Přejít na obsah

Infotainment Navigační systém AMUNDSEN


Doporučené příspěvky

Teda shvalne na to jeste kouknu, ale myslim, ze online dopravni info ukazuje, jen pokud je infotainment pripojeny k netu. Dalsi reseni, jak to mit stale pripojeny k netu bez usb sticku by mohl byt nejaky prenosny hotspot se sim a nechat ho natrvalo nekde strceny v aute a nebo mozna jeste lepe T-Mobile Auto - krabicka do OBD portu, ktera umi krome jinych veci take delat hotspot s internetem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj mám dotaz ohledně POI. Vlastním Octavii 3 FL Amundsen 8. V předchozí Octavii3 jsem u tlačítka zvláštní cíle měl i možnost další zvláštní cíle. .Momentálně u Octavie 3 FL již tato možnost není a je tam defaultně pouze Restaurace, Benziny a Parkoviště ale možnost další již ne. Nemohou najít seznam kategorii v kterých by se dalo hledat například nákupní centra atd. Můžete mi pomoci? 

 

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Weithfisto napsal:

Ahoj mám dotaz. Pokud tedy u OIII FL Udělám HotSpot, tak se mě dopravní situace stáhnou automaticky hnedka sami a pak si to berou jak potřebují? Nebo je potřeba s tím ještě nějak šachovat. Ono ten car stick se mě kupoat nechce, protože jak jsem zjistil tak OIII má jenom jedno USB na přenos dat a ostatní jsou jenom na nabíjení, což mě trošku znemožňuje poslouchat hudbu popřípadě připojit mobil.

 

A druhý dotaz. Pokud si stáhnu dopravní info (uzavírky apod) stahují se i data o tom, kdy ta uzavírka má končit? Jedná se mě o to, že třebas teďka si stahnu, že jedna ulive vedlé mého baráku je zavřena (na mapě to vidím) a třebas 3 měsíce se autem nepřipojím na Internet, tak navigace prostě bude pořád brát ty staré data a nebo po nějaké době vyexpirují. Takhle práve by člověk měl potom pořád mít na paměti, že je potřeba synchronizovat navigaci s daty.

Dík

 

Ahoj, pokud navigaci pripojis k internetu (pres hotspot. carstick, lte modem) a mas aktivovany "Infotainment online", tak stahnuti dopravnich informaci probehne automaticky. Lze to poznat na strance o doprave, v pravem hornim rohu bude svitit symbol globu (planety). Pokud neni auto pripojeno na internet, melo by tam svitit pouze TMC (nebo preskrtnutý napis tmc). Navigace dopravní informace neustále (rekl bych ze kazdou minutu) aktualizuje během jízdy, pokud má k dispozici pripojeni k internetu. 

U me Amundsen (FL 12/2017) zadnou dlouhodobou pamet nema, dopravni informace nacita znova a znova pri kazdem nastartovani. Tzn. pri startu auta je navigace nactena bez dopravy a doprava se teprve pote donacte. To plati i pro dlouhodobe uzavirky.

 

Editováno: , autor: Mistrfilda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, michal86 napsal:

Mrknu na to, jestli to jde i nejak prochazet po kategoriich, ale v novem Amundsenu funguje fulltext vyhledavani a hleda to i v POI, takze kdyz vis co hledas, staci to napsat do cile a najde ti to. Rovnou to i napovida, kdyz zacnes psat text.

 

To že to umí fulltext to uz také vím ale pokud nevím jak se presne jmenuje chtel jsem hledat v kategorii. Je to rychlejsi a přehlednější. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, nosferatak napsal:

 

To že to umí fulltext to uz také vím ale pokud nevím jak se presne jmenuje chtel jsem hledat v kategorii. Je to rychlejsi a přehlednější. 

 

Tak nejak primo prochazet kategorie zrejme nejde, ted jsem na to koukal, ale ten fulltext vyhledava i kategorie takze napises treba "BANKY" a vyjedou ti banky v okoli, nebo muzes to i upresnit "BANKY OSTRAVA" Funguje to dobre.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, LukášCBR napsal:

@Weithfisto

 

Tvůj problém s nedostatkem USB v autě by hravě vyřešil USB hub. Ten koupíš za pár korun a budeš mít místo na připojení mobilu a popř. CarSticku.

 

Takže Octavie zvládne s HUBEM nad jedním USB i přenos netu i přenost dat z mobilu i hudbu jo? Dobré vedět, sice to bude vypadat cypatě, ale lepší než nic. Nemáte někdo nějaký pěkný HUB pro inspiraci? :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Mistrfilda napsal:

 

Ahoj, pokud navigaci pripojis k internetu (pres hotspot. carstick, lte modem) a mas aktivovany "Infotainment online", tak stahnuti dopravnich informaci probehne automaticky. Lze to poznat na strance o doprave, v pravem hornim rohu bude svitit symbol globu (planety). Pokud neni auto pripojeno na internet, melo by tam svitit pouze TMC (nebo preskrtnutý napis tmc). Navigace dopravní informace neustále (rekl bych ze kazdou minutu) aktualizuje během jízdy, pokud má k dispozici pripojeni k internetu. 

U me Amundsen (FL 12/2017) zadnou dlouhodobou pamet nema, dopravni informace nacita znova a znova pri kazdem nastartovani. Tzn. pri startu auta je navigace nactena bez dopravy a doprava se teprve pote donacte. To plati i pro dlouhodobe uzavirky.

 

 

Mno mě právě navigace hlásí dopravní omezení, rozkopanou cestu apod i bez toho aniž by byla na netu, proto jsem se na to ptal, že jelikož by tyto informace pořád ukazovala i bez netu a není na nich expirace, tak mě to z achvíli začne dost srát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 4. 12. 2017 na 23:50, Aleš_BX napsal:

ano jistě že jde... třeba pomocí služby http://mydestination.skoda-auto.com/ ale doporučuji spíš zakoupit službu Infotainment Online 1 rok + Care Connect 3 roky - pak to děláš online...

Je možné cíle vytvořené v mydestination poslat do navigace pomocí infotainmentu online nebo musím tyto vytvořené cíle nahrát na SD kartu a pak do navigace? Pokud tyto nové cíle pošlu do navigace z SD karty přidají se k již uloženým cílům  nebo přemažou ty již uložené?

 

Děkuji za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Funguje vam aktualne infotainment online? Vcera jsem si vsiml, ze mi to prestalo nacitat dopravu a kdyz vlezu z menu do Infotainment Online, tak to pise ze nelze se pripojit a obcas tam problikne 500 internal server error. Licenci mam ok, je to nove auto. Pripojuji to pres hotspot v mobilu, ten take funguje. V nastaveni WLAN v infotainmentu se to v poradku k hostpotu pripoji, ale na hlavni obrazovce je ta ikonka globusu porad cervena. Zkousel jsem uz vsechno zrestartovat, az jsem dal i infotainment do defaultu a zkousel znovu zaregistrovat a ted uz se nedostanu ani pres tu registraci, pri zadani kodu  to napise, neco jako ze pripojeni neni k dispozici, zkuste to pozdeji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten problém není jenom u škodovky, stejné problémy má  i CarNet od VW, taky to pozoruju od středy, včetně toho Internal Server Error. Přepdokládám, že na pozadí je společný zdroj dat a je to akorát jinak „naskinované“ pro různé značky.

500.thumb.jpeg.d937ddc9102932409371e90f727293df.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...