Přejít na obsah

Točím 2300 otáček přídám plyn a auto cuká jako když se dusí


czechmichael

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Kamoš co má Passata 1.9TDi, měl podobnej problém. Jen v trochu vyšších otáčkách zhruba kolem 3 tisíc auto ztrácelo výkon, na VAGíně skoro nic a co tam bylo s tím vůbec nesouviselo. Nepomohlo nahrání origo. softu ale co pomohlo tak bylo právě prohnání to pořádně po dálnici. Dal tomu kotel a auto po 5Km zase šlapalo jak hodinky. Ale gratuluji k vyřešíení problému a vidím, že mechanici jsou fakt vtipkaři :kol-24:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Zdravím, po přečtení celého vlákna mám spoustu tipů na řešení mého problému, který je dost podobný.

 

Mezi 110-120 km/h mi to lehce cuká, ale zatím jen lehce a nepravidelně. Cca jednou za 100km. Jezdím do práce 60km jedna cesta a z toho 35km po dálnici a vždycky jednou za cestu mi to cukne. Jen na 5. Startování v pohodě. Aktuálně natankována Benzina Verva, jinak používáno i aditivum VIF. Diagnostika zatím nic neukázala, ale měl jsem to v takovým nic moc servisu. Takže to nechám ještě prověřit u známýho, kterýmu věřím. EGR nebyl taky asi ještě čištěnej, takže tipů na postup je dost, vstřiky jako poslední řešení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Jako jiní tak i mě potkalo cukání motoru AWX při akceleraci. Někdo říká dvouhmota, někdo gumičky vstřiků, někdo podávací čepadlo v nádrži, další  vstřiky atd..

Nikdo ale nenavrhl ovládání turba.  Po výměně dvouhmoty a diagnostice vstřikování jsem odpojil podtlak z turba a motor přestal cukat. Do 3000 ot. ale auto nijak nejede.  Mohlo by to být ovládání přes některý ventil nebo už nevím co !

Připadne mi, že to je pomsta konstruktérů za touhu mít spolehlivé auto. VW i Superb jsou normální sračky. Mraky lidí popisuje cukání ale co člověk, to názor a tisíce jen létají bez výsledku. Značkový servis jsou přiblblá hovada, která už z principu mění vše od čerpadla v nádrži po předek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne není to žádná pomsta, ale auto většinou nemá 200, ale 400tis, a nikdo nechce dát peníze za údržbu, jen jezdit.

A pokud něco kupujete, tak laciné neoriginál sra..ky, tankujete, levnou naftu, čipujete v akci u kdejakých kolotočářů, a ve finále opravujete sami,  abyste ušetřili, nebo u levných mechošů. Pak se nedivte. Jedinou výhodu má vlastní servis v tom, že se z vás stane časem dobrý automechanik a také drahý, protože výuka něco stála.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milý Petře, jediné, v čem se nemýlíš je názor na origo servis a služby v České Republice, které jsou na úrovni nula

Pokud si myslíš, že koncern jsou sračky, tak mi ukaž výrobce aut, co sračky nejsou. Jestliže máš tedy nějaký názor, nějakým způsobem ho podlož argumentem

Za to, že Ti nejede auto, nemůžou ani konstruktéři VW, ani místní fórum, ale prostě proto, že někdo před Tebou zanedbal údržbu, nebo jsi ji zanedbal Ty, nebo se ubíráš při opravě špatným směrem a neřešíš věci racionálně. Motor 1,9TDI je nejběžnější motor u nás, řekl bych, že jsi někde udělal chybu právě Ty a ne kontruktéři koncernu

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také  mi škube motor při akceleraci. Přikládám Log. To vynechávání  popisuje hodně lidí a každý má jinou  příčinu.

LOG-01-001-008-test.CSV

Chybu jsem já nikde neudělal. Motor dostává vše, jak má.  Motor má od podávacího čerpadla, přes tandem, nových gumiček, seřízení všeho . V jednom servisu netuší, v druhém servisu netuší. Jen že se to dost často stává a nikdo neví proč. Ventil N75 nový, EGR zaslepen, bez změny. Kabeláž trysek vyměněna - stejné. Při akceleraci motor cuká,  při plynulém přidávání vše OK. Jestli není motor sračka, tak pak už nevím. A začalo to ze dne na den. Při -10 chytne nadrb. Nekouří. Sací potrubí naprosto čisté. Dvouhmota nová. Už kromě čidel není díl, který bych nevyměnil ! Vačka jako nová = kvalitní olej.

Pokud je obdobných problémů u AWX motoru více jak u 10 aut ( v diskuzích jsou mraky stejných zoufalců), je to asi chyba VW.

Editováno: , autor: Petr.gr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 12. 2016 at 23:03, motorpower napsal:

Ne není to žádná pomsta, ale auto většinou nemá 200, ale 400tis, a nikdo nechce dát peníze za údržbu, jen jezdit.

A pokud něco kupujete, tak laciné neoriginál sra..ky, tankujete, levnou naftu, čipujete v akci u kdejakých kolotočářů, a ve finále opravujete sami,  abyste ušetřili, nebo u levných mechošů. Pak se nedivte. Jedinou výhodu má vlastní servis v tom, že se z vás stane časem dobrý automechanik a také drahý, protože výuka něco stála.

Nepsal jsem, že bych měnil nějaký díl a pak to začalo blbnout.

Editováno: , autor: Petr.gr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom 10 "cukajících" motorů? Tak to je přeci dobrá bilance, oproti desetisicícům vyrobených motrů ne?

A myslíš, že konstruktéři počítali, že po 20ti letech od vývoje tohoto motoru začne nějaké cukání (pozn.:koncepce motoru je ještě starší)? Naopak by se mohli poplácat po rameni, že vymysleli takový držák ;)

Furt řešíš turba, ovládací ventily turba, EGR, atd. Ale co třeba změřit kompresi a zkontrolovat vstřiky?

P.S. Tvůj log je k ničemu, pošli graf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V logu je vidět  vstřikované množství zároveň s poklesem absolutního tlaku na 1000. Jako by se odpojil ventil paliva na okamžik a pak po zvýšení otáček to jede normálně.  To je závada ze dne na den,  Pokud to chytá ma drcnutí v mrazu, problém ve vstřicích nebude. Spíše které čidlo může vyvolávat takové skoky?

log graf.jpg

 

Hodnota bloků 1,2 a13. Téměř uprostřed tolerance vstřiky, EGR. U skupiny 13 jsou první dva válce malinko horší a dostávají více paliva, další zase naopak.

 

V tabulce "test" je vidět, že při plynulém přidávání se nic neděje, při prudkém přidání plynu  v jakýchkoli otáčkách dochází  k výpadku. Palivo nejde do vstřikovačů a u turba čidla signalizují pouze atmosférický tlak. Jako by se systém  skokově odpojoval.  Jakmile ale otáčky přesáhnou nějakých 2500, jede to normálně.

 

blok1_2_13.jpg

Editováno: , autor: Petr.gr
Doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, motorpower napsal:

Tohle ne , spíš lišta a ještě něco.

 Přívodní kabelový svazek jsme zkoušeli z jiného  auta. Nic se nezměnilo.  Za chodu motoru jsem poslouchal  EGR ventil, jak pochrochtává. Obrátil jsem černobílý zpětný ventil a chvíli to nechal jet. Pak jsem ho zase obrátil a chrochtání přestalo.  Když odpojím váhu, necuká to ale nejede. Za chodu motoru se při odpojení váhy nic neděje. Měl by motor nějak na odpojení váhy reagovat ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, motorpower napsal:

Dej to někomu kdo tomu rozumí. Lištu jsem měl na mysli rozvod ke vstřikům pod víkem, váha se neřeší diodou, ale výměnou za funkční kus, zde selhává i loging. Atd. nebo se někdy v novém roce ozvi a koukneme na to.

Pokud to nemáš do Prahy daleko.

 Díky za odpověď. Na diagnostice váha poznat nebyla a tou diodou se to o dost změnilo. Lištu kabelů zkoušeli v servise z jejich Passata. Váhu zkusím jinou ale to kupování nových a nových dílů s nulovým výsledkem mě tak sere, že po opravě pofrčí Superb z baráku.  Někdo tvrdí, že Hyundai je horší ale  těch stovek a stovek dotazů na cukající potor PD nebo i rotaček je fakt hodně. Zatím mám vyhlédnutou benzínovou Sonatu. Tak uvidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...