Přejít na obsah

On Board Camera - vše o kamerách (jakou vybrat, umístění, zapojení)


bicista

Doporučené příspěvky

V 20. července 2015 na 22:34, bicista napsal:

Ozzy Torento, ten tvuj drzacek na pojistku z GESu nic neresi. Ty potrebujes drat pripojit do pojistkovy skrine, Coz jde tak,  ze drat pripajis primo k nozice  pojistky a tu pak strcis do pojistkove skrine,

Ahoj Klucí, co to tu řešíte a radíte lidem za postupy? Jaké adaptéry, držáky a pájení na nožičku pojistky? Když je něco potřeba připojit na pojistkovou skříň, dělá se to jinak. Najdete neobsazenou pozici ve skříni, která se Vám hodí (zpravidla buď napájení na přípojnici"15", nebo "30"). Napájení je v té pozici přítomno, kdežto druhý kontakt (pro druhou nožičku pojistky) je neosazena. Do tého neosazené pozice ze zadu z pojistkové skříně vsunete origoš nožovou dutinku s nalisovaným vodičem a je hotovo. Pak do pozice dáte normálně pojistku (raději menší než větší, na kameru by bohatě stačila 5A, možná i 2A). A máte řeššní originál, kdy nikdo na první pohled nepozná, že jste si ze skříně vzali další napájení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já si takto vzal napájení a vyvedl ho do "samice" 12V zásuvky, kterou mám připevněnou a schovanou pod palubkou. Je to vlastně jako další 12V zásuvka v autě. Originál napájecí adaptér pro kameru (mění si 12V na 5V) zapojím do této samice a jen omotám páskou aby se náhodou nerozpojil. Při prodeji auta pak kameru normálně vyndám i s adaptérem a nový majitel si tam stejným způsobem může dát svoji kameru.

 

Jinak bacha kluci na ty kamery z alibaby, aliexpressu a podobně. Neříkám, že všechny, ale docela dost jich působilo obstojné rušení příjmu rádia... Takže než něco koupíte, píděte se po zkušenostech ostatních uživatelů.

 

Já mám nakonec v obou autech obyčejné Mio Mivue, jednu i bez GPS, k tomu 16GB Class10 kartu a funguje to k naprosté spokojenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak ja to po chvilce premysleni udelal takto, 5A pojistka pozice 8 (telefon) Octavia 1 - spinani se zapalovanim :) aby se kamera zapla a pustila sama bez moji interakce. Plus vyveden z pojistky ze strany spotrebic (aby pri prepeti ci zkratu  pojistka praskla) na predek autonabijecky, zem je vyvedena z kovového sroubu do boku autonabijecky. Nasledne jen zaizolovat a hotovo :). 

 

Druha pojistka je primo v autonabijecce. Takze to je chranene hned 2x.

 

 

Ps. Ano kryt jde normalne zavrit :)

 

 

IMG_20171211_094856.jpg

IMG_20171211_094910.jpg

Editováno: , autor: Likin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

napětí se nebere z pojistkové skříně zepředu, ale ze zadu.

Ze předu pak dáte jen příslušnou pojistku (bez drátu).

 

Na fotkách je to, co se strká ze zadu do pojistkové skříně, provedení pro malou, nebo větší pojistku (pro kameru z jakékoliv pozice napájení "15", nebo "30", záleží na vkusu konkrétního soudruha) a z tohoto vodiče pak máte napájení.

20171217_130422.jpg

20171217_130436.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim,

kameru mam zapojenou pres rozdvojku na pojistku, vsechno mi funguje, jen se kamera nevypina, protoze do ni jde stale proud. Zkosel jsem pojistku 26 a 30, na obě mi kamera bezi i s vypnutym zapalovanim celou noc. Muzete mi poradit na jakou pojistku ji napojit ? Mam FL s kessy, diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za nedlouho to budu taky řešit. Nemám dílenskou příručku (s tou by to bylo v poho), tak tu nechci radit nesmysly. Musíš se kouknout do návodu, z jakých pozic, co je napájené a z toho vycházet. Pak okouknout pojistkovou skříň (nejlépe i ze zadu). Až budu napájení kamery instalovat, napíšu sem.

 

Kameru jsem dostal pod stromeček (Topcam X7+), dnes jsem ji instaloval na sklo. Napájení vyřeším až dostanu náladu rozebírat tapece :-). Pro napájení jsem už koupil na mihocaru transformátor napětí 12V/5V AUX-IN/USB VW Golf VII 5G0 5G0035954, viz. foto. Zřejmě je nezbytné to připojit i na infotainment. Jak říkám, zapojím to, až dostanu náladu.

 

 

141125-IMG_7536-800.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Kadlii napsal:

 Zkosel jsem pojistku 26 a 30, na obě mi kamera bezi i s vypnutym zapalovanim celou noc. Muzete mi poradit na jakou pojistku ji napojit ? Mam FL s kessy, diky

 

Kouknul jsem do DP, ale předfaceliftové, jinou nemám... Tak Ti to možná pomůže.... Ale tu pozici SC47 raději zkontroluj pomocí návodu.

 

Musíš to připojovat na přípojnici SC "15", na té jsou pozice pod napětím až po zapnutí zapalování....

Pokud nemáš zadní stěrač, můžeš to zkusit připojit na pozici SC47  motor zadního stěrače .  Nebo prohlédnout ze zadu pojistkové skříně, jaké pozice pojistek jsou na stejné přípojnici. Určitě tam budou nějaké volné.

 

Jak jsi to připojil Ty: Připojil jsi to na stálé napájení (přípojnice "30") (navíc ty pozice museli být obsazené?)

 

Editováno: , autor: Clerfayt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic se nemusí rozebírat a kameru stačí zapojit na volnou pozici v pojistkové skříni přes pojistkové pouzdro, například.
Osobně to mám napojené přes poj.pouzdro na pozici zadního sťerače. Stačí to dát na pozici, ve které není po vypnutí zapalování napětí.
Nicméně v tomto návodu je mnoho foto návodů a všeho různého, jak správně kameru zapojit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdy se mi nepodařilo dostat ze zadu na poj. skříň a něco v ní dělat bez její částečné demontáže. . Musíš skříň odšroubovat abys ji mohl otočit a dostal se zezadu. Pak do volné pozice zezadu strčit nožovou dutinku. Pak ze předu pojistku. Už jsem to tu vysvětloval i dával foto. Až se k tomu dostanu a budu montovat, udělám nějakou fotodokumentaci.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto není správný přístup.

 

Vysvětlím to poeticky. Osobně mám oči vepředu a prdel vzadu. Nic proti tomu nemám, nezpochybňuji to a tak to u mne zůstane. Nehodlám na tom nic měnit.

 

Stejně tak výrobce vymyslel, že pojistky budou ze předu a vývody s přívody vzadu. Nevidím důvod na tom nic měnit. Myslím, že to tak výrobce zkonstruoval logicky a dobře.

 

A tak doporučuji dělat na autě veškeré dostavby a dodělávky. Prostě jako originál od výrobce. Není důvod vymýšlet něco jinak.

Editováno: , autor: Clerfayt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevidím důvod proč demontovat pojistkovou skříň, když pojistkové pouzdro je schváleno a odpovídá elektrotech.předpisům. To stejné platí u natažení kabelu do pojistkové skříně. Opět není důvod tapec demontovat či něco podobného.
Ono ale ve výsledku proč ne. Jedná se o tvé auto a trochu zde platí pořekadlo “proč to dělat jednoduše, když to jde složitě”.

Každopádně štastnou ruku při montáži - myšleno upřímně, nikoliv ironicky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, j57 napsal:

 Ten USB kabel z kamery jde dobře zastrčit pod čelní sklo a do gumy podél dveří a drží perfektně.

 Těsnění dveří je je podle Vás vhodné jako nvedení pro kabeláž? A vést to tam, kde se vede i jiná kabeláž je nesmysl? Jaký AS Vám to dělal? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to nekdo tahate pod gumovym tesnenim a mate hlavove airbagy, tak se modlete, ze Vam v pripade nehody nevystreli.

Spravny postup je jediny: Demontovat kryt A sloupku a tahat to pod nim spolecne s dalsi kabelazi.

 

Navod je napsany sloziteji, ale spravne.

Editováno: , autor: M_ike
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návod je na první pohled složitý, ale na pohled druhý tam není nic neobvyklého a postup je správný (viz výše a Airbag). V podstatě pokud si někdo zamění ten modul z Golfu za klasickou zásuvku, tak se ten návod neliší v ničem od toho co se běžně používá/doporučuje. Jen je to pěkně rozepsané a nafocené. @Clerfayt za mne super práce :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, M_ike napsal:

Pokud to nekdo tahate pod gumovym tesnenim a mate hlavove airbagy, tak se modlete, ze Vam v pripade nehody nevystreli.

Spravny postup je jediny: Demontovat kryt A sloupku a tahat to pod nim spolecne s dalsi kabelazi.

 

Navod je napsany sloziteji, ale spravne.

 

pokud nemam hlavovy airbagy v A sloupku (fabia III) tak by to nicemu vadit nemelo ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...