicista

Doporučené příspěvky

Na různých fórech a tech. webech se píše, že v současnosti je nejkvalitnější čip pro kamerku do auta Ambarella A7LA50 + OV4689, v rozlišení SuperFullHD 2560x1080 30FPS, protože tomu nerozumím tak tomu budu věřit a proto jsem jí objednal :-)

 

A co se týče viditelnosti displeje tak pokud jí uchytíte tak jako na obrázku (při pohledu na auto z venku) nálepkou do toho černého pole vedle zrcátka na stranu k řidiči tak i ten displej vidíte...

 

post-12266-0-22220700-1435822734_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj. taky jsem o tom četl ale týkalo se to prvních verzí firmware  dle aktálního čísla firmware by to už mělo být vychytané, jinak číňan nezklamal, kamera dorazila na nějaké zasilatelství v holladsku a právě byla přeposlána na mou adresu, takže celní výpané nehrozí, v unii je volný pohyb zboží :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale přece by se to clo mělo zaplatit v tom Holandsku a po unii jde pak dále bez. Podle mě je ale finančně daleko horší dph. Ćínan mi poslal mobil, napsal mp3 a částku kolem 20 usd, tedy nepodléhající zdanění, ale na celnici to stejně odchytili a zadrželi, takže jsem dph musel zaplatit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z Holandska odesláno = neplatíš nic, ani dph, bral jsem takhle několikrát i 100 dolarové položky a nikdy jsem nic nedoplácel, nevím jak to tam řeší ale všechny dražší věci vždycky takhle a nikdy problém, holanďani to mají asi nějak jinak...a nebo vždycky jenom štěstí ? No to nevím  při tolika položákch co už jsem kupoval....

Editováno: , autor: viewer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

A nebo možno koupit zde, dorazí za cca 2 týdny. Za necelé 2 USD včetně dopravy :-)

http://www.aliexpress.com/item/A10-Middle-ATO-ATC-Add-A-Circuit-Fuse-Tap-ACU-Piggy-Back-Pluggable-Standard-Blade-G0243/32287541527.html

 Dnes mi to přišlo (obrázek v přílozeú ale je u toho posjitka a hodnota 20A - to je asi moc že?

- mám koupit tedy ještě tu jinou pojistu?

- na vývodu je jen jeden drát - proč tam není  ten druhý mínusový který mám připojit dle návodu Bicisty?

  Není mi jasný jak ten konektor na pojistu dát do té pojistkové skříně podle bicisty - když tam je jen jeden drát a dva sloty na pojistku....

 Do jakého slotu dát pojistku - Nestačí ta 20A? Jak zapojím ten mínusový drá - když u toho konektoru je pouze ten červený drátek ? Ten mínusový tam nevidím...

 Jak to od pojistkové skříně provlíkneš skrze ten kryt na sloupku? Ten se taky musí nějak odklopit ? + stropnice - popřípadě kde tam jsou šrouby?

 Díky

 

Asi mi chybí teda ještě ta zásuvka na zapalovač, abych to mohl připojit - tu ale mají i v globusu.

post-85323-0-98106500-1437408819_thumb.j

post-85323-0-61136700-1437409728_thumb.j

Editováno: , autor: jindrous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže pro ty méně chápavé jako je jindrouš :)  zde plánek.    JIndrousi nic nesroubujes zadny tapec nesundavas , zadny sloupek nedemontujes vse jsem popsal na predchozi strance i jak to provliknout zkrz palubovku dolu. Tak si to nastuduj.
Jinak ten konektor si myslim ze ma dva vstupy na pojistku proto, kdyby si ji zapojil na obsazenou pojistku. Podle mne jedna pozice spoji puvodni pozici a druha pozizce je tvuj vyvod pres pojistku. Takze pokud to zapojis na puvodni pozici je traba konektor osadit puvodni pojitkou a pak tou tvoji. Na konektoru si taky musis zjistit ktera pozice pro pojistku vede na drat.  Ale dle obrazku mas ten velky konektor, ten ti na tu pozici co mam ja v navodu nepujde.  Potrebujes ten co jsem se daval o prizpevky vyse. Jinak 20A je tedy zbytecne moc. staci 5A.  Pokud to zapojis na volnou pozici pojistkove skrine jen tam lupnes ten konektor s pojistkou musis ho akorad zapojit spravnym smerem aby tudy prochazelo napeti na drat, hlavne pres pojistku, pokud by si hodal obracene, napeti ti tam pujde ale ne pres pojistku. Ty volny pozice v pojistkove skrini maji v konektoru jen jeden pin.

 

Jinak pripdane pres SZ

post-79848-0-59234900-1437421622_thumb.j

Editováno: , autor: bicista
  • Pozitivní 2
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ozzy Torento, ten tvuj drzacek na pojistku z GESu nic neresi. Ty potrebujes drat pripojit do pojistkovy skrine, Coz jde tak,  ze drat pripajis primo k nozice  pojistky a tu pak strcis do pojistkove skrine, nebo si koupis takovy drzak ktery ma nozicky a do ktereho pak das pojistku viz ebay, To ten drzak z GESu neresi, Porad dratek budes muset pripajet na nejaky kus plišku ktery by si pak s pocitem ze to vypadne das na pin v pojistkove skrini. Ten bazmek z GESu je dobry pokud by si se chtel pripojit na nejaky 12V drat nekde uplne jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čekal jsem cca 3 týdny na ten konektor, tak bych ho asi využít chtěl ale zase ne na úkor, aby to bylo nějak špatně zapojeno...

Ten konektor tedy je k ničemu co mám?

Když to nedám na volnou pozici  ale dám to na obsazenou, nezkazím nic?

Cituji "pokud by si hodal obracene, napeti ti tam pujde ale ne pres pojistkupokud by si hodal obracene, napeti ti tam pujde ale ne pres pojistku"

Pokud to náhodou dám obráceně, nestane se nic - zkrat nebo tak něco?

 

Plánek super :-) Díky

Editováno: , autor: jindrous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cituji Tě Bicisto

"do rohu okna provleces pevnejsi drat. Protahnes ho dolu a navazes si na nej kabel od nabijecky (ten konec kde je miniUSB). Pak zatahnes a protahnes si USB kabel nabijecky zkrz palubovku nahoru.  No a pak to zastouchas mezi okno a sloupek, a pak nahore taky mezi sklo a tapec".

 

Prosimtě nemáš foto jak jsi to tam prostrčil a tak?

Nerad bych tam něco poničil :-) Promin ale auto nestálo málo a nechci si tamněco zvorat... Proč jsi nepoužil světlo ve stropě? V autorizáku říkali že by to na to možná šlo napojit...

 

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svetlo sem nepouzil proto, jelikoz bych musel neco rozebirat a ani sem si moc nedokazal predstavit jak ve strope budu schovavat celou tu nabijecku od kamery.

Prosimte vycvakni si ten bocni dekl od palubovky. Kdyz se tam po vyzvaknuti podivas uvidis jak v rohu u sloupku a oknem ne misto. Vemes proste nejaky pevnejsi drat alespon pul metru. Smerem od shora ho pichnes vlevem rohu okna tam kde je sloupek mezi palubovkou a oknem a prostrcis ho dolu. Je tam dost velka mezera. Prostrcis ho dolu do leveho prostoru palubovky kde sis fo otevrel sahnes si pro nej rukou a navazes si na nej pomoci lepenky USB konektor od nabijecky kamery a vytahnes ho tazenim za ten prostrceny drat nahaoru a je to. Je to fakt easy a pro blbce. Ty to moc resis od stolu. Musis si to jit taky k prohlidnout. Koukej sundat ten postrani dekl a uvidis. Zapoj trochu hlavu a odvahu. Jednodusejc to nejde a pokud si na pochybach tak se to na to radsi vys...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jindrous: je to opravdu jednoduché zapojení, vybereš si vhodnou velkou pojistku nemusíš to dávat na tu malou jako bicista, stačí kouknout do návodu co na které je, pokud to funguje po zapnutí klíčku je to ta pravá, já bych to dal třeba na pozici 26-vyhřívání předních sedaček, vhodná by byla i 14 což je ventilátor topení, když máš adaptér na velkou tak použij velkou, možností je plno. Vyndáš původní pojistku, místo ní dáš adaptér a původní pojistku dáš do slotu v adaptéru. Zbytek zapojíš dle bicistova schématu, pokud by ti kamera fungovala i bez pojistky tak adaptér vyndej a zasuň obráceně, snadno to vyzkoušíš, pokud vyndáš pojistku a kamera nefunguje je to zasunuté správně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezkazis nic, ale musis si najit takovou, do ktere jde 12V az kdyz sepne klicek. Zitra budu doma taky mi prisel ten konektor. Proverim svoji teorii s tema dvema pozicema na nem a dam vedet.

Tak co jsi prosimtě zjistil? Dnes jedu do města tak zakoupím tu prodlužovačku a pojistky (mají jen v sadě ale to neva 25 kč) a pak budu zkoušet zapojovat... Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to jak píše bicista a ještě oprava, kamera nikdy nebude pracovat bez pojistky jak jsem myslel, pokud zasuneš správně bude mít kamera svojí pojistku a spotřebič také, pokud bys zasunul obráceně nic moc se nestane jen to, že na pojistku kamery půjde proud ještě přes pojistku spotřebiče,

správně:

špatná pojistka kamera= nejde kamera, spotřebič funguje

špatná pojistky spotřebič= spotřebič nejde, kamera funguje

 

špatně ale v podstatě ničenu nevadí, zvláště když pojistka kamery bude slabší než ta původní

špatná pojistka kamera= nejde kamera, spotřebič funguje

špatná pojistky spotřebič= nejde nic

 

vzhledem k předchozím jindrousovým dotazům píšu takto polopatě  :kol-48:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...