Přejít na obsah

Vibrace volantu při zátahu


Bowie77

Doporučené příspěvky

Bowie77: V tom ti poradi asi jen nekdo, kdo neco podobnyho resil.

Muze to byt defacto cokoliv, s tvymi 330N.m. muzes prekontrolovat na vule vse od predni napravy - rizeny, zaveseni, pres pohaneci retezec - poloosy, homokyneticky klouby..., prevodovku az po ulozeni motoru.

Takhle tezko soudit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bowie77: V tom ti poradi asi jen nekdo, kdo neco podobnyho resil.

Muze to byt defacto cokoliv, s tvymi 330N.m. muzes prekontrolovat na vule vse od predni napravy - rizeny, zaveseni, pres pohaneci retezec - poloosy, homokyneticky klouby..., prevodovku az po ulozeni motoru.

Takhle tezko soudit.

No, tos mi zrovna 2x radost neudelal.... Je to fakt no... Asi si tam dam zase puvodni jednotku... Vykon je sice parada, ale auto je fakt za svejma moznostma. No, nejspis to budou ty poloosy, toho jsem se bal :( ... Diky za nazory. Kdyztak sem lidi piste. Kdo to uz resil, uvitam kazdou radu. DIKes :(:unsure:

Editováno: , autor: Bowie77
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Podle všeho by tyto vibrace měly pocházet od kloubů na poloosách - nejčastěji vnitřních (u převodovky). Doporučuji nejdřive zkusit vyměnit tukovou náplň vnitřních kloubů (používá se speciální vazelína na vnitřní klouby poloos). Pokud by vazelína nepomohla, tak klouby vyměnit. Předpokládám nepoškozená a vyvážená kola a zkontrolovanou nápravu (uložení ramen, vůle všech čepů, a podobně).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Caute, mam dotaz. Kdyz pridam v nejakych 120 kmh plny plyn, tak mi zacne vibrovat volant, ba cely auto. Kdyz plyn pustim, vibrace ustanou. Nevite nekdo, co by to mohlo bejt?

Zkus vyvážit kola. Mne to dělalo v 90Km. A u kadeta kolem 110Km. Nebo ješte mrkni na pneu mohou tam být obroušené plošky které vzniknou při větším a delším brždění. To potom dělá haly galy s volantem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem, ci uz si ten problem vyriesil ale pridam aj ja skusenost. Mal som 14" ALU - pouzite, Nove pneu 185/60R14, vyvazene, - v pneuservise boli OK. Pri zosliapnuti plynu v rychlosti napr. 120 km/h sa mi volant dost rozvibroval, Cim viac som tlacil na plyn, tym silnejsie vibracie na volante. Po prehodeni za nove 16" + Nove pneu 205/45R16 sa vibracie stratili. Takze predpokladam ze chyba bude niekde na kolesach. Mozno nejakych 10% vibracii zostalo, ale to uz bude niekde inde problem.

Daj vediet ako si pochodil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto mi dělá to samé,jen se to projevuje asi od 60 km/h když přidám plyn tak se ni chvěje volant i pedály jakmile uberu plyn tak vibrace zmizí.Gumy jsou převážené a pro jistotu jsem zkušebně nazul i zimní-žádná změna.Před 14-ti dny sem měnil vnější himokineťák a mám pocit jakoby se to mírně zhoršilo.

Chci se zeptat dá se ten vnitřní homokineťák nějak zkontrolovat nebo se musí prostě vyměnit??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Feldě mi tohle dělal (a to je jen 1,3 s ubohým krouťákem) utrženej silentblok na motoru u vodní pumpy. Asi bych hledal prvně v těch silentblokách od motoru po nápravu, pak v řízení, pak teprve v homokinetickejch kloubech (jestli už si je tím krouťákem nezničil...). Předpokladám, že kola už máš perfektně vyvážený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Caute, mam dotaz. Kdyz pridam v nejakych 120 kmh plny plyn, tak mi zacne vibrovat volant, ba cely auto. Kdyz plyn pustim, vibrace ustanou. Nevite nekdo, co by to mohlo bejt?

Bowie mam ten isty problem a dost ma to stve. Mam aj podobne upravy vykonu ako mas ty. Uz si to nejako vyriesil? Pozeral si tie silentbloky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Resil jsem ten samy problem,respektive muj technik.Po vymene poloosy,ktera jiz v cca 200tkm nebyla v nejlepsim stavu,ale asi by jeste neco vydrzela,vybrace pri akceleraci byly sice mensi,ale stale dost neprijemne.Po vymene silentbloku motoru je to celkem OK,ale asi by to chtelo casem vymenit i silentblok u prevodovky.Takze doporucuji nejdrive zkontrolovat ty silentbloky a zbytecne nevyhazovat penize....

Mam 1.9 SDI (2001), a toto byla v podstate prvni vetsi oprava (samozrejme krome vymeny rozvodu,desticek,atd.),tak to snad jeste nejakou dobu vydrzi....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 rok později...

no mam takyto problem, no respektive neviem ci to je problem alebo nie. vsimol osm si ze asi tak pri 90-100 km/h mi zacina triast s volantom. do takej 80 ked idem po rovine a pustim volant pekne ziadne otrasy nic, ale pri tych vyssich rychlostiach to nabera pomalicky na sile. chcem len vediet, ci to moze byt zimnymi gumami, nad vyvazenim som tiez rozmyslal ale zasa tie kolesa sa vyvazuju kazdu zimu...ci to nemoze byt podovozok alebo ja neviem co v tomto sa moc nerozuemi.tiez som si vsimol, nedokazem to presne opisat, ale ked sa auto rozbieha, ked je proste v zabere motor, tak citim taky tupy zvuk ako keby nieco niekde buchalo, ako keby malo nieco volu niekde. to robi uz ale dlhsiu dobu auto mam 2 roky. inak 1.4 mpi.dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejdřiv omrkni jestli nemáš v discích sníh, nebo led, pokud ne tak bych kouknul jestli neni někde na gumě boule, nebo nakoplej disk

pak už jedině nechat vyvážit kolo

no kdyby nic stoho nepomohlo, tak prověřit jestli nejsou zkroucený kotouče, nebo vhajzlu silentbloky ramen, ale obojí by se projevovalo spíč při brždění..

viděl bych to na sníh v kolech, mám ho tam taky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejdřiv omrkni jestli nemáš v discích sníh, nebo led, pokud ne tak bych kouknul jestli neni někde na gumě boule, nebo nakoplej disk

pak už jedině nechat vyvážit kolo

no kdyby nic stoho nepomohlo, tak prověřit jestli nejsou zkroucený kotouče, nebo vhajzlu silentbloky ramen, ale obojí by se projevovalo spíč při brždění..

viděl bych to na sníh v kolech, mám ho tam taky

Priklanim se taky k tomu snehu, jednou jsem takhle blbnul s quattrem,a mel jsem plne diky snehu, a psal jsem dotaz jako ty, dej auto nekam roztat a pak hledej dal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no zatial som s autom nejazdil stoji stale v garazi. gumy su stare rok...je mozne ze ot bude tym vyvazenim...a jedna otazka trosku mimo, tyc stabilizatira to je pri kolesach ta zvisla tycka ze? ak osa prejavi, ze ju treba vymenit? a po kolkych kilometroch sa to tak robi? alebo sa meni len ked treba?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj,

řeším taky podobný problém co asi všichni-klepání volantu - jenže nepravidelné!!!

Klepání se projevuje nepravidelně - při brždění v rychlostech nad 110 km/h a to jen někdy, při rychlosti nad 170 se volant klepe stále, při přidání více plynu v rychlostech nad 120 km/h....

Když brzdím na dálnici jen jemně rozklepese a když přišlápnu více je to v pohodě....Jenže někdy mi to dělá a někdy nedělá - tak nevím??

Kola jsou vyvážena, geometrie udělána, čepy podle človíčka na technické jsou v pohodě, tlumiče a pružiny jsou ve stavu jak říkal technik ve škodovce - jako nové...

Kotouče byly vyměněny před 8 měsíci...

Tak už vůbec nevím???

Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...