Přejít na obsah

Infotainment Navigační systém AMUNDSEN


Doporučené příspěvky

Hmmm, takze zas nejaka komplikacia proti vymene MIB1 za MIB2 :-(  Kedze pri MIB2 neviem VIN povodneho auta, tak mapy neziskam zo Skoda serveru ?  A daju sa ziskat aj inac? Ale aj tak diky za info...

Editováno: , autor: tecki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ved prave nad tym premyslam... A mozes mi aspon trochu naznacit preco nebude absolutne nic na nom fungovat? Ani radio ani info o aute??? Myslel som ze to nie je az tak absolutne nekompatibilne...Takze mi zostava potom jedina moznost - vymenit moj terajsi MIB1 Amundsen za MIB1 Columbus? Ked chcem mat velky displej... 

MIB II nainstalovany a funguje vsetko, len mapy su problemom a ziadne neberie :-/

Editováno: , autor: tecki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 23. 4. 2015 na 15:22, ferda25 napsal:

Teď na to koukám, že to bude podporovat až ty nové verze od 22/2015 u Amundsena. Columbus je ale plně podporován.

Ahoj, je nějaká šance dostat poi s radary i do Amundsena vyrobeného před 22/2015?

Verze před 22/2015 neumí vlastní POI importovat, nevíte někdo zda je možné, případně jak upravit POI přímo na SD kartě s map.podklady?

 

Téma úpravy POI přímo  na originální SD kartě jsem nikde nenašel.

 

Díky Skulosch

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Vyzerá to tak, že pri novej generácii (MIB 2) Amundsen sú už mapy viazané na VIN auta podobne ako u Columbusa. Aktivačný kľúč je už asi na SD karte s mapami a nie je priamo v navigácii ako bolo doteraz pri MIB I... Amundsen MIB 2 mi už nezoberie originálnu mapu kúpenú priamo u dealera Škoda, kedže po vložení tejto mapy a snahe Amundsena navigovať sa mapy neotvoria a vypíš hlášku "vložte SD kartu s platnými daty"... Asi je to tým, že moje auto nemalo od výroby navigáciu, presne ako to je už od začiatku s Columbami... Lebo Amundsen MIB I mi mapy bez problemov doteraz bral a aj navigoval bez problemov. MIB2 už žiadnu mapu neberie :-(  Alebo je to snad softom v MIB2, ktory po vlozeni SDkarty s mapami nieco overuje... Potvrdí mi to niekto, či je to tak alebo nie? 

Editováno: , autor: tecki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 3. 2017 na 13:05, ferda25 napsal:

vložte SD kartu s platnými daty = karta není určena pro MIB2

Hmmm, prave ze je urcena pre MIB2, ved som ju skusal priamo u dealera pred zakupenim, v aute v showroome v Amundsene MIB2 funguje, len v mojom Amundsene MIB2 nefunguje... Asi to "kúzlo" co mi funguje na MIB1 neplati pre MIB2... Inac si to neviem vysvetlit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak uz znova funguje portal Skoda update...Skusal niekto stahovat update pre Amundsen? Zda sa mi ze funguje zvlastne...Ked stiahnem mapy a chcem ich uz rozbalit cez Downloader.exe, pri akejkolvek SD karte mi pise nepravdivu hlasku o chybe: "medium je chranene proti zapisu"...Jasne ze SD karty mali vzdy prepinac v polohe "unblock", takze tym to nemoze byt...Uz som to skusal viackrat a s roznymi SD kartami (origo aj neorigo), vysledok vzdy rovnaky... Som sam alebo to aj niekomu inemu robi? :huh:

Chyba pri rozbalovani Skoda_mapy.pdf

Editováno: , autor: tecki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Takze asi bola chyba v stahovanom subore priamo na serveri Škoda, lebo som ho stiahol vcera este raz - teda s odstupom 1 mesiaca (povodne 4x a stale vyhadzovalo pri rozbalovani tu istu chybu), a teraz uz nebol ziadny problem s rozbalenim a posledne mapy  STD1_P64_EU_2017 su na SD karte...

Pozn.: Je uplne jedno ci je karta na MIB I alebo MIB II, lisia sa len velkostou (stara 8GB, nova 16GB), funguje kazda z nich aj na MIB I, samozrejme ze s prislusnymi mapami pre MIB I. Prazdna karta sa da zakupit uz len najnovsia, teda 16GB...

Editováno: , autor: tecki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Mám problém s instalací aktualizace map na kartu pro Amundsen. Při zahájení stahování mi to napíše, nelze stáhnout, karta je plná. Tak jsem to stáhnul do počítače, bohužel mi to také nejde, opět to píše, karta plná. Když zajedu do karty a hledám "odstranit", nic takového tam není a když mrknu do vlastností, je tam napsáné, že karta je chráněna proti přepisu! Prosím o radu co s tím. Už jsem celkem zoufalej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

No já mám jiný problém.

 

Zaprvé stažené nové mapy do Amundsena byly větší po rozbalení, než se mi vejde na origo SD kartu (8GB). Zkusil jsem koupit jinou 16GB  a hovno, nebere jí. Nechápu, jak to může poznat, když jsem to formátoval, obě dvě. Takže mi nezbylo nic jiného, než z dat vymrsknout mapu Ukrajiny a pak se to tam vešlo, na tu origo kartu. Škodovka údajně prázdné SD nedává a ani neprodává.....Takže bych asi musel koupit nové mapy, i když mám aktualizaci zdarma doživotně? Co je to za čurákovinu?

 

Druhej problém, hodil sem origo SD kartu s novými mapami do slotu a během cca 20 sekund naběhly mapy, nikde žádné menu aktualizovat, nebo nahrát z SDčka do paměti navigace nemám. Mám totiž dojem, že stále jedu na nějaké staré mapy a ne na ty, co jsou na kartě.....

 

Jak to je? Je potřeba je nahrát z SD karty do paměti navigace, nebo to běží primárně z SD karty???

 

Díky, už z toho nemůžu.....

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mapy jsou vždy u Amundsena jen na SD kartě.  SD karta je hlavní a jediný zdroj navigačních dat.

 

Pokud nechceš koupit prázdnou kartu od Škodovky, můžeš si sehnat sd kartu, která umožňuje změnu CID a z tvé původní si ho vyčíst a do té nové větší ho zapsat. SD karta musí mít max 64 GB a FAT32.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...