Přejít na obsah

Infotainment Navigační systém AMUNDSEN


Doporučené příspěvky

Mám OIII s Amundsenem a už po pár dnech používání jsem začal řešit, že by nebylo od věci přidat hlasové ovládání (které jsem "chytře" neobjednal). 

Netušíte někdo, jestli už někde v servisu umí nahrát FW a rozšířit funkcionalitu? Zkoušel jsem jednoho autorizovaného dealera a servis, ale tam mi řekli, že jim ŠA zatím nedává vůbec žádné informace o Infotainmentech a možnostech rozšiřování. Dokonce ani netušili nic o aktualizaci map do navigace, což je informace dost rozšířená, se mi zdá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a o infotainmentech už vůbec nic nevědí, jen něco teoreticky z prezentací před započetím prodeje.... tedy o tom jak sw dohrávat další aplikace...

 

můj postřeh z aktualizace map v Columbusu:

 

- 22,5 hod stahování - ten server je pěkně pomalý... (můj download je až 120 Mb/s)

- 1,5 hod. rozbalení komprimovaného souboru

- 0,75 hod. nakopírování na SD

- 3,75 hod. aktualizace map v Columbusu

 

- Amundsen bude asi cca 3x kratší čas, neb Columbus má soubor 14 a něco GB a pro Amundsen 4,5 GB...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak můžu potvrdit, že informace o infotainmentech jsou u autorizovaných servisů naprosto nulové. Včera jsem zkusil jeden velký v Praze a tam mi řekli, že to nejde upgradovat sofwarově, že je to úplně jiný HW a musel bych zaplatit celý nový infotainment. Netvrdím, že nemůže mít pravdu, ale nepřijde mi to moc pravděpodobné - na mém Amundsenu je tlačítko Voice, mikrofon pro HF... jen to chybí v SW konfiguraci (chybí v menu konfigurace hlasového ovládání).

Dnes mi v dalším servisu řekli, že to lze, ale musí se vyměnit celá řídící jednotka. 

 

Takže budu muset pár měsíců počkat, jestli se ty informace a možnost upgradu neobjeví. Škoda (auto). ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jedna blbost větší jak druhá... servisy opravdu nic nevědí... kdyby se mi moch chtělo hledat dohledám studijní text ŠA a tam to je uvedeno... žádné měnění řídících jednotek, jen dohrání firmweru

 

tedy např. já když mám kameru pro Lane assistant, tak by měl bez problému jít dohrát Traveler Assistant (tedy čtení dopravních značek) a Intelligent Light Assistant (tedy přepínání dálkových světel)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Nezkoušel jste někdo znovu aktivaci hlasového ovládání k Amundsenu. Začíná mě to docela chybět, ta abecedně řazená klávesnice u zadávání jmen je tragická (kdyby byla alespoň QWERTY).

 

Na můj dotaz před měsícem u dealera mě bylo odpovězeno, že to už nejde. Že se to musí dát do výroby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

V návodu to určité napsáno bude.... mám columbus a ten umí ofic. 64 GB nicmě na briskoda píšou že bez problému jede i 128 MB i když někdo psal, že záleží na způsobu formátování

A SD není jen pro hudbu, ale i fotky i video...

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vše je dáno podporou formátů a 64 GB je již typ karty: SDXC. Karta o velikosti 128 GB není nic jiného než karta typu: SDXC. Z logiky věci plyne, že musí podporovat. V opačném případě je to jen softwarová chyba a je nutné to reklamovat jako ostatně řadu dalších chyb.

 

Bavit se o obecně o SD kartách je hodně zavádějící. Ta končí na kapacitě 2GB pak jsou SDHC ty konči na kapacitě  32 GB a pak jsou SDXC ty mají začínat až na kapacitě 64 GB.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já neřeším postup formátování SD karty. Já jen píšu, že karta která obsahuje správná data pro nový Columbus a je správně naformátovaná musí být čitelná. Za volbu vhodné značky je odpovědný každý sám.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám u Amundsena dva sloty. Ve druhém je karta s navigací. Ale to je, předpokládám, standard.

Používám full size SD kartu. Když jsem ji kupoval (září 2013), rozhodně se u nás ještě microSD 128GB běžně neprodávala. 

...koukal jsem, že ani teď ji třeba Alza nenabízí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

jedna blbost větší jak druhá... servisy opravdu nic nevědí... kdyby se mi moch chtělo hledat dohledám studijní text ŠA a tam to je uvedeno... žádné měnění řídících jednotek, jen dohrání firmweru

tedy např. já když mám kameru pro Lane assistant, tak by měl bez problému jít dohrát Traveler Assistant (tedy čtení dopravních značek) a Intelligent Light Assistant (tedy přepínání dálkových světel)...

Jde to, ale funkcionalita cteni znacek s Amundsenem je omezena, alespon jak se zda po pokusech nakodovat cteni znacek u Ferdy.

Traveler assistant neni schopen sloucit informace z mapovych podkladu a z kamery. Bez nej fungovalo zobrazeni znacek na navigaci (obec 50, mimo obec 90...), po aktivaci identiikace znacek to cte znacky omezeni rychlosti, ale neukoncuje automaticky omezeni na konci obce, u krizovatky nebo nenaskoci 50 pri vjezdu do obce, coz bez aktivovaneho cteni znacek fungovalo. R

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to potřeba nastavit trochu jinak než říkají návody... já mám na Columbovi dopravní značky z mapových podkladů  a natrvalo bez možnosti vypnutí na maxidotu značky čtené kamerou, plně dostačující a jsem s tím spokojen...

 

na briskoda se to dost rozebíralo a mělo by to jít skloubit jako u orig nastavení z výroby, ale už se mi s tím nechtělo drbat, současný stav mi vyhovuje....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jde to, ale funkcionalita cteni znacek s Amundsenem je omezena, alespon jak se zda po pokusech nakodovat cteni znacek u Ferdy.

Traveler assistant neni schopen sloucit informace z mapovych podkladu a z kamery. Bez nej fungovalo zobrazeni znacek na navigaci (obec 50, mimo obec 90...), po aktivaci identiikace znacek to cte znacky omezeni rychlosti, ale neukoncuje automaticky omezeni na konci obce, u krizovatky nebo nenaskoci 50 pri vjezdu do obce, coz bez aktivovaneho cteni znacek fungovalo. R

 

tak už se mi značky čtou s spolupracují s mapovými podklady zcela korektně... jako u orig. nastavení a to zásahu přes TeamViewer od ferdy25

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...